Tarnowo Podgórne
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Bajkowy Świat w Sadach
Adres
Kobylnicka 10c, Tarnowo Podgórne, 62-080 Sady
Telefon
731486231
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Bajkowy Świat w Sadach
  • Przedszkole Publiczne Bajkowy Świat w Sadach
  • Sala Mądrych Sówek
  • Gabinet terapeutyczny
  • Sala Troskliwych Misiów
Opis
Przedszkole Bajkowy Świat rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2015 roku z miłości do dzieci, którym poświęcamy większość naszego życia. Całe nasze doświadczenie, które wykorzystaliśmy do zorganizowania przedszkola, oparte zostało na wnikliwej obserwacji dzieci, bezpośredniej pracy z najmłodszymi, jak również na analizie niesamowitej ich aktywności i chęci poznawani. Małe dziecko doświadcza, a suma tych doświadczeń sprawia, że dzieci spontanicznie przyswajają wiedzę. W przedszkolu dzieci nie dostają gotowych rozwiązań, ale uczą się za pośrednictwem zmysłów, bezpośredniego działania i doświadczenia. Misją przedszkola Bajkowy Świat jest, aby poprzez budowanie partnerskich relacji zarówno z Rodzicem, jak i Dzieckiem, tworzyć takie warunki rozwoju, by Dziecko potrafiło doświadczać satysfakcji z bliskimi i samymi sobą, by uczyło się odpowiedzialności za siebie i innych oraz w mądry sposób stawało się małym obywatelem swojej społeczności.Od września uruchamiany odziały prowadzone pedagogiką Marii Montessori. Nasze przedszkole będzie pierwszym przedszkolem publicznym pracującym tą metodą.
Dodatkowe zajęcia
logopedia, terapia sensoryczna dla dzieci, zajęcia z psychologiem
Godziny otwarcia od
06:30
Godziny otwarcia do
17:00
Koła zainteresowań
Zajęcia warsztatowe: Warsztat Gospodarstwa Domowego- Przedszkolny Master Szef, Warsztat Kreatywnego Ruchu- Zajęcia sportowe z gimnastyką korekcyjną, Warsztat Wyobraźni, Warsztat Badawczy - Mały Badacz, Mistrz logiki i matematyki, zajęcia taneczne. Współpraca z firmami zewnętrznymi: Lego, Zumba, Karate, Piłka Nożna
Osiągnięcia
Certyfikat Programu Dwujęzyczne Dzieci, Certyfikat Placówki spełniającej potrzeby dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, Certyfikat Programu " Menu bez glutenu", Certyfikat programów Akademii Zdrowego Przedszkolaka oraz Kubusiowych Przyjaciół Natury
Historia
Od września 2015 rozpoczęło działalność nowe przedszkole z siedzibą w nowoczesnym budynku, specjalnie zaprojektowanym, wybudowanym i dostosowanym do potrzeb dzieci. Jest to obiekt spełniający wszystkie normy w zakresie budownictwa oświatowego, zlokalizowany w spokojnej okolicy. Zrealizowany projekt zapewnia bezpieczeństwo oraz wysoki komfort pobytu naszych milusińskim, tworząc wraz z okalającym go placem zabaw jednolitą całość przyjazną dziecku.
Personel
Kadrę pedagogiczną stanowią młodzi, nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewnią profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Personel przedszkola to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawieni na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi każdego dziecka.
Kontakty zagraniczne
Współpraca z programem Erasmus +.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe