Łomża
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
Adres
Kołłątaja 8, 18-400 Łomża
Telefon
862188552
Fax
862188552
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Kowalewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Grupa VI
 • Grupa V
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Przedszkole Publiczne Nr 14 w Łomży
 • Grupa III
 • Grupa IV
 • Grupa VII
 • Grupa VIII
Opis
Przedszkole usytuowane jest w południowej części miasta, na terenie Osiedla Południe. Placówka mieści się w budynku wolno stojącym. Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny, odległy od hałasu miejskiego. Nasze przedszkole dysponuje dziewięcioma kolorowymi, odnowionymi salami dostosowanymi i wyposażonymi odpowiednio dla każdej z grup wiekowych. W naszym przedszkolu są dwie grupy lężakujące. Oprócz tego, mamy oddzielne pomieszczenia do zajęć plastycznych, językowych, tanecznych, gimnastycznych, komputerowych i  logopedycznych. W niedawno zmodernizowanej kuchni panie kucharki przygotowują posiłki dla naszej wesołej gromadki. Teren wokół przedszkola jest zadbany, a plac zabaw jest stale modernizowany. W ogrodzie przedszkolnym znajduję się scena koncertowa na której odbywają się liczne uroczystości przedszkole i konkursy ogólnomiejskie. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową naszego przedszkola www.przedszkole14.lomza.pl
Godziny otwarcia od
6.30- 16.30
Personel
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna składająca się z 17 nauczycieli w tym: -10 nauczycieli dyplomowanych -3 nauczycieli mianowanych -2 nauczycieli kontraktowych -2 nauczycieli stażystów.
Dodatkowe zajęcia
Terapia logopedyczna, religia, rytmika, język angielski, origami,tańce, gimnastyka korekcyjna, karate, zajęcia komputerowe,  szachy, zajęcia socjoterapeutyczne,zajęcia terapeutyczne, zajęcia informatyczne i korekcyjno-kompensacyjne. i zajęcia bezpieczny przedszkolak w sieci. Uwzględniając prośby rodziców jesteśmy gotowi na wprowadzenie dodatkowych zajęć np:język hiszpański , język niemiecki
Osiągnięcia
  W roku szkolnym 2021/2022 w I semestrze   
1.Konkurs ,,Stop uzależnieniom” Organizator Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży I miejsce 1-osoba, II miejsce-Wyróżnienie-4 osoby
2.Konkurs plastyczno-techniczny na pacynkę z odpadów ekologicznych pod nazwą ,,Smolik” w ramach programu profilaktycznego ,,Świat bez nałogów okiem przedszkolaka”Wyróżnienie-4 osoby
3.Konkurs plastyczno-techniczny ,,Stroik bożonarodzeniowy"Wyróżnienie-4 osoby
4.Konkurs pt. ,,Najładniejsza bombka choinkowa” Miasto Łomża, prezentowane przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza ChrzanowskiegoWyróżnienie-3 osoby

     
I. Biorąc udział w licznych konkursach dzieci z PP nr 14 w Łomży w roku szkolnym 2021/2022 zdobyły:
1. Wyróżnienie w plastycznym konkursie organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży „ Stroik bożonarodzeniowy „ zdobyło 5 dzieci z naszego przedszkola.
2. Wyróżnienie dla grupy V za udział w konkursie „ O złotą różdżkę dobrej wróżki „ organizowanym przez Dom Środowisk Twórczych w Łomży.
3. I miejsce grupa V w konkursie recytatorskim „ Bajki, baśnie „ organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Mały Artysta w Łomży.
4. I, II i III miejsce przedszkolaków z grupy V w konkursie plastycznym „ Dym – wróg czystego powietrza „ organizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży.
5. Udział dzieci z grup III, IV, V , VI i VIII w konkursie plastycznym „ Ekobaja „.
II. Akcje, programy, przeglądy
1. Zorganizowanie i przeprowadzenie w naszym przedszkolu II łomżyńskiego lokalnego   Międzyprzedszkolnego      Przeglądu Wierszy Wiosennych.
2. Zajęcie 5 – tego miejsca w Ogólnopolskiej Akcji Eko- Szkoły – zbiórka telefonów komórkowych.
3. Zorganizowanie „Festynu Rodzinnego” w przedszkolu.
4. Zorganizowana przez nasze przedszkole akcja w ramach kolejnej edycji „Szlachetna Paczka” pozwoliła wybranej rodzinie godnie spędzić Święta Bożego Narodzenia.
5. Akcja zbierania nakrętek plastikowych prowadzona na rzecz niepełnosprawnych i dla łomżyńskiego hospicjum.
6. „ 14 kropelek „ akcja oddawania krwi przez pracowników naszego przedszkola w ramach XIV Podlaskich Dni Rodziny.
7. Dzieci i rodzice aktywnie wzięli udział w konkursie Domek dla kota w ramach której rozstawiono domki dla zwierzaków na terenie miasta, co pozwoliło przetrwać im zimę;
8. Akcja zbierania książek dla oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
9. Udział dzieci w Akademii Aquafresh.
10. Rodzice i dzieci aktywnie uczestniczyli w akcji Podaj łapę – zbieranie karmy dla zwierząt w łomżyńskim schronisku „ Arka „.
11. Aktywny udział przedszkolaków w akcji „ Kubusiowi przyjaciele natury „.
.

III. Współpraca z instytucjami i środowiskiem lokalnym
1. Kontynuacja współpracy z uczelniami wyższymi na terenie Łomży, tj. PWSIiP, Wyższą Szkołą im. Jańskiego, w ramach której studenci maja możliwość odbycia praktyki zawodowej.
2. Kontynuacja współpracy ze szkołą językową AEEC – wzbogacenie oferty zajęć dodatkowych o język hiszpański i zajęcia taneczne dla grup młodszych;
3. Kontynuacja współpracy z Łomżyńskim Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi w ramach której dzieci miały możliwość bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach na terenie parku, obcowania z eksponatami przyrodniczymi wypożyczanymi przez pracowników parku  potrzebnymi do przeprowadzenia zajęć przyrodniczych.
4. Współpraca z Zespołem Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących poprzez wsparcie i pomoc w organizacji festynu „Pupile Wety 2015”
5. Dzięki efektywnej współpracy z PUP w Łomży zatrudniliśmy dodatkowe osoby do opieki nad dziećmi uzyskując w ten sposób oszczędności finansowe w budżecie przedszkola.
6. Współpraca z Regionalnym Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną poprzez uczestnictwo dzieci w wycieczkach i zajęciach edukacyjnych.
7. Budowa sali koncertowej w ogrodzie przedszkolnym w ramach Budżetu Obywatelskiego w roku 2015.
8. Nawiązanie współpracy z firmami Astra i Alpino poprzez zorganizowanie ciekawych szkoleń dla nauczycieli z przedszkoli.Koła zainteresowań
Koło teatralne, origami, zabawy z językiem angielskim, zajęcia plastyczne .Zajęcia rozwijające uzdolnienia: Koło plastyczne "Tecza" , Koło sportowe: Aktywny przedszkolak ,Koło matematyczno-informatyczne Zajęcia wspierające: logopedia, terapia logopedyczna, gimnastyka korekcyjna ,zajęcia manualne, zajęcia socjoterapeutyczne i korekcyjno-kompensacyjne.
Kontakty zagraniczne
W ramach projektu Erasmus+ "Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk", uczestniczymy w akcji Partnerstwa Strategiczne.
Historia
W roku 2018 Przedszkole obchodziło jubileusz 30-to lecia.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe