Tarnowo Podgórne
Przedszkole
Przedszkole Publiczne "Kryjówka" w Tarnowie Podgórnym
Adres
Szkolna 42b, 62-080 Tarnowo Podgórne
Telefon
730 127 900
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Planując codzienne aktywności kładziemy szczególny nacisk na pobudzanie wszystkich zmysłów, wzmacniając unikalne  w tym okresie możliwości rozwoju naszych przedszkolaków.

Dzięki przyjaznemu otoczeniu, wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej i wykorzystywaniu w codziennym planie dnia różnorodnych zabaw sensorycznych kształtujemy prawidłowy rozwój ruchowy i intelektualny. Spędzamy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, zapewniając czas na swobodną eksplorację naturalnego placu zabaw i wzmacnianie odporności u dzieci. Realizując autorskie programy zajęć dodatkowych pobudzamy nie tylko zmysł wzroku czy słuchu, ale także zmysłu równowagi, czucia ciała, dotyku, smaku i węchu. Prawidłowa integracja sensoryczna wszystkich zmysłów konieczna jest do harmonijnego rozwoju i optymalnego funkcjonowania dzieci w świecie.


Nasze podejście do dziecka skoncentrowane jest na budowaniu zdrowej, bezpiecznej i opartej na zaufaniu więzi. Daje to możliwość pełnego i zrównoważonego rozwoju z poszanowaniem indywidualnych możliwości każdego dziecka. W równym stopniu zapewniamy realizację potrzeby wolności, jak i wytyczamy bezpieczne i jasne granice. Gwarantujemy przyjazne przewodnictwo. Świadomie budujemy komunikację w przedszkolu za pomocą języka serca. NVC - Nonviolent Communication, bo o niej mówimy, zw. językiem empatii, pozwala stworzyć bezpieczne otoczenie, gdzie budujemy poczucie własnej wartości.

Godziny otwarcia od
6:30-17:00
Historia

Przedszkole sensoryczno-przyrodnicze Kryjówka w Tarnowie Podgórnym jest przedszkolem publicznym, pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej, prowadzonym przez Natalię Aleksandrov, która od 2013 roku zajmuje się prowadzeniem publicznych przedszkoli i obecnie ma ich osiem, między innymi w Pyzdrach, Lesznie, Sadach i Lusówku.

Kryjówka należy do sieci Ówki Bystre Główki jest efektem wielu lat edukacji i doświadczenia własnego, czerpania od geniuszy pedagogiki dziecięcej i formowania z nich najlepszych rozwiązań dla autorskiej sieci przedszkoli w Wielkopolsce.

Nasze doświadczenie w edukacji przedszkolnej w liczbach:

Ponad 500  Bystrych Główek zostało absolwentami naszych przedszkoli i rozpoczęło z satysfakcją edukację szkolną.

Na wyprawach, wycieczkach i misjach odkrywców zrobiliśmy tryliony kroków i skoków

Już 432 litry farb posłużyło do stworzenia obrazów, instalacji i innych prac plastycznych, a ciągle powstają nowe!
Koła zainteresowań


Osiągnięcia
Angażujemy się w życie lokalnej społeczności poprzez współpracę z podmiotami lokalnymi, m.in. Ośrodkiem Pomocy Społecznej, biblioteką, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną. Uczestniczymy w lokalnych obchodach, świętach, konkursach.
Dodatkowe zajęcia
Ówka otwiera świat - nauka drugiego języka obcego (obok j. angielskiego)

Malówki - sensoplastyka

Nutki Ówki - zajęcia umuzykalniające

Ówki na tropie przygody - zajęcia przyrodnicze

W laboratorium Ówki - zajęcia

Ówka na talerzu - zajęcia kulinarne

Whoof Ów- dogoterapia

Wędrówki Ówki - wycieczki krajoznawcze
Personel
Opiekę nad dziećmi sprawuje dyrektora ds. pedagogicznych oraz pracownik sekretariatu - aby zarówno pracownicy mieli większy komfort pracy, jak i rodzice ułatwiony kontakt z osobami reprezentującymi placówkę. W każdej grupie dzieciom przewodzi nauczyciel wychowawca oraz asystent grupy. Wszyscy nauczyciele mają odpowiednie kwalifikacje do pracy w przedszkolu.
Organ prowadzący
Natalia Aleksandrov
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe