Kwidzyn
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
Adres
Staszica 16, 82-500 Kwidzyn
Telefon
552793368
Fax
552793368
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Halina Gorka
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • sala komputerowa
 • siłownia
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjra. H. Sucharskiego
 • sala gimnastyczna
Opis

 

SZKOŁA PRZYJAZNA DZIECKU – BEZPIECZNA I Z KLIMATEM

https://www.youtube.com/watch?v=cXa7k8ZI9bc 

https://youtu.be/_4CoPa2rHXw 

https://youtu.be/WWloz2CKZnI 

     Tak jak w latach ubiegłych priorytetem szkoły jest utworzenie w roku szkolnym 2023/2024 jednej klasy I z dodatkową godziną języka angielskiego, a drugiej klasy I z dodatkową godziną zajęć matematyczno – przyrodniczych realizowanych w ramach zajęć pozalekcyjnych według opracowanych programów innowacyjnych od klasy I do VIII. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to zaszczepieniem szczególnych zainteresowań oraz odkrywaniem predyspozycji naszych uczniów. Wybór klasy będzie należał do rodziców dziecka, zachowując proporcje max 25 uczniów w klasie. Naszym założeniem jest to, by klasy pierwsze zaczynały zajęcia o godzinie 8.00.

Dla wygody i higieny w okresie jesienno – zimowym uczniowie mają możliwość zmiany obuwia.

Nasza szkoła jest placówką zadbaną, kameralną, bezpieczną  i kolorową. Posiada monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Ze względu na niewielką ilość uruchamianych oddziałów, każde dziecko jest nam dobrze znane, nikt nie jest u nas anonimowy. Dzięki temu świetnie znamy potrzeby i możliwości naszych uczniów. Dbamy o dobre samopoczucie każdego z nich. Od klasy I - VIII zapewniamy profesjonalną pomoc pedagoga i psychologa, którzy codziennie służą poradą i wsparciem oraz pomocą w rozwiązywaniu problemów uczniów i rodziców. Dbamy również o zdrowie naszych dzieciaków organizując im przerwy z koktajlami  mleczno – owocowymi oraz sokami, które  sami na bieżąco przygotowujemy. O zdrowie wszystkich naszych uczniów dba również szkolna pielęgniarka.

W GŁÓWNYM BUDYNKU, w którym uczą się klasy IV-VIII mamy nowocześnie wyposażone sale lekcyjne, w ciekawe i nowoczesne pomoce dydaktyczne, w tym : monitory interaktywne, roboty do programowania. W szkole działa nowoczesna biblioteka (Centrum Edukacyjno – Informacyjne „INTERDWÓJKA”), z dużą ofertą nowo zakupionych książek, podręczników i czasopism oraz dostępem online do katalogów i kont czytelniczych. Funkcjonuje również stołówka szkolna z pysznymi obiadami.

W BUDYNKU POD ZEGAREM, uczą się klasy I – III. Do dyspozycji uczniów mamy: sale lekcyjne w pełni wyposażone w monitory interaktywne, tablice multimedialne, wizualizery, pomoce do programowania: roboty Photon, Scottie Go oraz wiele innych pomocy dydaktycznych.  Dwie salki gimnastyczne, z których jedna przystosowana jest do gimnastyki korekcyjnej, natomiast druga Kolorowa Sala oprócz sprzętu sportowego wyposażona jest w Magiczny Dywan, który jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiąc pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym.  Lekcje informatyki odbywają się w odpowiednio wyposażonej sali komputerowej. Czas wolny dzieci spędzają w kolorowej świetlicy szkolnej , gdzie można po lekcjach odrobić zadania domowe, zagrać w gry planszowe, gry zręcznościowe, tworzyć budowle z klocków, bawić się w kąciku lalek i kucharskim, zaangażować się w działania plastyczne i taneczne, obejrzeć dobry film lub po prostu odpocząć i spędzić miło czas. Czas wolny spędzamy również w formie gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz na szkolnym placu zabaw. Nasza świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 16.30.

Ważnym elementem naszej pracy jest nauka podstaw programowania na wszystkich etapach edukacyjnych, na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Dbamy także o uczniów mających trudności w nauce, którzy korzystają od klasy I – VIII z zespołów dydaktyczno wyrównawczych  z j. polskiego i matematyki oraz z zajęć korekcyjno – kompensacyjnych. Uczniowie klas I – III korzystają z zajęć logopedycznych  oraz gimnastyki korekcyjnej prowadzonych przez wykwalifikowanego specjalistę.

W SALI GIMNASTYCZNEJ odbywają się lekcje wychowania fizycznego dla klas IV – VIII. Dysponujemy również siłownią dla młodzieży.

W klasach II – III uczniowie w ramach wychowania fizycznego korzystają z nauki pływania na pływalniach miejskich.

Języki obce : J. angielski -od klasy I – VIII, j. niemiecki i j. rosyjski do wyboru od klasy VII.

Bezpieczeństwo uczniów i efektywna edukacja są priorytetami naszej szkoły.  Zapewniamy uczniom wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, odpowiedzialnych wychowawców, pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa, logopedę oraz nauczycieli o różnych specjalizacjach.


NAJWAŻNIEJSZYMI ATUTAMI NASZEJ SZKOŁY SĄ: 

BEZPIECZEŃSTWO

- uczniowie klas młodszych uczą się w oddzielnym budynku;

- monitoring wewnętrzny i zewnętrzny we wszystkich trzech budynkach;

- edukacja uczniów pod kątem bezpieczeństwa w internecie;


ATMOSFERA

- nauka na jedną zmianę;

- nieduża, przytulna szkoła z rodzinnym klimatem;

- troska o każdego ucznia;

- możliwość zmiany obuwia w okresie jesienno - zimowym;


NOWOCZESNOŚĆ

- sale i ich wyposażenie umożliwiają pełną realizację przyjętych programów dydaktycznych i wychowawczych, posiadają projektory i wizualizery; na zajęciach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"; pracujemy z laptopami, tabletami, tablicami i monitorami interaktywnymi oraz  na wielu platformach edukacyjnych;


Osiągnięcia

Sukcesy szkoły :

Wysokie miejsca w różnorodnych konkursach na szczeblach : ogólnopolskim, wojewódzkim i lokalnym, coroczni laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku, sukcesy sportowe, bardzo wysokie wyniki w Egzaminie Ósmoklasisty organizowanym przez CKE. 


Programy innowacyjne::

"Program dla szkół" czyli mleko, owoce i warzywa w szkole, „Pływanie - zabawa z pasją", "Jestem zdrowy, bo dobrze się odżywiam" - wychowanie prozdrowotne, "Ile nóg ma stonoga" - program edukacji przyrodniczej i matematycznej, "English is fun" - język angielski.


Zajęcia pozalekcyjne


Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych. 

Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty uczniów:

matematyczne, polonistyczne, historyczne, przyrodnicze, języków obcych, chemiczne, biologiczne, zajęcia kulinarne, robótek ręcznych, robotyki, zajęcia techniczne - majsterkowanie, fotograficzno - filmowe, gry w piłkę nożną, zajęcia sportowe .

Zajęcia wspierające rozwój uczniów i wyrównujące szanse edukacyjne: logopedyczne i gimnastyki korekcyjnej w klasach I – III,  natomiast terapeutyczne, korekcyjno – kompensacyjne i wyrównawcze z j. polskiego i matematyki na wszystkich etapach edukacyjnych.

 

Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe