Kluczbork
Przedszkole
Publiczne Przedszkole Nr 8 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi
Adres
Ossowskiego 3i, 46-200 Kluczbork
Telefon
774182965
Fax
774182965
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Publiczne Przedszkole Nr 8 w Kluczborku z Oddziałami Zamiejscowymi
Opis
Przedszkole w Kluczborku zlokalizowane jest na osiedlu wśród bloków mieszkalnych, przy ul. Ossowskiego 3 i. Mieści się w wolnostojącym, nowoczesnym, jednopiętrowym budynku. Sale w przedszkolu są wielofunkcyjne, duże, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne.Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny, otoczony zielenią, odległy od hałasu miejskiego. Ramowy rozkład dnia dostosowany jest do potrzeb rozwojowych dzieci. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowana jest w godzinach od 8.00 - 13.00. Dziecko kończące naukę w naszym przedszkolu potrafi rozwinąć w sobie wiarę we własne możliwości, samoakceptację, otwarte i twórcze podejście do rozwiązywanych problemów. Szanuje siebie i drugiego człowieka. Posiada kompetencje kluczowe, które są bazą do dobrego, pełnego sukcesów startu w edukacji szkolnej. W pracę wychowawczą i dydaktyczną zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno – obsługowy, oraz rodzice, a efektem naszej wspólnej pracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne, do którego przychodzą z radością. Model naszej pracy jest efektem nieustannych poszukiwań dokonywanych przez dyrekcję, grono pedagogiczne i personel przedszkola. Szczególną uwagę przywiązujemy do dialogu z rodzicami oraz specjalistami w różnych dziedzinach, bo jesteśmy przekonani, że razem znaczy lepiej i więcej. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie rodziców, oraz na aktywną współpracę. Dla nas dziecko to mała i delikatna roślinka, którą trzeba wspierać i pielęgnować, aby mógł z niej wyrosnąć piękny kwiat.
Osiągnięcia
W przedszkolu realizowane są innowacje pedagogiczne: z zakresu edukacji ekologicznej ,,A ja rosnę i rosnę....", ,,Odkrywamy świat poprzez zabawy fundamentalne" ; programy ogólnopolskie: Edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków Akademia Aquafresh, ,,Mamo, Tato, wolę wodę", ,,Dzieciństwo bez próchnicy", ,,Czyste powietrze wokół nas", ,,Sześciolatek idzie do szkoły". Czytające Przedszkola, Kubusiowi Przyjaciele Natury. Organizujemy konkursy plastyczne, które cieszą się zainteresowaniem w Polsce jak i w wielu krajach europejskich. W 2014 roku otrzymaliśmy tytuł Lidera Edukacji Fundamentalnej w ramach Konkursu ,,Ćwiczenia , gry i zabawy Edukacji Fundamentalnej” Dzięki zaangażowaniu rodziców bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach charytatywnych: Góra grosza, I Ty możesz zostać świętym Mikołajem, Pomagamy zwierzętom ze schroniska, Książeczka pod choinkę, zbieramy nakrętki dla chorych dzieci,
Dodatkowe zajęcia
zajęcia logopedyczne, klub europejski, kółko przyrodnicze, kółko Mały fizyk, kółko origami, kółko edukacji czytelniczej, kółko gimnastyczne - ,,Z jogą dla dzieci"
Godziny otwarcia od
06:00
Godziny otwarcia do
17:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia