Dopiewo
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Iskierki w Skórzewie
Adres
Kolejowa 21, 60-185 Skórzewo
Telefon
513197300, przedszkole.skorzewo@wp.pl, 699710816
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Alicja Studzińska-Szychowiak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Iskierki w Skórzewie
  • Hymn dla Niepodległej
Opis
Przedszkole Publiczne iSKIERKI w Skórzewie jest placówką publiczną powstałą w 2011r. posiadającą 200 miejsc dla dzieci, w ośmiu oddziałach. Przedszkole i plac zabaw charakteryzuje się wysokim standardem wyposażenia. Nasze przedszkolaki przebywają w estetycznie i starannie urządzonych wnętrzach. Placówka posiada także tablice interaktywną, projektory, system nagłośnieniowy. Wszystko to pozwala nam na realizację podstawowego założenia z koncepcji pracy przedszkola jako placówki pracującej metodą projektu oraz metodą związaną z pedagogiką F. Froebla i M. Montessori. Nasi wychowankowie poznają rzeczywistość poprzez jej badanie, uczą się stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi w drodze samodzielnych doświadczeń, spotkań z ekspertami oraz pracując podczas zajęć w oparciu metodę kącików zabawowo-zadaniowych,
Osiągnięcia

Nasze Przedszkole posiada osiągnięcia w wielu konkursach, olimpiadach, przeglądach, gdzie wychowankowie placówki zajmują miejsca na podium. Są to między innymi: konkursy recytatorskie, gminne przeglądy kolęd, piosenki, olimpiady Zeuski oraz konkursy ogólnopolskie.

Sami jesteśmy organizatorami wielu imprez dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy jak i spoza niej. Są to: - konkurs recytatorski: Kolory jesieni, - przegląd piosenki: Witamy wiosnę z piosenką - przegląd plastyczny,

Organizujemy konkursy wewnętrzne: Smacznie, zdrowo, kolorowo, Wyginam śmiało ciało, konkursy Rodzinne.Wprowadziliśmy również do tradycji Przedszkola Olimpiadę Przedszkolaków w kodowaniu.

Prowadzimy wiele akcji o charakterze charytatywnym, wspierając dzieci chore, w trudnej sytuacji materialnej. Braliśmy udział w akcji Kasztaniaki, Świąteczna paczka, zbieramy nakrętki, szyliśmy lalki na aukcję Unicefu, zbieramy wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji.

Do tradycji Przedszkola należą również Pikniki Rodzinne - we wrześniu święto Pyrki i tematyczny w czerwcu, które są okazją do wspólnych spotkań oraz zabawy.

Dodatkowe zajęcia
Przedszkole oferuje zajęcia dodatkowych bezpłatne: zajęcia z języka angielskiego; rytmiki; opiekę logopedy i psychologa; religię; warsztaty psychologiczne.

Godziny otwarcia od
06:30-17.00
Godziny otwarcia do
17:00
Historia
Założenie placówki - rok 2011;

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte dnia 09. marca 2023r godz. 17.00-18.00

Wszelkie informacje pod adresem: https://dopiewo.pl/aktualnosci/2023-01-25/przedszkola-czekaja

Więcej aktualności o naszym Przedszkolu pod adresem:  https://www.facebook.com/Iskierki-326745587449037

Organ prowadzący
Gmina Dopiewo
Personel
Placówka zatrudnia 16 nauczycieli w tym logopedę i psychologa, osiem pomocy nauczyciela, dwóch pracowników administracji, czterech pracowników kuchni oraz konserwatora- Złota Rączkę.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe