Zielona Góra
Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
Adres
Osiedle Pomorskie 13, 65-548 Zielona Góra
Telefon
68 325 82 32
Fax
68 325 82 32
E-mail
Strona www
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym Nr 3
Opis
Szkoła Podstawowa nr 21 im. Karola Wojtyły w Zespole Edukacyjnym nr 3 znajduje się z dala od głównej ulicy-Szosa Kisielińska. Szkoła jest otoczona pasem leśnym, co sprzyja prowadzeniu zajęć terenowych z przyrody. Budynek - czysty, przestronny, mieści 11 sal lekcyjnych. Wyróżniają nas słoneczne klasy z zapleczami - część dydaktyczna i rekreacyjna. Ponadto szerokie korytarze dają poczucie bezpieczeństwa i swobody. Zapewniamy szafki dla każdego ucznia. Standard dydaktyki, opieki i wychowania jest bardzo wysoki. W szkole funkcjonuje monitoring wizyjny. Świetlica szkolna czynna jest od 6:30 do 17:00. Biblioteka posiada bogaty księgozbiór oraz centrum multimedialne z 4 komputerami. W szkole funkcjonują dwie pracownie komputerowe z dostępem do szerokopasmowego internetu, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Stołówka serwuje smaczne, obiady przygotowywane na miejscu. Szkoła uczestniczy w akcjach "Owoce w szkole" oraz "Mleko w szkole". Obiekty sportowe to 3 sale gimnastyczne, sala zajęć korekcyjnych, boiska ze sztuczną nawierzchnią. Opieka medyczna: pielęgniarka szkolna (wtorek, środa, czwartek) Opieka specjalistyczna: pedagog, logopeda, psycholog, socjoterapeuta oraz pedagog terapeuta. Klasy to mało liczne zespoły. Każdy nauczyciel zna wszystkie dzieci i nie ma u nas anonimowości. Dzięki dobrej organizacji zajęć dydaktycznych nasi uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych oraz uczestniczą w działaniach integrujących społeczność szkolną. Prężnie działają samorząd uczniowski klas I-III i IV-VIII oraz rzecznik praw ucznia. Współpracujemy z Domem Wczasów Dziecięcych w Przemkowie i Wroniawach. Każdego roku uczniowie poszczególnych klas wyjeżdżają na Zielone Szkoły. Współpracujemy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury czego efektem jest stała Galeria szkolna "Tak, a nawet wspak" Świetlica prowadzi cyklicznie warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Wspiera edukację czytelniczą poprzez prowadzenie akcji „Czytanie na dywanie” w ramach której znani goście czytają książki dzieciom.
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Corocznie przyznajemy tytuły Przyjaciel szkoły, Super klasa, Rodzic Roku. Uczestniczymy w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasisty i w ogólnopolskim sprawdzianie szóstoklasisty. Uzyskujemy wysokie notowania w turnieju zespołowym Pitagoras, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, konkursach plastycznych, w konkursie „Bezpieczeństwo w Ruchu drogowym”, Ogólnopolskim konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta” oraz Ogólnopolskim konkursie Historycznym „Krąg”, "Olimpiadzie historycznej, konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Organizujemy Międzyszkolny konkurs "W krainie baśni i bajek", "Mały Omnibus", „Nauka i sport”, „Jan Paweł II”. Najmłodsi z sukcesem prezentują się w konkursach międzyszkolnych "Przygoda z liściem", "Żyj kolorowo", „Kartka z kalendarza”, ekologicznych MCEE, Podejmujemy działania na rzecz Seniorów, wykonujemy upominki z okazji i bez okazji, uczestniczymy w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności. Prężnie działa wolontariat szkolny. Wspieramy akcję "Pełna miska dla schroniska". Prowadzimy egzaminy na "Kartę rowerową", warsztaty udzielania I pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie chętnie sprawdzają się w szkolnych konkursach: - "Pięknego czytania", - Konkursie recytatorskim " -„Konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi” - „Idol” W szkole cyklicznie organizujemy: „Ligę talentów”, „Święto Chleba”, akcję sprzątania świata, „Dzień Życzliwości” Ponadto zdobywamy wyróżnienia i nagrody aktorskie w Miejskim Przeglądzie Teatrzyków. Nasi uczniowie sprawdzają się także w sportowej rywalizacji szkół podstawowych miasta Zielona Góra i zajmują czołowe miejsca. Cieszą nas nagrody za udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Sześciolatek w pierwszej klasie
W roku szkolnym 2013/2014 powstały 2 klasy pierwsze mieszane (7, 6 - latki). W roku szkolnym 2014/2015 uczęszczało do klas pierwszych 30 sześciolatków. W roku szkolnym 2015/2016 przyjęto 82 sześciolatków, a w roku 2016/2017 - 20. Realizowany program jest dostosowany do możliwości uczniów. Sale są przystosowane dla sześcioletnich uczniów. Ponadto dzieci korzystają z dobrze wyposażonej świetlicy szkolnej.
Zajęcia pozalekcyjne
Wspieramy rozwój ucznia. Proponujemy różnorodne koła przedmiotowe i zainteresowań, które gwarantują solidne przygotowanie do konkursów przedmiotowych oraz egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych. Proponowane przez nas zajęcia rozwijają zdolności i pasje uczniów, wyrównują szanse edukacyjne uczniów z problemami w nauce. Prowadzimy: - zajęcia korekcyjno- kompensacyjne - zajęcia wyrównujące wiedzę i umiejętności ucznia, - konsultacje nauczycielskie dla uczniów i rodziców. Koła zainteresowań: - kółka matematyczne III, IV-VII - kółko teatralne "Trzpioty" - kółko plastyczne - praca w PCK - klub Wiewiórka - koło czytelnicze - "Mały ratowniczek" Sekcje sportowe: -piłka siatkowa, - koszykówka, - szachy, - gry i zabawy ruchowe Uczniowie klas II korzystają z cotygodniowych zajęć na basenie w CRS. Szkoła aplikuje o fundusze z Zielonogórskiego Programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych i środków Unii Europejskiej. Co roku dokonujemy ewaluacji pracy. Wnioski wykorzystujemy do planowania pracy na kolejny rok. Szkoła posiada certyfikaty: - Szkoła Odkrywców Talentów - Szkoła w ruchu - Szkoła z klasą - Szkoła bez przemocy - Szkoła zaangażowana społecznie - Szkoła przyjazna sześciolatkowi.
Dojazd
przystanek: Os. Pomorskie - Kościół (353) » Szosa Kisielińska
linie: 7  8  14  19  20  55   Zapraszamy na nasza stronę www.ze3.zgora.pl
Historia
Pierwszy dzwonek - marzec 1988 r. Naukę rozpoczyna 187 uczniów. Rok szkolny 1993/1994 - szkoła pęka w szwach! 1580 uczniów i ponad 100 nauczycieli. W latach 1989-2008 szkołę ukończyło 3402 absolwentów.
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe