Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich wchodzi w skład Zespołu Szkół w Tulcach, którego siedziba znajduje się przy ul. Poznańskiej 1.
W placówce pracują świetnie wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbającą o wszechstronny rozwój swoich uczniów oraz o ich bezpieczeństwo.
Na teren szkoły uczniowie mogą wejść, korzystając z kart magnetycznych. Rodzice i goście skorzystają zaś z domofonu. Ponadto korytarze, części wspólne i teren wokół budynku objęte są monitoringiem.
Placówka jest dobrze skomunikowana z resztą Gminy Kleszczewo i Poznaniem. Przed budynkiem znajduje się bezpieczna zatoczka autobusowa i duża wiata rowerowa.
Dzieci uczą się w salach wyposażonych w nowoczesne multimedia i interesujące pomoce dydaktyczne. Infrastrukturę uzupełniają hala sportowa, bieżni lekkoatletyczna, boisko Orlik, plac zabaw i rozległy teren zielony wokół szkoły. Ponadto w budynku szkoły znajduje się dobrze zaopatrzona filia biblioteki gminnej.
Uczniowie klas I-III od 7.00 do 17.00 mogą korzystać z opieki świetlicowej. Dla chętnych uczniów Zespołu Szkół stołówka szkolna przygotowuje smaczne domowe posiłki.
Od kilku lat w szkole funkcjonują oddziały dwujęzyczne, do których przyjmowani są absolwenci klas szóstych. Uczniowie, oprócz zwiększonej ilości zajęć języka angielskiego, w języku obcym poznają niektóre treści z geografii, biologii i chemii. Poza tym regularnie podejmowana jest współpraca międzynarodowa w ramach projektów eTwinning.
Krajowa i Europejska Odznaka Jakości.
Nasz zeszłoroczny projekt eTwinning „Summer Holidays in My Country” realizowany przez obecną klasę 8a pod naszą opieką został dwukrotnie nagrodzony!
W lipcu otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości, a 2 miesiące później – Europejską.
Poniżej informacja od zespołu eTwinning:
„Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Summer Holiday in My Country". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.”
Podczas projektu współpracowaliśmy ze szkołami z Turcji, Chorwacji, Macedonii, Rumunii i Jordanii. Poznawaliśmy ulubione miejsca letniego wypoczynku w każdym kraju, miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym naszym wyzwaniem były zadania związane ze zmianami klimatycznymi w tych miejscach i rozmowa o tym, jak możemy chronić naszą planetę.
W wyniku współpracy powstała wirtualna wystawa opisanych wyżej miejsc, jak też e-book zawierający wspomnienia wakacyjne uczestników projektu.