Zamość
Przedszkole
Przedszkole Miejskie Nr 4
Adres
Peowiaków 18a, 22-400 Zamość
Telefon
846 384 974
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
WIESŁAWA KOMADOWSKA
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole Miejskie Nr 4 mieści się w samodzielnym jednopiętrowym budynku przy ulicy Peowiaków 18 a w Zamościu, oddanym do użytku w roku 1972. Na parterze obiektu znajdują się dwie sale zajęć z łazienkami, gabinet dyrektora, pomieszczenie administracyjno - gospodarcze, zmywalnia oraz szatnia dla dzieci.Na piętrze natomiast znajdują się trzy sale z sanitariatami, kuchnia wraz z zapleczem, duży hol służący do ćwiczeń gimnastycznych i zabaw muzyczno - ruchowych. Sale zajęć urządzone są funkcjonalnie , bezpiecznie i estetycznie , każda w innym kolorze. Wystrój sal uzależniony jest od realizowanej tematyki i pory roku. Placówka wyposażona jest w sprzęt audiowizualny wykorzystywany do pracy z dzieckiem. Atutem przedszkola jest usytuowany przy nim przestronny , zielony ogród, na którym znajdują się bezpieczne urządzenia rekreacyjno - sportowe służące do zajęć i zabaw z dziećmi. Kadrę pedagogiczną stanowią w pełni wykwalifikowani nauczyciele. Swoje umiejętności pedagogiczne doskonalą poprzez aktywne uczestnictwo w różnych formach doskonalenia zawodowego.Zdobyta wiedzę wykorzystują w pracy z dziećmi stosując nowatorskie metody wychowania. Dzieci maja możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej poprzez konkursy, wycieczki, spotkania. Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój dziecka uwzględniając indywidualne potrzeby oraz oczekiwania i sugestie rodziców. Rodzice mają możliwość aktywnego włączania się w życie przedszkola.Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej. Zapraszamy do naszego przedszkola - tu panuje radość,uśmiech, życzliwość i dobra zabawa !
Osiągnięcia
wernisaże, liczne nagrody i wyróżnienia dla małych artystów, udział w konkursach przedszkolnych, organizowanych przez instytucje kulturalno - oświatowe na terenie miasta i poza nim z wieloma sukcesami naszych wychowanków
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia dodatkowe prowadzone są z wykorzystaniem metod: -dziecięca matematyka E. Gruszczyk -Kolczyńska -dobrego startu M. Bogdanowicz -aktywnego słuchania muzyki B. Strauss -ruchu rozwijającego W. Sherborne W przedszkolu prowadzone są koła zainteresowań z wykorzystaniem programów własnych: - plastyczne "W krainie bajki i baśni" - teatralne "Mój mały świat aktora" - sportowe "Ze zdrowiem za pan brat"
Godziny otwarcia od
06:30:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe