Łomża
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
Adres
Reymonta 9, 18-400 Łomża
Telefon
86 218-44-39
Fax
86 218-44-39
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Krystyna Kamińska
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
Opis

Nasza szkoła uczy, wychowuje i bawi. Stwarzamy warunki do aktywnego, samodzielnego i w pełni odpowiedzialnego uczestnictwa w procesie zdobywania wiedzy, jak również własnego rozwoju. Dajemy dzieciom możliwości i przestrzeń, by w sposób nowoczesny pogłębiały wiedzę i osiągały sukcesy edukacyjne. Wiemy, że relacje z Rodzicami są fundamentem harmonijnego rozwoju naszych Uczniów, dlatego też Rodzice biorą czynny udział w życiu szkoły, współdziałają, współuczestniczą w edukacji i wychowaniu swoich dzieci.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży to nowoczesna placówka publiczna, w której panuje przyjazna atmosfera. Budynek położony jest tuż obok Parku Jana Pawła II. Składa się z trzech segmentów (klasy I-III mają zajęcia w oddzielnym segmencie).

Szkoła posiada imponującą bazę lokalową: dwie pełnowymiarowe sale gimnastyczne, bezpośredni dostęp do basenu, przestronne, świetnie wyposażone sale dydaktyczne, pracownie: komputerowe, językowe (j.angielski, j.niemiecki), chemiczną, fizyczną, biologiczną, geograficzną, historyczną, matematyczne, polonistyczne, plastyczną, bibliotekę, toalety dostosowane do wieku dzieci.

Po zakończonych zajęciach uczniowie mają możliwość korzystania ze świetlicy, która jest czynna od 7.00 do 17.00. Zajęcia świetlicowe mają charakter twórczy. Uczniowie mogą skorzystać z różnorodnych form zajęć m.in.: plastyczno - technicznych, tanecznych, sportowych, rozwijających logiczne myślenie, eksperymentów, technik relaksacyjnych, zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, mogą też brać udział w konkursach. Świetlica wyposażona jest w sprzęt multimedialny oraz interaktywny dywan.

Uczniowie objęci są profesjonalną opieką pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną. W nowoczesnej stołówce mogą korzystać z obiadów.

Bezpieczeństwo w szkole zapewnia monitoring wizyjny, zamontowany na terenie szkoły i wokół niej.

Szkoła rozwija zainteresowania i pasje uczniów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom wdrażamy innowacje pedagogiczne, przygotowujemy różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych, tworzymy klasy o profilu pływackim.

Języki
angielski, niemiecki
Historia
Szkoła istnieje od 1 września 2017r., zatem razem możemy tworzyć jej historię
Zajęcia pozalekcyjne

Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych:

- zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania uczniów,

- koła rozwijające wiedzę z poszczególnych przedmiotów,

- koła artystyczne (plastyczne, teatralne, muzyczne, chór szkolny),

- koła sportowo - rekreacyjne (piłka nożna, siatkówka, pływanie, cheerleaderki, szachy, badminton, tenis stołowy, koszykówka),

- koło informatyczne - robotyka,

- koło fotograficzne,

- Klub Młodego Odkrywcy (dla uczniów przebywających w świetlicy szkolnej),

- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno - społeczne,

- zajęcia korekcyjno - kompenscyjne,

- zajęcia logopedyczne,

- zajęcia terapeutyczne,

- gimnastyka korekcyjna. 

Osiągnięcia




Rok szkolny 2019/2020

KLASY 0-III 

Międzyszkolny konkurs plastyczny „JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE” – I i III miejsce, wyróżnienie

Święta zamknięte w szkle - III miejsce, wyróżnienie

Szkolne przygody Gangu Słodziaków – wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs przedmiotowy „Leon”(matematyka, język angielski) - laureaci

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - 10 Wyróżnień

Ogólnopolski konkurs "Mistrz Ortografii" w kategorii klas 1-3 – IX miejsce

Konkurs fotograficzny "Zostań w domu – bądź kreatywny" – wyróżnienie

Konkurs fotograficzny dla dzieci z okazji Dnia Ziemi – laureat

 

KLASY IV-VIII
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe – Laureat, 2 Finalistki

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" -  7 Wyróżnień

XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” - III miejsce

IX Wojewódzki Konkurs Literacki „Wiersze z szuflady” – nagroda, wyróżnienie

VII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Patriotyczne Inspiracje” 2019    -     III miejsce

Diecezjalny Konkurs dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas: "O św. Andrzeju" - II miejsce w kategorii muzycznej

XXXV Łomżyński Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej – nagroda główna „Złota Strofa”

Konkurs dla klas IV "Gra miejska" -  II miejsce

Konkurs "Łomżyńskie wędrówki" - gra miejska - III miejsce

Konkurs "List do bohatera literackiego" - wyróżnienie

XXVII Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Scena Młodych Wokalistów im. Marka Żemka - wyróżnienie

Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – I miejsce

Konkurs plastyczny "Święta zamknięte w szkle” - II miejsce, 2 wyróżnienia

II Powiatowy Konkurs na "Najpiękniejszą Bombkę" - I miejsce, wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Szanuj żywność i środowisko naturalne" -wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza - III miejsce, Nagroda Publiczności

Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Drużynowej Lidze LA IMS - II miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Badmintonie IMS - III miejsce w kategorii dziewcząt         

Mistrzostwa Miasta w Drużynowych Szachach IMS - I miejsce

Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej IMS - I miejsce w kategorii dziewcząt, II miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Piłce Nożnej ID - III miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Piłce Ręcznej ID - III miejsce w kategorii dziewcząt

Turniej w Dwa Ognie o Puchar „Pandziaka” - I miejsce w kategorii dziewcząt, II miejsce w kategorii chłopców (klasy VII-VIII); II miejsce w kategorii dziewcząt,  II miejsce w kategorii chłopców (klasy IV- VI)

Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - II miejsce drużynowo chłopców

I edycja sezonu 2019/2020 zawodów w pływaniu „Podstawówka na fali H2O” - w stylu dowolnym: trzy I miejsca, II miejsce, cztery III miejsca; w stylu grzbietowym: I miejsce, II miejsce, dwa III miejsca; w stylu klasycznym: I miejsce; w stylu motylkowym: II miejsce

II edycja sezonu 2019/2020 zawodów w pływaniu „ Podstawówka na fali H2O” - w stylu grzbietowym: dwa I miejsca, dwa II miejsca, III miejsce; w stylu dowolnym: I miejsce, trzy II miejsca, trzy III miejsca; w stylu klasycznym: I miejsce; w stylu motylkowym: II miejsce

Mistrzostwa Miasta Kolna w Pływaniu -  w stylu dowolnym: dwa II i dwa III miejsca; w stylu grzbietowym: II miejsce

Rok szkolny 2018/2019

IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej "Bioróżnorodność i formy ochrony przyrody" - Finalista

Wojewódzki Konkurs "Zawód Przyszłości" - I miejsce w kategorii plakat

Konkurs Diecezjalny "Śpiewaj Paradiso na urodziny św. Filipa Neri" - I miejsce w kategorii muzycznej 

Powiatowy Konkurs "Historyczne potyczki" - II miejsce 

Powiatowy Konkurs literacki "List do osoby związanej z Łomżą" - II i III miejsce 

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Symbole Polskości" II i III miejsce, 3 wyróżnienia 

Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Patriotyczne Inspiracje 2019" - I miejsce

Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu - III miejsce

XXVI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - Scena Młodych - III miejsce 

XXXIV Łomżyński Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Współczesnej - I miejsce 

Powiatowy konkurs na stroiki i szopki bożonarodzeniowe - I miejsce i 2 wyróżnienia

Konkurs na "Najładniejszą bombkę choinkową" - III miejsce i wyróżnienie 

Gra Miejska  "Łomżyńskie Wędrówki" - I miejsce 

Gra Miejska poświęcona Janowi Pawłowi II - II miejsce 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wszystkiego naj…naj…Polsko” - 2 wyróżnienia

I Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Choinkę - I i II miejsce, 4 wyróżnienia

I Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszą Bombkę - II miejsce i 2 wyróżnienia

Powiatowy Konkurs "Świąteczne stroiki" - 1 wyróżnienie

Miejski Konkurs „Najładniejsza bombka choinkowa” - 3 miejsce i 1 wyróżnienie

I edycja Zawodów Pływackich "Podstawówka na fali H2O" - I miejsce, sześć II i cztery III miejsca

Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Drużynowej Lidze LA - I miejsce, półfinał wojewódzki i awans do finału wojewódzkiego w kategorii chłopców oraz II miejsce, półfinał wojewódzki w kategorii dziewcząt

Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych IMS - III miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym IMS - II miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Badmintonie - IMS - II miejsce w kategorii dziewcząt

Mistrzostwa Miasta w Drużynowych Szachach - II miejsce 

Mistrzostwa Miasta w Koszykówce - ID - III miejsce w kategorii dziewcząt, III miejsce w kategorii chłopców

Mistrzostwa Miasta w Badmintonie - ID - II miejsce w kategorii dziewcząt

Drzwi otwarte
W bieżącym roku szkolnym dnia otwartego nie będzie ze względu na pandemię.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe