Tarnowo Podgórne
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Bajkowa Akademia
Adres
, 62-080 Lusówko
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole Bajkowa Akademia to przedszkole matematyczno-przyrodnicze które  rozpocznie  swoją działalność we wrześniu 2019 roku z miłości do dzieci, którym poświęcamy większość naszego życia. Całe nasze doświadczenie, które wykorzystaliśmy do zorganizowania przedszkola, oparte zostało na wnikliwej obserwacji dzieci, bezpośredniej pracy z najmłodszymi, jak również na analizie niesamowitej ich aktywności i chęci poznawani. Małe dziecko doświadcza, a suma tych doświadczeń sprawia, że dzieci spontanicznie przyswajają wiedzę. Razem z Lwem Pitagorasem dzieci będą odkrywać tajemnice świata fizyki i chemii, poznawać zasady logiki i kodowania, kształtować miłość do roślin i zwierząt.


Osiągnięcia

Dodatkowe zajęcia

Dodatkowe zajęcia: logopedia, zajęcia z elementami SI, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z psychologiem, zajęcia specjalistyczne dla dzieci z opiniami i orzeczeniami. 

Godziny otwarcia od
6:30-17:00
Historia

Przedszkole rozpocznie działalność 1 września 2019 roku. Nowe przedszkole z siedzibą w nowoczesnym budynku, specjalnie zaprojektowanym, wybudowanym i dostosowanym do potrzeb dzieci. Jest to obiekt spełniający wszystkie normy w zakresie budownictwa oświatowego, zlokalizowany w spokojnej okolicy, blisko lasu. Zrealizowany projekt zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoki komfort pobytu naszych milusińskim, tworząc wraz z okalającym go placem zabaw oraz ogródkiem jednolitą całość przyjazną dziecku.

Personel
Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi  nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewnią profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Personel przedszkola to ludzie z pasją chcący rozwijać potencjały drzemiące w każdym dziecku. 
Koła zainteresowań

- Szachy

- Mały ogrodnik

- Kodowanie z Pitagorasem

- Matematyczna heca Pitagorasa

- Pitagoras poznaje świat- kółko geograficzne

- Pitagorasowe figle-migle, czyli jak zrobić wybuch?

- Pitagoras w kuchni- czyli Przedszkolny Master Szef

- Pitagorasowe abecadło 

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe