- Nazwa oddziału
-
1B matematyczno-fizyczny
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- fizyka
- geografia , chemia (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- matematyka
- fizyka
- Opis
-
Przedmioty rozszerzone bazowe: matematyka, fizyka
III przedmiot rozszerzony (od klasy drugiej)*: jeden do wyboru spośród takich przedmiotów jak: informatyka, chemia, j. angielski, biologia, geografia, historia,
j. polskiDrugi język obcy do wyboru: j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski.
Przedmioty punktowane w rekrutacji:
j. polski, matematyka, fizyka oraz do wyboru jeden z przedmiotów: geografia lub chemia.*Zaproponowane grupy fakultatywne z danego przedmiotu (wybieranego jako trzeci przedmiot rozszerzony) oraz grupy drugiego języka obcego mogą powstać tylko przy odpowiedniej (określonej w wytycznych do arkusza organizacyjnego) liczbie zgłoszonych uczniów.
Klasa o tym kierunku to wspaniała przygoda dla uczniów, których pasjonują przedmioty ścisłe: matematyka, fizyka lub informatyka, ale także przedmioty przyrodnicze (które uczeń może poszerzać na fakultecie).
Edukacja na tym profilu świetnie przygotuje Cię do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki, fizyki i III-go przedmiotu wybranego przez
Ciebie, jak również do podjęcia studiów na wszystkich kierunkach technicznych.Ponadto, w klasie B proponujemy uczniom dodatkowe międzyoddziałowe zajęcia rozwijające kreatywność, takie jak. np. programowanie lub grafika 3D – projektowanie i druk, zajęcia z ekonomii, międzyoddziałowe zajęcia z Business English (w zależności od preferencji uczniów).
Od wielu lat klasa B jest objęta patronatem trzech uczelni:- Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W
ramach tego porozumienia szkoła nasza prowadzi dla chętnych uczniów zajęcia
„Roku zerowego AGH”
(w ostatniej klasie) z matematyki i chemii – przygotowujące do matury oraz do podjęcia studiów na kierunkach technicznych. Cieszą się one ogromną popularnością wśród maturzystów.
- Uniwersytetu Rzeszowskiego. W ramach patronatu uczelnia prowadzi zajęcia laboratoryjne z fizyki w swoich pracowniach – dla chętnych uczniów.
- Uniwersytetu Jagiellońskiego ( w zakresie wspierania indywidualnych talentów)
W w/w działaniach edukacyjnych wspomnianych uczelni, mogą brać udział również zainteresowani uczniowie z innych klas.
Absolwenci tego kierunku to najczęściej studenci AGH, Politechniki Warszawskiej, Krakowskiej, Wrocławskiej, Śląskiej oraz kierunków ścisłych na Uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim. Najczęstszymi wybieranymi kierunkami studiów są: matematyka, informatyka, informatyka stosowana, automatyka i robotyka, fizyka stosowana, matematyka stosowana, mechanika i budowa maszyn, astronomia, fizyka medyczna, budownictwo, elektronika i telekomunikacja, elektromechanika, mechatronika, architektura, energetyka, transport i logistyka, geodezja, biofizyka, biotechnologia, inżynieria medyczna, elektroradiologia, akustyka, lotnictwo i kierunki na uczelniach wojskowych a także medycyna, kierunki ekonomiczne i wiele innych.
Absolwenci tego kierunku często wybierają studia: uniwersyteckie (nauki ścisłe np. matematyka, fizyka, informatyka itp)
W klasie pierwszej organizujemy zajęcia uzupełniające z fizyki podczas których, profesor uczy od początku, jak rozwiązywać zadania z fizyki. Ponadto z matematyki i fizyki prowadzimy kółka olimpijskie dla uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w olimpiadach przedmiotowych.
Warto podkreślić, że co roku uczniowie tej klasy zdobywają indeks AGH w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki, fizyki i chemii na wszystkie kierunki tej uczelni. Może i Ty do nich dołączysz? Jeśli więc lubisz „rozgryzać” problemy naukowe, stawiać pytania i szukać odpowiedzi – to jest to klasa dla Ciebie.
Pełne informacje o ofercie oraz harmonogramie rekrutacji znajdują się na stronie szkoły
www.lo1krosno.info.pl w zakładce Rekrutacja. Zapraszamy do kontaktu. - Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W
ramach tego porozumienia szkoła nasza prowadzi dla chętnych uczniów zajęcia
„Roku zerowego AGH”