Dopiewo
Przedszkole
Przedszkole w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Więckowicach
Adres
Gromadzka 7, Dopiewo, 62-070 Więckowice
Telefon
61 81 48 351
Fax
61 81 48 351
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Adrianna Wojciechowska
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Jesteśmy przedszkolem publicznym mieszczącym się na terenie gminy Dopiewo. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00. W przedszkolu funkcjonują dwa oddziały 3-4 latki grupa Leśne Skrzaty, oraz 5-6 latki grupa Wiewiórki. W naszym przedszkolu dzieci zjadają cztery posiłki przygotowywane na miejscu w kuchni szkolnej: śniadanie, zupka, drugie danie i podwieczorek.

Realizujemy cele zgodne z nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego z uwzględnieniem poszczególnych grup wiekowych.

W naszym przedszkolu dzieci zachęcane są do samodzielnego rozwijania się poprzez  tworzenie kącików zainteresowań, organizowane są zabawy badawcze, tematyczne, konstrukcyjne i twórcze, stwarzane są warunki do zabaw według inwencji twórczej dziecka.

Nauczyciele wspierają rozwój aktywności dzieci  uatrakcyjniając  zajęcia elementami ćwiczeń i zabaw z elementami gimnastyki korekcyjnej, Weroniki Sherborne, pedagogiki zabawy, Metody Dobrego Startu, pracujemy również na darach froebla. Oprócz realizacji zadań programowych w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe takie jak: tańce, rytmika, język angielski, gry i zabawy ruchowe, religia, Akademia Reksia, logopedia.

Posiadamy bogate kalendarium  imprez i uroczystości miedzy innymi takich jak: dzień przedszkolaka, dzień chłopca, czerwony dzień,  dzień babci i dziadka, wigilia, jasełka, dzień mamy i taty, święto chleba. Powitanie wiosny, śniadanie wielkanocne, dzień marchewki, dzień bałwana.  Bierzemy udział w różnych konkursach i ogólnopolskich projektach takich jak „Piękna nasza Polska cała”, „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, uczestniczymy w zawodach sportowych Zeuski, wyjeżdżamy na ciekawe  wycieczki  i organizujemy interesujące spotkania.

Nasze atuty to: duże, słoneczne i  przestronne sale, estetyczne meble z atestem, łazienki przystosowane do potrzeb dzieci, magiczny dywan, bogate wyposażenie książek, zabawek i pomocy dydaktycznych oraz fachowa kadra nauczycielska.

W naszym przedszkolu dzieci mogą się czuć jak w domu.

Osiągnięcia
Dyplom w konkursie Pinky w naszym przedszkolu-2009 Certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury-2010 Dyplom w ogólnopolskim konkursie Zielone Przedszkole-sezon pierwiosnka-2010 Certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury-2011 Certyfikat Kubusiowi Przyjaciele Natury-2012 Udział w ogólnopolskim projekcie-Mamo, Tato, wolę wodę
Dodatkowe zajęcia
tańce, rytmika, język angielski, gry i zabawy ruchowe, religia, Akademia Reksia, logopedia
Godziny otwarcia od
07:00 -17:00
Godziny otwarcia do
17:00
Organ prowadzący
Gmina Dopiewo
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe