Malbork
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące w Malborku - I A humanistyczno-prawna
Nazwa oddziału

 I A humanistyczno-prawna

Liczba miejsc

 15

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Historia
  • Wiedza o społeczeństwie

Przedmioty rozszerzone

 Język polski

 Historia

Opis

Klasa humanistyczno-prawna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: język polski, historia, trzeci przedmiot wybierany przez ucznia spośród:  język angielski, wiedza o społeczeństwie.

Języki obce nauczane w szkole: Język angielski (wiodący), drugi język do wyboru lub możliwa kontynuacja języka nauczanego w szkole podstawowej z pośród: język niemiecki, język hiszpański, język włoski, język rosyjski. Nauka języka odbywa się w grupach o różnym poziomie zaawansowania

Innowacja: zajęcia z zakresu prawa i stosunków międzynarodowych, w trakcie których poznasz najbardziej aktualne, interesujące i ważne problemy współczesnego świata oraz zgłębisz tajnik zawodów prawniczych.

Jest to kierunek dla osób ciekawych świata i mechanizmów, które nim rządzą. Jeżeli lubisz debatować, chcesz zostać politykiem, socjologiem, znawcą kultury, a przy tym łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi, jesteś otwarty, spostrzegawczy oraz potrafisz jasno i odważnie formułować, a także wypowiadać swoje poglądy, w przyszłości interesuje Cię kontynuowanie nauki  na kierunkach humanistycznych, prawniczych, socjologii, politologii, stosunkach międzynarodowych i zarządzaniu – TO JEST KLASA DLA CIEBIE!