Adres
Powstańców Wielkopolskich 25, 64-150 Wronki
Telefon
672514176
E-mail
Strona www
Dyrektor
Sławomir Barszczewski
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
Opis
W Zespole Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego we Wronkach istnieje możliwość kształcenia w:
Branżowej Szkole I Stopnia, która kształci w zawodach zgodnych z klasyfikacją szkolnictwa branżowego.
Warunek przyjęcia: podpisane zaświadczenie o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu od pracodawcy.
Technikum Nr 2, które kształci w zawodach:
technik ekonomista:
Przedmioty punktowane w rekrutacji: geografia, wiedza o społeczeństwie
Przedmioty rozszerzone: geografia, matematyka
technik budownictwa:
Przedmioty punktowane w rekrutacji: geografia, fizyka
Przedmioty rozszerzone: geografia, matematyka
technik handlowiec o specjalności e-commerce:
Przedmioty punktowane w rekrutacji: geografia, informatyka
Przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski
technik organizacji turystyki o specjalności animator czasu wolnego:
Przedmioty punktowane w rekrutacji: geografia, język obcy dodatkowy
Przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski
Oferta
Zakres wiekowy
Absolwenci szkoły podstawowej. Uczniowie przyjmowani do klasy pierwszej do 18 lat.
Dojazd
Koła zainteresowań
W szkole działają między innymi koła zainteresowań:
Eurokoło
Firma Symulacyjna "Wronex"
Szkolne Koło "Caritas"
Szkolne Koło DKMS
Szkolny Klub Piłki Siatkowej
Koła rozwijające wiedzę i umiejętności z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.
Kontakty zagraniczne
Od 2008 roku szkoła współpracuje z OSZ für Bürowirtschaft I z
Berlina, dzięki której młodzież bierze udział w spotkaniach z
niemieckimi rówieśnikami.
W latach 2008 do 2024 odbyło się łącznie 15 edycji wymiany polsko - niemieckiej młodzieży.
Osiągnięcia
Absolwenci branżowej szkoły uzyskują zatrudnienie na rynku pracy i są cenionymi przez pracodawców pracownikami. Pracodawcy, którzy objęli klasy patronatem oferują uczniom praktyki zawodowe oraz pracę po ukończeniu szkoły.
Historia
W 1962 roku powołana została Zasadnicza Szkoła dla Pracujących.
W 1992 roku Kurator Oświaty w Pile wydaje akt założycielski dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wronkach, w którego skład wchodzą następujące szkoły: liceum zawodowe, zasadnicza szkoła zawodowa, szkoła przysposabiająca do zawodu.
W 2002 roku w wyniku przekształcenia Zespół otrzymuje nazwę Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach, w skład którego wchodzą:
1. Technikum nr 2 (4 lata nauki):
technikum ekonomiczne
technikum budowlane
2. II Liceum Profilowane (3 lata nauki):
zarządzanie informacją
usługowo - gospodarczy
3. Zasadnicza Szkoła Zawodowa (2 lub 3 lata nauki)
W 2006 roku uchwałą Zarządu Powiatu Szamotulskiego nr 235/06 z dnia 25 października 2006 roku nastąpiło nadanie szkole imienia Stanisława Konarskiego. Od tego roku placówka nosi nazwę: Zespół Szkół Nr 2 im. Stanisława Konarskiego.
W 2007 roku odbyło się uroczyste przekazanie szkole sztandaru przez Radę Rodziców oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej w holu szkoły.
W 2008 roku dyrekcja szkoły nawiązała współpracę z OSZ für Bürowirtschaft I z Berlina, dzięki której młodzież bierze udział w spotkaniach z niemieckimi rówieśnikami.
W 2012 roku szkoła obchodzi uroczystość 50 - lecia swej działalności, z okazji której zostaje wmurowana przy wejściu do budynku B tablica pamiątkowa.
W 2017 roku otwarty zostaje nowy kierunek technikum: technik organizacji turystyki.
W 2019 roku objęcie patronatem klas Technikum Organizacji Turystyki o specjalności animacja czasu wolnego przez Akademię Rainbow.
W 2020 roku objęcie patronatem klas Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcących w zawodach ślusarz i operator CNC przez wronieckie zakłady pracy: Amica S.A, Ferrum Wronki i Gelg Sp.z.o.o.
W 2021 roku dodanie specjalności e-commerce w klasach technikum handlowego.
W 2022 roku roku w budynku głównym szkoły został przeprowadzony generalny remont holu i korytarzy szkolnych.
W 2023 nawiązanie współpracy z firmą Troll Intermedia w ramach praktyk uczniowskich dla uczniów klas technikum handlowego o specjalności e-commerce.
W 2024 roku objęcie patronatem klas Technikum organizacji turystyki przez Kadry Turystyki.
Współpraca z pracodawcami
Zespół Szkół Nr 2 współpracuje z wieloma pracodawcami zrzeszonymi w Cechu Rzemiosł Różnych z miasta i gminy Wronki.
Patronat nad poszczególnymi klasami sprawują: Amica S.A., Ferrum Wronki, Gelg Sp.z.o.o., Kadry Turystyki, Coral Travel, Bank PeKaO S.A., Grupa SGB - Bank Spółdzielczy Duszniki i Wronki, Troll Intermedia.
Zajęcia pozalekcyjne
W ramach zajęć pozalekcyjnych młodzież może rozwijać swoje talenty, zainteresowania oraz przygotowywać się efektywnie do egzaminu maturalnego.
Drzwi otwarte
Na drzwi otwarte zapraszamy w sobotę 24 maja 2025 w godzinach 10.00 - 13.00
Współpraca z uczelniami wyższymi
Uniwersytet Im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Politechnika Poznańska
Adres email IODO
przemoszulc@gmail.com
Telefon IODO
605-678-717
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Zespół Szkół Nr2 im. Stanisława Konarskiego 64-510 Wronki
Telefon jednostki przetwarzającej dane
672-541-176
E-mail jednostki przetwarzającej dane
sekretariat@zs2-wronki.pl