Działdowo
Przedszkole
Zespół Placówek Oświatowych nr 2 Przedszkole nr 3 w Działdowie
Zespół szkół
Adres
Sportowa 4, 13-200 Działdowo
Telefon
236974535
Fax
236974535
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Ibusz
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Do naszego Przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3 – 6 lat. Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zapewniającą profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie. Nauczyciele preferują ekspresywny model pracy, wspomagający rozwój dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonego potencjału i możliwości rozwojowych.

Każde dziecko w naszym przedszkolu objęte jest troskliwą opieką , traktowane jest podmiotowo i indywidualnie.

Nasze przedszkole położone jest w spokojnej okolicy, w pobliżu pięknego parku. Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe : 5 przestronnych, jasnych sal wyposażonych w mebelki dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne oraz piękne, duże łazienki. Walorem przedszkola jest duży, zazieleniony plac zabaw, z dużą ilością drzew dających latem cień, oddalony od ruchliwych ulic.

W pobliżu przedszkola nie ma zakładów produkcyjnych.

Placówka otwarta jest na potrzeby rodziców i środowiska, posiada wypracowane własne tradycje i uroczystości.

W przedszkolu każda sala wyposażona jest w duży telewizor z dostępem do internetu co pozwala na edukację z wykorzystaniem filmików edukacyjnych.

Posiadamy także tablicę multimedialną i monitor multimedialny , co pozwala na prowadzenie atrakcyjnych form zajęć dla dzieci zgodnie z najnowszymi technologiami.

Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe i smaczne posiłki. Bardzo dużą wagę przykładamy do zdrowego odżywiania naszych wychowanków. Wszystkie produkty, które wykorzystywane są w żywieniu dzieci są świeże, od zaufanych dostawców. Posiłki są różnorodne, bardzo smaczne.

Historia
Nasze przedszkole powstało w 1976 r. Mieści się w budynku piętrowym - obecnie po generalnym remoncie.
Personel

W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, posiadająca wykształcenie wyższe. Nauczycielki systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, kursach czy warsztatach. Posiadają także kwalifikacje dodatkowe w zakresie m.in. : terapia pedagogiczna, logopedia, oligofrenopedagogika, integracja sensoryczna, gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna, taniec i rytmika, kształcenie uczniów z niepełnosprawnością oraz kwalifikacje do prowadzenia nauki j. angielskiego.

Wszyscy Pracownicy przedszkola bardzo dbają o zdrowie i bezpieczeństwo wychowanków oraz ich dobre samopoczucie w przedszkolu.

Godziny otwarcia od
6,30 - 17,00
Drzwi otwarte

W naszym przedszkolu każdy Rodzic ma możliwość codziennego kontaktu z nauczycielką oraz wicedyrektorem przedszkola. Nauczycielki organizują tzn "Dni otwarte" podczas których chętni Rodzice mogą obserwować zabawy i zajęcia z dziećmi oraz w nich uczestniczyć. Organizowane są także tzw "zajęcia pokazowe" podczas których Rodzice mogą obserwować metody i formy pracy z dziećmi oraz umiejętności dziecka na tle grupy.

W okresie reżimu sanitarnego z racji ograniczenia możliwości uczestnictwa Rodziców w zajęciach, nauczycielki na bieżąco relacjonują wydarzenia oraz ciekawsze zajęcia z dziećmi poprzez wewnętrzne grupy społecznościowe.

Koła zainteresowań
W naszym przedszkolu prowadzone jest koło j. angielskiego dla dzieci 5-cio i 6-letnich, wykazujących większe zainteresowanie nauką języka angielskiego.
Dodatkowe zajęcia
W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe, specjalistyczne w zakresie wspomagania dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zgodnie z potrzebami dzieci, m.in. : zajęcia logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe