Łomża
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 8 w Łomży
Adres
Studencka 13, 18-400 Łomża
Telefon
862169541
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Nr 8 w Łomży
Opis
Przedszkole Publiczne Nr 8 w Łomży to: "Przedszkole otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci, rodziców i środowiska". W budynku Przedszkola znajduje się również Miejski Żłobek nr 1. Nasza placówka położona jest w otoczeniu zieleni, z dala od miejskiego hałasu. Posiadamy duży piękny ogród z nowymi certyfikowanymi urządzeniami do zabaw. Wszystkie sale dydaktyczne są słoneczne, kolorowe i przestronne, a do tego wyposażone w nowoczesne, atestowane meble i bezpieczne, certyfikowane zabawki. Dzieci w trzech salach mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt multimedialny. Wykwalifikowana, odpowiedzialna i zaangażowana kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań by dzieci były bezpieczne, aby przyjemnie, zdrowo i aktywnie spędzały tutaj czas. Jesteśmy placówką promującą zdrowy, ekologiczny i bezpieczny tryb życia. Zdobyliśmy Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi- za działalność ekologiczną, Wojewódzki Certyfikat Placówki Promującej Zdrowie- za promowanie zdrowego stylu życia, Ogólnopolski Certyfikat " Wiarygodne Przedszkole"- za wysokie osiągnięcia edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze, jak również Certyfikat " Bezpieczne Przedszkole".Zdobyte certyfikaty są wynikiem wspólnej pracy: dyrektora, nauczycieli,dzieci, rodziców i wszystkich pracowników placówki. Przedszkole oferuje zajęcia bezpłatne z: j. angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, jak również ćwiczenia indywidualne z logopedą. Dodatkowo działają koła zainteresowań: koło matematyczne,teatralno-czytelnicze i plastyczne. Realizowane są także 2 innowacje pedagogiczne: " Las - zielono mi" i " Rosnę zdrowo". Wszystkie zajęcia są planowane i prowadzone z myślą o naszych dzieciach pod kątem ich możliwości i umiejętności. Celem tych zajęć jest spełnianie dziecięcych marzeń i rozwijanie kreatywności dzieci. Jesteśmy placówką dynamicznie rozwijającą się, która nawet przez moment nie stoi w miejscu. Współpracujemy z przedszkolami w Szwecji, Hiszpanii i Anglii. Przedszkole Nr 8 to nowoczesne przedszkole otwarte na oczekiwania i potrzeby środowiska.
Historia
Przedszkole Publiczne nr 8 istnieje od 1972;w przeszłości było przedszkolem zakładowym Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Narew” w Łomży. Wcześniej mieściło się w budynku przystosowanym do potrzeb przedszkola w 1991 roku decyzją ówczesnych władz zostało przeniesione do budynku byłego żłobka zakładowego. Jest to duży budynek wolnostojący. Przedszkole położone jest w znacznej odległości od tras komunikacyjnych. W związku z tym teren wokół przedszkola zapewnia dzieciom ciszę ,spokój i bezpieczeństwo. Budynek przedszkolny znajduje się tuż obok bloków mieszkalnych. Istotne jest to ,że na terenie osiedla nie ma zakładów przemysłowych. W pobliżu placówki znajduję się Wyższa Szkoła Agrobiznesu oraz niepubliczne przedszkole „Pinokio”. Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży zlokalizowane jest w peryferyjnej części miasta zwanej „Łomżycą”, u wylotu ul. Wojska Polskiego na dawnym osiedlu mieszkaniowym Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego. W pobliżu placówki mieści się osiedle domków jednorodzinnych „Maria II”.
Godziny otwarcia od
6.30
Kontakty zagraniczne
Współpracujemy z przedszkolami z Szwecji Sodertalje, Sigtuna.
Osiągnięcia
* Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi- za działalność ekologiczną * Wojewódzki Certyfikat " Placówka promująca zdrowie"- ekologiczna żywność w przedszkolu, prowadzenie zdrowego stylu życia. * "Wiarygodne Przedszkole"- za wysokie osiągnięcia edukacyjne, wychowawcze, opiekuńcze i bezpieczeństwo. * Akademia Przedszkolaka * " Bezpieczne Przedszkole"
Dodatkowe zajęcia
* język angielski; zajęcia logopedyczne; kółko teatralne; rytmika
Koła zainteresowań
"Rosnę zdrowo"- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe