Białystok
Żłobek
Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
Adres
ul. Warszawska 75A, 15-201 Białystok
Telefon
85 741 1021
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Rygorczuk
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
  • Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
Opis
Żłobek Miejski Nr 7 przy ul. Warszawskiej 75 A do 31.12.2012r działał jako filia Żłobka Miejskiego Nr 3. Dysponujemy przestronnymi salami wyposażonymi w bogatą bazą dydaktyczną, która wspomaga rozwój i pobudza wyobraźnię oraz logiczne myślenie naszych podopiecznych. Dodatkowym atutem jest ogromny, otoczony zielenią, dobrze wyposażony plac zabaw z którego bardzo chętnie korzystamy w okresie wiosenno-letnim oraz jesiennym.
Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby dzieci i rodziców. Naszym celem jest stworzenie warunków umożliwiających indywidualny rozwój, zgodny z własnymi predyspozycjami i możliwościami. Wszyscy wspólnie staramy się aby nasze dzieci były zawsze uśmiechnięte. Robimy wszystko aby nasza codzienna działalność programowa, dodatkowe imprezy okolicznościowe oraz zajęcia sprawiły, że dzieci w naszym żłobku miło i bezpiecznie spędziły czas, bawiąc się i rosnąc pod naszym fachowym okiem. Jesteśmy pomocą
i inspiracją w codziennym życiu dziecka oraz przyczyniamy się do tego, aby czuło się wśród nas jak najlepiej. Naszym celem jest integracja dzieci z rodzicami i personelem poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę. Wspieramy rodziców w procesie rozwojowym i wychowawczym poprzez codzienny kontakt i wymianę doświadczeń.

Nad prawidłowym rozwojem czuwa wykwalifikowany, doświadczony personel , który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje aby wspomagać rozwój Państwa dzieci zgodnie z najnowszymi osiągnięciami pedagogiki i psychologii.

Dzieci w żłobku otrzymują IV posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek. Na zlecenie lekarza stosujemy również diety eliminacyjne.
Nad zdrowiem i bezpieczeństwem naszych podopiecznych czuwa zatrudniona w żłobku położna. Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze dlatego cały personel uczestniczył w kursie „Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach u dzieci”.
Żłobek w roku szkolnym 2023/2024  jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.00. W soboty , niedziele oraz święta nie pracujemy.

W żłobku funkcjonują cztery grupy wiekowe
I grupa niemowlęta(misie) - dzieci od ukończenia 20 tygodnia
do 1,2 roku życia
II grupa- raczki(motylki) - dzieci od 1,3- 1,10 lat
III grupa- średniaki(biedroneczki) - dzieci od 1,11- 2,2 lat
IV grupa- starszaki(pszczółki) - dzieci od 2,3- 3lat

W naszym żłobku pracując z dziećmi wykorzystujemy elementy niżej wymienionych metod, koncepcji i form pracy gwarantujący harmonijny rozwój dziecka.
1. Metoda pedagogiki zabawy
2. Elementy Metody W. Sherborn
3. Elementy zabaw fundamentalnych
4. Zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami muzykoterapii.
5. Zajęcia plastyczne
6. Metoda Knillów
7. Edukacja zdrowotna
8. Elementy dobrego startu M. Bogdanowicz
9. Bajkoterapia w myśl hasła „Cała Polska czyta dzieciom”.
Godziny pracy
06:00 - 17.00
Personel

Nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwa fachowy personel opiekuńczy.


Zakres wiekowy
od 20 tyg życia do 3 lat
Zasady odpłatności
Opłata za żłobek wynosi: 400,00 zł opłata stała- pobytowa oraz 7,50 zł stawka żywieniowa dzienna za każdy dzień roboczy. W przypadku nieobecności dziecka zgłoszonej do godz. 8.00 rodzic ma prawo do zwrotu stawki żywieniowej za każdy dzień nieobecności dziecka.
Łączna liczba miejsc
132
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7.00- 15.00
Adres email IODO
kancelaria@prawnikbialystok.info
Kierownik - telefon
85 7411021
Kierownik - email
zlobek7@um.bialystok.pl
Żywienie
Dzieci mają zapewnione IV posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek. Posiłki przygotowywane są w kuchni żłobkowej z produktów najwyższej jakości, nie używamy żywności wysokoprzetworzonej.
Dodatkowe walory
Żłobek położony jest z dala od ruchliwej ulicy, otoczony dużą ilością zieleni.
Organ prowadzący
Miasto Białystok
Dodatkowe zajęcia

Zajęcia muzyczno ruchowe w języku angielskim prowadzone przez firmę Musical Babies

Zajęcia taneczne Vingee prowadzone przez firmę Paaro

Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Wózkarnia