Grudziądz
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
Adres
Konarskiego 14, 86-300 Grudziądz
Telefon
+48 729870935
E-mail
Strona www
Dyrektor
Bartosz Brudniewicz
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • Klasa IA
 • Klasa IIA
 • Klasa IIB
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
 • Nasi uczniowie: Jakub Nawrocki, Łukasz Wiśniewski i Sebastian Szabłowski w kadrze Olimpii Grudziądz
 • Uczniowie SMS Olimpia Grudziądz z trenerem Olimpii Grudziądz Zbigniewem Smółką
Opis

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz jest wyjątkową szkołą w skali regionu, prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Społeczne Stowarzyszenie Olimpia Grudziądz Akademia Piłkarska. Organizacja ta skupia 400 osób- miłośników sportu i dzieci marzących o karierze piłkarskiej.


Wśród podstawowych działań realizowanych przez organizację znajduje się kształtowanie charakteru młodych sportowców w tym nauczanie zasad fair play, wyrabianie nawyku dbania o zdrowie, umiejętności działania w grupie, wytrwałości, szacunku dla innych ludzi, pomocy słabszym. Głęboko wierzymy w wartość i skuteczność wychowania przez sport. Systematyczność i wytrwałość wypracowane podczas zajęć fizycznych, a także umiejętność radzenia sobie z porażkami stanowią cechy, które pozytywnie wpłyną na dorosłe życie naszych wychowanków.


Najważniejszym elementem misji naszej szkoły jest wykształcenie przyszłych reprezentantów kraju w piłce nożnej, zapewnienie wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów, wspomaganie rodziny w procesie wychowania, stworzenie przyjaznej atmosfery dla uczniów, rodziców i nauczycieli.


Dokładamy wszelkich starań, aby uczeń czuł się pewnie i bezpiecznie, a także aby mógł rozwijać swoje talenty i pasje. Wychowujemy przez sport w celu osiągnięcia mistrzostwa sportowego.


Nadrzędnym celem jest przygotowanie naszych uczniów do egzaminu maturalnego. Realizujemy podstawę programową przewidzianą dla szkół mistrzostwa sportowego zatwierdzoną przez MENiS co oznacza, że oprócz typowej siatki godzin przewidzianych dla liceów ogólnokształcących (3 godziny wychowania fizycznego) dodatkowo realizujemy 13 godzin zajęć sportowych piłki nożnej co w rezultacie daje 16 godzin zajęć praktycznych nastawionych głównie na trening umiejętności piłkarskich.


Infrastruktura treningowa dla uczniów SMS Olimpia Grudziądz to obiekty szkoleniowe Olimpii Grudziądz ( ul. Piłsudskiego i ul. Słowackiego w Grudziądzu). Do dyspozycji uczniów jest: Boisko pełnowymiarowe sztuczne, boisko trawiaste, hala sportowa, sala fitness, siłownia, gabinet odnowy biologicznej i masażu. Aby wesprzeć ucznia w procesie regeneracji między treningami/meczami zatrudniamy fizjoterapeutę oraz masażystę. Posiadamy wyspecjalizowany sprzęt do odnowy biologicznej. 


Grono pedagogiczne tworzą nauczyciele mianowani i dyplomowani z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. 
Trenerzy posiadają najwyższe kwalifikacje trenerskie przyznawane przez PZPN tj. UEFA  A oraz UEFA A Elite Youth. Mogą pochwalić się zagranicznymi stażami w klubach takich jak Ajax Amsterdam, Benfica Lizbona, Dinamo Zagrzeb czy FC Barcelona. 


Dla uczniów spoza Grudziądza szkoła zapewnia zakwaterowanie w bursie szkolnej. Budynek bursy położony jest w odległości 600 metrów od szkoły  i 100 metrów od dworca PKP, PKS Grudziądz. Pieczę nad wychowankami w bursie całodobowo sprawują wyspecjalizowani pracownicy. Dodatkowo szkoła zapewnia pomoc psychologa w bursie, który sprawuje opiekę wyłącznie nad wychowankami SMS Olimpia Grudziądz.


Zapewniamy uczniom bezpieczny transport spersonalizowanym busem z treningów do szkoły i spowrotem. Wozimy uczniów na mecze wyjazdowe.


Szkoła dwa razy do roku organizuje obozy szkoleniowe dla uczniów, podczas których aktywnie spędzamy czas ferii i wakacji.


Pierwszy obóz piłkarski został zorganizowany podczas ferii szkolnych 2020/2021. Uczniowie wyjechali do Karpacza gdzie podczas tygodniowego zgrupowania uczniowie doskonalili umiejętności piłkarskie, rozgrywali mecze sparingowe, brali udział w zajęciach alternatywnych t.j. aerobik, praktyczny trening psychologii sportu czy trening sport medytacji.


Kolejny obóz treningowy przewidziany jest na początek pierwszego półrocza 2021/2022 - uczniowie wezmą udział w projekcie " Ponadnarodowa mobilność uczniów" zrealizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Przedsięwzięcie zakłada trzy wyjazdy 19- osobowych grup uczniowskich do szkoły partnerskiej w Hiszpanii. Projekt ma za zadanie podnieść kompetencje kluczowe uczestników głównie z j. angielskiego, informatyki, przedsiębiorczości oraz wspomóc ich rozwój pod względem sportowym.

Oferta
Drzwi otwarte

Zapraszamy uczniów na test mecze, które odbędą się 10 i 29 czerwca o godzinie 16:00 na ul. Piłsudskiego 14 w Grudziądzu.


Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 


Sekretariat Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz

tel : 729870935

sekretariat@smsolimpiagrudziadz.edu.pl


Dyrektor Szkoły:

tel:608744360

brudniewicz@olimpiagrudziadz.com


Dyrektor Sportowy:

tel: 660710807 

g.grzegorczyk@olimpiagrudziadz.com


Trener i koordynator rocznika 2006:

tel: 500135972

gorski@olimpiagrudziadz.com

Pliki do pobrania
Kwestionariusz Osobowy Ucznia
Podanie do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz
Wniosek do Bursy Szkolnej w Grudziądzu