Gostyń
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Krobskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi
Adres
Ogród Ludowy 2, 63-840 Krobia
Telefon
65 571 12 21
Fax
65 573 86 26
E-mail
Strona www
Dyrektor
Krzysztof Perdon
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • Biała Szkoła 2022
 • Biała Szkoła 2022
 • Biała Szkoła 2022
 • Klasa mundurowa1
 • Klasa mundurowa2
 • Klasa mundurowa3
 • Zielona szkoła - Nad Morskim Okiem
 • Zielona szkoła - W drodze nad Morskie Oko
 • Zielona szkoła - Kraków
 • Zielona szkoła - Spływ Dunajcem
 • Uczniowie
 • Uczniowie
 • Uczniowie
Opis
ZSOiZ w Krobi

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Krobskiej w Krobi jest szkołą dla młodzieży i  dla dorosłych. Powstał w roku 1997 r. i tworzy swoją tradycję, ale też jest stale unowocześniany. Ma doskonale wyposażone sale lekcyjne z monitorami multimedialnymi, dwie klasopracownie informatyczne, laboratorium chemiczne, dwie pracownie gastronomiczne, nowoczesną pełnowymiarową halę widowiskowo-sportową oraz aulę ze sceną.

ZSOiZ w Krobi współpracuje ze szkołą partnerską w Bad Wörishofen, z uczelniami wyższymi oraz z Jednostkami Wojskowymi w Śremie i Wojskową Komendą Uzupełnień w Lesznie.

To szkoła przyjaźnie wymagająca i bezpieczna. Pracują w niej życzliwi i doświadczeni nauczyciele, którzy stosują atrakcyjne metody i formy nauczania.

Uczniowie biorą udział w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, uczestniczą w różnych projektach edukacyjnych, mogą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania. Wyjeżdżają na zielone i białe szkoły oraz wycieczki. Uczestniczą w akcjach charytatywnych i wolontariacie. Z powodzeniem zdają egzaminy maturalne i potwierdzające kwalifikacje zawodowe, są dobrze przygotowani do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych i do wykonywania wybranego zawodu.

Oferta
Historia
Kontakty zagraniczne
Współpraca ze  szkołą partnerską w Bad Wörishofen.
Zakres wiekowy
Młodzież po Szkole Podstawowej.
Zajęcia pozalekcyjne
Dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów.
Koła zainteresowań
Dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów.
Osiągnięcia

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krobi biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach. Zdobywają sukcesy uczestnicząc w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim  #PanTadeusz.

W kampanii ,,Drugie Życie-Transplantacja. Masz dar uzdrawiania” drużyna z ZSOiZ w Krobi zdobywa wysokie miejsce .

W dwóch edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ,,Postaw na Słońce” zajmują miejsca na podium. Z powodzeniem biorą udział w Quizie Ekonomicznym organizowanym podczas ,,Dnia Współpracy” przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W konkursie na film pt. ,,Krótki film o HIV” zajmują wysokie miejsce na etapie powiatowym, a wyróżnienie na etapie wojewódzkim.

Sukces osiągli również w Powiatowym Konkursie Historycznym POLONIA RESTITUTA, jak również w Historycznym Konkursie na szczeblu wojewódzkim. W konkursie ,,Wiem więcej o Ziemi Gostyńskiej” uzyskują miejsce na podium.

Zwyciężają w grupie, jak i indywidualnie w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.

Triumfują w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastyczno- Fotograficznym ,,Dialog z rzeczywistością”. Zwyciężają w Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

Zajmują miejsce na podium w Wielkopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej.

Z powodzeniem biorą udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyka liczy się w życiu”.

Zdobywają medal ,,SEMPER MEMORES ERIMUS” nadany przez Wielkopolski Zarząd Związku Kombatantów RP.

Biorą udział w Okręgowej Olimpiadzie Geograficznej.

Zdobywają osiągnięcia w Powiatowym Konkursie Języków Obcych oraz Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Zdobywają najlepsze wyniki w finale Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych "Sprawni jak żołnierze-2024".

Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach sportu. W piłce nożnej zostają Mistrzami Powiatu, a później Mistrzami Rejonu Leszczyńskiego. Zdobywają wyróżnienia w piłce siatkowej, stając na podium w Mistrzostwach Powiatu. Nagrodzeni zostają również w sztafetowych biegach przełajowych, boksie oraz unihokeju.

Przeogromny sukces uczennicy w programie Future Leaders Exchange, która w ramach nagrody otrzymuje rok nauki w amerykańskiej szkole opłaconej ze stypendium Departamentu Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie ZSOiZ w Krobi z powodzeniem zdają egzaminy maturalne, za co zostają nagrodzeni.

Mają możliwość uczestnictwa w Białej Szkole, natomiast uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznym wzięli udział w praktykach programu Erasmus+ w Portugalii.