Dopiewo
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Diamentowa Kraina w Skórzewie
Adres
Grafitowa 4a, 60-185 Skórzewo
Telefon
508 302 533
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Słomińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Diamentowa Kraina w Skórzewie
Opis
Przedszkole Publiczne Diamentowa Kraina rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2016 roku. Całe nasze doświadczenie, które wykorzystaliśmy do zorganizowania przedszkola, oparte zostało na wnikliwej obserwacji dzieci, bezpośredniej pracy z najmłodszymi, jak również na analizie niesamowitej ich aktywności i chęci poznawania. Małe dziecko doświadcza, a suma tych doświadczeń sprawia, że dzieci spontanicznie przyswajają wiedzę. W przedszkolu dzieci nie dostają gotowych rozwiązań, ale uczą się za pośrednictwem zmysłów, bezpośredniego działania i doświadczenia. 
Misją Przedszkola Publicznego Diamentowa Kraina jest, aby poprzez budowanie partnerskich relacji zarówno z Rodzicem, jak i Dzieckiem, tworzyć takie warunki rozwoju, by Dziecko potrafiło doświadczać satysfakcji z bliskimi i samymi sobą, by uczyło się odpowiedzialności za siebie i innych oraz w mądry sposób stawało się małym obywatelem swojej społeczności. 
Przedszkole mieści się w nowoczesnym budynku, specjalnie zaprojektowanym, wybudowanym i dostosowanym do potrzeb dzieci. Jest to obiekt spełniający wszystkie normy w zakresie budownictwa oświatowego, zlokalizowany w spokojnej okolicy. Zrealizowany projekt zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoki komfort pobytu naszych milusińskim, tworząc wraz z okalającym go placem zabaw jednolitą całość przyjazną dziecku.
Historia

Koła zainteresowań

Personel
Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi, nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewnią profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Personel przedszkola to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawieni na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka.
Godziny otwarcia od
6:30 - 17:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe