Systemowa obsługa rekrutacji
Dopiewo
Adres
Kolejowa 21, Poznań, 60-185 Skórzewo
Telefon
513197300
E-mail
przedszkole.skorzewo@wp.pl
Strona www
FB Iskierki
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne w Skórzewie
Opis
Przedszkole Publiczne w Skórzewie jest placówką publiczną powstałą w 2011r. posiadającą 175 miejsc dla dzieci, w siedmiu oddziałach. Przedszkole i plac zabaw charakteryzuje się wysokim standardem wyposażenia. Nasze przedszkolaki przebywają w estetycznie i starannie urządzonych wnętrzach. Placówka posiada także tablice interaktywną, projektory, system nagłośnieniowy. Wszystko to pozwala nam na realizację podstawowego założenia z koncepcji pracy przedszkola jako placówki pracującej metodą projektu. Nasi wychowankowie poznają rzeczywistość poprzez jej badanie, uczą się stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi w drodze samodzielnych doświadczeń, spotkań z ekspertami, Nasze przedszkole pracuje również w oparciu o pedagogikę F. Froebla oraz M. Montessori oraz metodę kącików zabawowo-zadaniowych.
Osiągnięcia
Nasze Przedszkole posiada osiągnięcia w wielu konkursach, olimpiadach, przeglądach, gdzie wychowankowie placówki zajmują miejsca na podium. Są to między innymi: konkursy recytatorskie, gminne przeglądy kolęd, piosenki, olimpiady Zeuski oraz konkursy ogólnopolskie. Sami jesteśmy organizatorami wielu imprez dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu naszej gminy jak i spoza niej. Są to: - konkurs recytatorski: Kolory jesieni, - przegląd piosenki: Witamy wiosnę z piosenką - przegląd plastyczny - przegląd Małych form teatralnych. Prowadzimy wiele akcji o charakterze charytatywnym, wspierając dzieci chore, w trudnej sytuacji materialnej. Braliśmy udział w akcji Kasztaniaki, Świąteczna paczka, zbieramy nakrętki, szyliśmy lalki na aukcję Unicefu, zbieramy wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji.
Dodatkowe zajecia
Przedszkole posiada bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych bezpłatnych - zajęcia z języka angielskiego; rytmiki; opiekę logopedy i psychologa;
Pozostałe zajęcia są organizowane poza godzinami pobytu dziecka w placówce.
Godziny otwarcia od
06:00
Historia
Założenie placówki - rok 2011;

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
175
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe