Dopiewo
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Mali Odkrywcy w Dąbrówce
Adres
Herbowa 6, Dopiewo, 62-070 Dąbrówka
Telefon
48 535 323 735
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marta Matysiak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Mali Odkrywcy w Dąbrówce
  • Przedszkole Publiczne Mali Odkrywcy w Dąbrówce
Opis
Przedszkole Mali Odkrywcy istnieje od 1 września 2013 roku. Jest to placówka nowoczesna, dostosowana do realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczego na najwyższym poziomie. Dysponuje sześcioma salami do zajęć, bogatą bazą dydaktyczną, nowoczesnym oraz estetycznym wyposażeniem. Najważniejszym celem pracy naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom harmonijnego rozwoju opartego na dobrej współpracy z rodzicami. Przedszkole nastawione jest na stymulację aktywności poznawczej przedszkolaka po przez stosowanie zabaw twórczych z elementami eksperymentowania, badania, odkrywania, obserwowania, doświadczania i przeżywania. Jesteśmy przedszkolem Odkrywców.
Dodatkowe zajęcia
Rytmika 2 x w tygodniu dla 3, 4, 5 i 6 latków
Język angielski 2 x w tygodniu dla 3, 4, 5, 6 latków
Gimnastyka korekcyjna 1 x w tygodniu dla 3,4,5,6 latków
Logopedia dla dzieci 5-6 letnich.

Dodatkowo dla chętnych zajęcia organizowane na życzenie rodziców: j. angielski, religia, zumba, balet, szachy i piłka nożna.
Godziny otwarcia od
06:30
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać do godziny 8.30
Osiągnięcia
Dla wzbogacenia oferty edukacyjnej przedszkola organizujemy wycieczki, wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrem. Od początku istnienia przedszkola uczestniczymy w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", w której nasi rodzice biorą aktywny udział. Ponadto bierzemy udział w akcjach charytatywnych: "Nakrętki dla Filipa i Małgosi", "Góra grosza". Dzieci również odwiedzają z okazji świąt Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach. Wzięliśmy udział w cyklu projektów "Poszukiwacze przygód" organizowanym przez czasopismo Bliżej Przedszkola. Rodzice naszego przedszkola aktywnie uczestniczą w jego życiu. Z ich inicjatywy odbył się piknik rodzinny oraz przedstawienia dla dzieci: "Prawdziwa historia" ; "Jesteś wyjątkowy";  "Światło w oknie"; "Kolaż" gdzie rodzice wcielili się w role aktorów. Najstarsze dzieci naszego przedszkola objęte są programem wychowawczo-profilaktycznym "Przyjaciele Zippiego".
Personel
Kadra pedagogiczna to w pełni wykwalifikowane nauczycielki posiadające wiedzę pedagogiczną, metodyczną oraz psychologiczną niezbędną do pracy z małym dzieckiem. Potrafią wzbudzać zainteresowanie dziecka różnymi dziedzinami życia, rozwijać wyobraźnię, szanować indywidualność, a nade wszystko wspomagać je w harmonijnym rozwoju. Poza realizacją programu edukacyjnego i sprawowania opieki nad dziećmi nauczycielki są inicjatorkami licznych projektów edukacyjnych, imprez wewnątrz przedszkolnych i środowiskowych, ciekawych wycieczek i uroczystości przedszkolnych.
Drzwi otwarte
21.02.2023 Drzwi Otwarte od 16.00 do 18.00
Organ prowadzący
Katarzyna Szalacha
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe