Tarnowo Podgórne
Przedszkole
Przedszkole "Mali Odkrywcy" w Baranowie
Adres
Klonowa 15, Przeźmierowo, 62-081 Baranowo
Telefon
616527120
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Mariola Auguścik
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole "Mali Odkrywcy" w Baranowie
  • Przedszkole "Mali Odkrywcy" w Baranowie
  • Przedszkole "Mali Odkrywcy" w Baranowie
Opis
Przedszkole posiada 120 miejsc organizacyjnych dla dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia.Liczba wolnych miejsc do rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 wynosi 30. Przedszkole powstało w 2006 roku i wraz ze Szkołą Podstawową im. Polskich Noblistów tworzy Kompleks Oświatowy w Baranowie, otoczony placem zabaw i boiskiem. W sąsiedztwie przedszkola znajduje się Jezioro Kierskie. Każdy z 5 oddziałów, posiada salę edukacyjną wyposażoną w dostosowane do wieku dzieci sprzęty, meble, kąciki zainteresowań, zabawki oraz łazienkę. Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje- systematycznie podwyższane i uzupełniane. Systematycznie organizujemy uroczystości przedszkolne, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami kulturalnymi wprowadzamy najmłodszych w świat kultury i nauki. Jesteśmy otwarci na środowisko, w którym żyjemy i funkcjonujemy.
OsiągnięciaRozwijamy zdolności i zainteresowania dzieci w oparciu o rozszerzony program wychowania przedszkolnego o edukację europejską i zdrowotną. W 2017 roku uzyskaliśmy międzynarodowy certyfikat przedszkola daltońskiego i jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dalton.Pracujemy z dziećmi w oparciu o pedagogikę planu daltońskiego, którego założeniem jest rozwijanie  samodzielności, współpracy i odpowiedzialności. Realizacja założeń planu daltońskiego najlepsze rezultaty przynosi w grupach zróżnicowanych wiekowo, w których spotykają się dzieci z różnymi umiejętnościami, doświadczeniem i możliwościami. Ten naturalny potencjał pozwała zapewnić najlepsze warunki rozwoju społecznego oraz osiągnąć korzyści edukacyjne.  Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Wielostronnym Partnerskim Projekcie Szkół w programie Comenius. Obecnie uczestniczymy w międzynarodowym projekcie ERASMUS+. W przedszkolu dzieci systematycznie rozwijają kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego. Nasze dzieci biorą udział w  konkursach plastycznych i muzycznych osiągając znaczące sukcesy. Z zaangażowaniem bierzemy udział w akcjach ekologicznych i  charytatywnych. Corocznie organizujemy  Spartakiadę Przedszkolaków. Wprowadzamy nowe metody pracy w tym roku wprowadziliśmy do pracy z dziećmi metodę SensoLyke. Dzięki pracy metodą SensoLyke neutralizuje się skutki przestymulowania wynikające z dostępu do urządzeń elektronicznych i natłoku bodźców, rozładowuje się w zdrowy sposób napięcie, stres, agresję i frustrację u dzieci, prowadzi się profilaktykę uzależnień behawioralnych. Dzieci dzięki tej metodzie uczą się pracy z emocjami. Metoda SensoLyke daje dzieciom wsparcie w zrównoważonym rozwoju – psychicznym, fizycznym i emocjonalnym. Naszym największym osiągnięciem jest fakt, że naszą pracę doceniają zarówno rodzice, jak i nauczyciele szkół podstawowych.  Nasi absolwenci doskonale są przygotowani do podjęcia roli ucznia w klasie pierwszej. Dzięki dobrej współpracy z rodzicami tworzymy miłą atmosferę, w której dziecko czuje się szczęśliwe.
Aktualnie pracujemy w reżimie sanitarnym co ogranicza niektóre z naszych działań. Przestrzegamy procedur organizacji  opieki i pracy aby zapewnić dzieciom  maksymalne bezpieczeństwo zdrowotne.
Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna,  zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rytmika, język angielski i religia.
Godziny otwarcia od
07:00 - 17:00
Kontakty zagraniczne
Współpraca z przedszkolami i szkołami we Francji, Hiszpanii, Grecji, Rumunii i Turcji w ramach realizacji programu Comenius w latach 2009/2011 , 2013/2015. W roku 2018 współpraca w ramach projektu ERASMUS+ ze Szkołą Zawodową Pedagogiki Socjalnej z Ravensburga w Niemczech. W roku 2019 rozpoczęliśmy współpracę z placówkami z Islandii, Portugalii i Gran Canarii.
Od września 2020 r realizujemy z Islandią i Portugalią projekt " Tradycja jest źródłem inspiracji - od regionu do Europy" w ramach programu ERASMUS+.
Godziny otwarcia uwagi
Przedszkole czynne jest w godzinach od 07:00 - 17:00. Dzieci należy przyprowadzać do godziny 8:00 i odbierać w godzinach od 12:30 -13:00 i 14:30 - 17:00.
Organ prowadzący
Gmina Tarnowo Podgórne
Drzwi otwarte
Zapraszamy rodziców i dzieci na drzwi otwarte, które odbędą się 5 marca 2022 r w godzinach od 10:00 - 11:00.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe