Giżycko
Technikum
Technikum ZDZ
Zespół szkół
Adres
ul.Kopernika 5, 11-500 Giżycko
Telefon
874282216
Fax
874282216
E-mail
Strona www
Dyrektor
Beata Żmijewska
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
Opis
Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Giżycku kształci w zawodzie technik usług fryzjerskich. Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych. Oznacza to, że ukończenie szkoły pozwala na uzyskanie świadectw i dyplomów państwowych. Absolwenci mają więc otwartą drogę do kontynuowania nauki we wszystkich szkołach oraz na uczelniach wyższych. Szkoła posiada własną pracownię fryzjerską, w której uczniowie doskonalą swoje umiejętności w ramach przedmiotów: "procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur" i "wizualizacja we fryzjerstwie". Co roku jeden z naszych uczniów jest LAUREATEM STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Nasi nauczyciele są egzaminatorami maturalnymi. Prowadzimy bezpłatny dziennik elektroniczny. Jesteśmy małym środowiskiem, dlatego bezpieczeństwo w naszej szkole, to nie tylko słowa, to norma i codzienność. Standard bezpieczeństwa podnosi prowadzony w szkole monitoring. Standard i jakość świadczonych przez nas usług wrośnie, ponieważ w obecnej chwili trwa rozbudowa naszej placówki. strona internetowa szkoły Funpage szkoły
Oferta
w przygotowaniu
Historia
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku jest stowarzyszeniem, które powstało w 1945 roku. W tym roku obchodzimy 75-lecie istnienia naszej firmy. Od początku swego istnienia do chwili obecnej organizacja przeszła szereg zmian przekształcając się z małej firmy edukacyjno - szkoleniowej w instytucję o pozycji lidera rynku w branży usług edukacyjnych oraz szkoleń zawodowych na terenie Polski północno – wschodniej. Szkoły w Giżycku istnieją od 1992 roku. W 2003 roku jako pierwsza instytucja szkoleniowa w regionie pn-wsch POLSKI wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001:2001 w działalności kursowej i szkolnej co zostało potwierdzone odpowiednim Certyfikatem.
Koła zainteresowań

W trakcie roku szkolnego organizujemy: szkolne konkursy fryzjerskie, wyjazdy na targi fryzjerskie i kosmetyczne, szkolenia prowadzone przez producentów kosmetyków fryzjerskich.

Kontakty zagraniczne

Co roku uczniowie Technikum jeżdżą na bezpłatne 2-tygodniowe staże zawodowe do Walencji w Hiszpanii.

Za wyjazdy na staże zagraniczne nasi uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Kursy przygotowawcze, przelot samolotem, zakwaterowanie, wyżywienie, wycieczki i inne działania realizowane w ramach projektu są całkowicie bezpłatne. Ponadto na czas pobytu w Hiszpanii uczennice otrzymują kieszonkowe na drobne wydatki.
Po pozytywnym zaliczeniu stażu uczniowie otrzymują zaświadczenia o odbyciu praktyk wystawione przez Partnera, zawierające rekomendacje z zakładów pracy, w których odbywał się staż, Indywidualny Wykaz Osiągnięć oraz dodatkowo Europass Mobilności, dokument informujący o odbyciu praktyk, programie i umiejętnościach.

Osiągnięcia
Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w międzyszkolnych i szkolnych konkursach fryzjerskich. Zajmują na nich wysokie miejsca: Międzyszkolny konkurs fryzjerski "Ślubny kaprys" - wyróżnienie; Międzyszkolny konkurs fryzjerski "Kulturowa Awangarda" - II miejsce. Raz na kwartał organizowane są szkolne konkursy fryzjerskie. Pomysłowość i poziom naszych uczniów, za każdym razem pozytywnie nas zaskakują.
Zajęcia pozalekcyjne
W ramach uzupełnienia kwalifikacji naszych uczniów, organizujemy dodatkowe szkolenia zawodowe, między innymi wizażu, stylizacji paznokci i koloryzacji. Ukończenie szkoleń potwierdzamy wydaniem zaświadczeń na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Dojazd
Budynek Liceum Ogólnokształcącego mieści się przy ul. Kopernika 5. Dojazd do naszej placówki jest bardzo dogodny dla uczniów, którzy są zmuszeni do korzystania z komunikacji miejskiej, ponieważ znajdujemy się tuż przy pętli autobusowej.
Zakres wiekowy
Młodzież po szkole podstawowej
Drzwi otwarte
W tej szczególnie trudnej dla nas wszystkich sytuacji dni otwarte w naszej szkole w tym roku niestety się nie odbyły. Staramy się jednak pokazać Państwu życie codzienne w naszej placówce poprzez  wspomnienia z organizowanych uroczystości, zajęć dodatkowych i innych wydarzań z życia naszej szkoły, które zamieszczamy na naszym fanpage: https://www.facebook.com/Gi%C5%BCycka-szko%C5%82a-ZDZ-225873404280985/. Nasz ośrodek w obecnych czasach korzysta ze wszystkich form bezpieczeństwa co zapewnia Państwu możliwość osobistego składania dokumentów i uzyskania szczegółowych informacji od pracowników.
Pliki do pobrania
Podanie o przyjęcie do szkoły
Umowa z rodzicem
Oświadczenie rodzica
Oświadczenie - kryteria uzupełniające