Białystok
Żłobek
Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
Adres
ul. Warszawska 75A, 15-201 Białystok
Telefon
85 741 1021
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Beata Rygorczuk
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
  • Żłobek Miejski Nr 7 w Białymstoku
Opis
Żłobek Miejski Nr 7 przy ul. Warszawskiej 75 A do 31.12.2012r działał jako filia Żłobka Miejskiego Nr 3. Dysponujemy przestronnymi salami wyposażonymi w bogatą bazą dydaktyczną, która wspomaga rozwój i pobudza wyobraźnię oraz logiczne myślenie naszych podopiecznych. Dodatkowym atutem jest ogromny, otoczony zielenią, dobrze wyposażony plac zabaw z którego bardzo chętnie korzystamy w okresie wiosenno-letnim oraz jesiennym.
Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby dzieci i rodziców. Naszym celem jest stworzenie warunków umożliwiających indywidualny rozwój, zgodny z własnymi predyspozycjami i możliwościami. Wszyscy wspólnie staramy się aby nasze dzieci były zawsze uśmiechnięte. Robimy wszystko aby nasza codzienna działalność programowa, dodatkowe imprezy okolicznościowe oraz zajęcia sprawiły, że dzieci w naszym żłobku miło i bezpiecznie spędziły czas, bawiąc się i rosnąc pod naszym fachowym okiem. Jesteśmy pomocą
i inspiracją w codziennym życiu dziecka oraz przyczyniamy się do tego, aby czuło się wśród nas jak najlepiej. Naszym celem jest integracja dzieci z rodzicami i personelem poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę. Wspieramy rodziców w procesie rozwojowym i wychowawczym poprzez codzienny kontakt i wymianę doświadczeń.

Nad prawidłowym rozwojem czuwa wykwalifikowany, doświadczony personel , który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje aby wspomagać rozwój Państwa dzieci zgodnie z najnowszymi osiągnięciami pedagogiki i psychologii.

Dzieci w żłobku otrzymują IV posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek. Na zlecenie lekarza stosujemy również diety eliminacyjne.
Nad zdrowiem i bezpieczeństwem naszych podopiecznych czuwa zatrudniona w żłobku położna. Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze dlatego cały personel uczestniczył w kursie „Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach u dzieci”.
Żłobek nasz jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 18.00. W soboty , niedziele oraz święta nie pracujemy.

W żłobku funkcjonują cztery grupy wiekowe
I grupa niemowlęta(misie) - dzieci od ukończenia 20 tygodnia
do 1,2 roku życia
II grupa- raczki(motylki) - dzieci od 1,3- 1,10 lat
III grupa- średniaki(biedroneczki) - dzieci od 1,11- 2,2 lat
IV grupa- starszaki(pszczółki) - dzieci od 2,3- 3lat

W naszym żłobku pracując z dziećmi wykorzystujemy elementy niżej wymienionych metod, koncepcji i form pracy gwarantujący harmonijny rozwój dziecka.
1. Metoda pedagogiki zabawy
2. Elementy Metody W. Sherborn
3. Elementy zabaw fundamentalnych
4. Zajęcia muzyczno-rytmiczne z elementami muzykoterapii.
5. Zajęcia plastyczne
6. Metoda Knillów
7. Edukacja zdrowotna
8. Elementy dobrego startu M. Bogdanowicz
9. Bajkoterapia w myśl hasła „Cała Polska czyta dzieciom”.
Godziny pracy
06:00 - 17.15
Personel

Nad prawidłowym rozwojem dzieci czuwa fachowy personel opiekuńczy.


Zakres wiekowy
od 20 tyg życia do 3 lat
Zasady odpłatności
Opłata za żłobek wynosi: 200,00 zł opłata stała- pobytowa oraz 5,50 zł stawka żywieniowa dzienna za każdy dzień roboczy. W przypadku nieobecności dziecka zgłoszonej do godz. 8.00 rodzic ma prawo do zwrotu stawki żywieniowej za każdy dzień nieobecności dziecka.
Łączna liczba miejsc
132
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
7.00- 15.00
Adres email IODO
iod22@o2.pl
Kierownik - telefon
85 7411021
Kierownik - email
zlobek.warszawska@wp.pl
Żywienie
Dzieci mają zapewnione IV posiłki: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek. Posiłki przygotowywane są w kuchni żłobkowej z produktów najwyższej jakości, nie używamy żywności wysokoprzetworzonej.
Dodatkowe walory
Żłobek położony jest z dala od ruchliwej ulicy, otoczony dużą ilością zieleni.
Organ prowadzący
Miasto Białystok
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Wózkarnia