Grudziądz
Technikum
Technikum nr 3 - Technik informatyk
Nazwa oddziału

 Technik informatyk

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Fizyka
  • Informatyka

Przedmioty rozszerzone

 Matematyka

 Informatyka

Opis

Informatyk zajmuje się nowymi technologiami w zakresie zasad gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się komputerów oraz rozwojem Internetu, kiedy to informatyka stała się ważnym elementem rozwoju przemysłu czy handlu, wspomaga skuteczne zarządzanie firmą, wspiera medycynę, edukację, komunikację i wielu innych dziedzin. Ponieważ jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż, powstało wiele specjalizacji między innymi programista, administrator sieci komputerowych, projektant stron internetowych.

Do najważniejszych zadań technika informatyka należy: montowanie oraz eksploatacja komputera i urządzeń peryferyjnych; projektowanie i wykonywanie lokalnych sieci komputerowych, administrowanie tymi sieciami; projektowanie baz danych i administrowania bazami danych; tworzenie stron www i aplikacji internetowych, administrowanie tymi stronami i aplikacjami. Uczniowie zdobywać będą wiedzę w zakresie przetwarzania danych, komputerowego wspomagania projektowania, grafiki komputerowej, technik multimedialnych, eksploatacji sprzętu komputerowego.
Absolwenci będą mogli podjąć pracę między innymi na takich stanowiskach jak administrator sieci, programista, projektant, serwisant itp..