Swarzędz
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu
Adres
Mielżyńśkiego 3a, 62-020 Swarzędz
Telefon
618175303
Fax
618175900
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła w obiektywie pana Remigiusza Błachnio
  • Szkoła w obiektywie pana Remigiusza Błachnio
  • Szkoła w obiektywie pana Remigiusza Błachnio
  • Szkoła w obiektywie pana Remigiusza Błachnio
Opis
Nauka w naszej szkole odbywa się w systemie dwuzmianowym, stąd właściwa i sprawna organizacja zajęć jest dla nas priorytetem. Szkoła dysponuje 35 salami lekcyjnymi, pełnowymiarową salą gimnastyczną, dobrze wyposażoną salką do gimnastyki korekcyjnej, dwoma pracowniami komputerowymi. Wszystkie sale lekcyjne mają komputery z dostępem do Internetu i sprzęt multimedialny. Baza informatyczna placówki jest systematycznie rozbudowywana. W szkole funkcjonuje nowocześnie wyposażona biblioteka, stanowiąca aktywne centrum działań profilaktyczno – wychowawczych. Uczniowie mogą samodzielnie rezerwować i zamawiać książki przez system Molnet dostępny na stronie internetowej szkoły. Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 6:30-16:30, a rodzice odbierają dzieci za pośrednictwem systemu kodu QR-Neonki. Uczniowie mogą skorzystać z obiadów dowożonych do szkoły przez firmę kateringową. Nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka szkolna, działa też gabinet stomatologiczny. Przy szkole jest boisko Orlik, boisko do hokeja na trawie oraz boisko wielofunkcyjne i plac zabaw dla najmłodszych. Duże przerwy uczniowie mogą spędzać na dziedzińcu przed szkołą. Zajęcia lekcyjne dla uczniów I etapu edukacyjnego odbywają się w oddzielnym segmencie. W szkole funkcjonuje są również jeden oddział przedszkolny. Załączone zdjęcia zostały wykonane przez pana Remigiusza Błachnio.
Języki
angielski, niemiecki
Historia
Nasza szkoła działa w Swarzędzu od 1993 r. Zlokalizowana jest w południowej części miasta na nowych osiedlach mieszkaniowych. Od 2003 roku ma patrona – prof. Adama Wodziczkę i sztandar, ufundowany przez Radę Rodziców. Od 2013 roku ma również hymn – wybrany w wyniku konkursu ogłoszonego z okazji 20 – lecia placówki.W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 30 lecia istnienia naszej szkoły.
Kontakty zagraniczne

W ramach platformy eTwinnig nauczyciele realizują wiele międzynarodowych projektów edukacyjnych. Współpraca ze szkołami w Hiszpanii, Włoch, Chorwacji oraz Turcji pozwala na bezpłatne wizyty uczniów, w ramach Erasmus Plus. W ramach tego programu, nauczyciele naszej szkoły mogą wymieniać doświadczenia i realizować wizyty studyjne do szkół w Islandii, Szwecji, Finlandii.

Drzwi otwarte

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE DLA KANDYDATÓW DO NASZEJ SZKOŁY

23 kwietnia 2024r. godzina 17:00 hol szkoły

Przyszli uczniowie oraz rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą i bazą szkoły, zwiedzić pomieszczenia szkolne. Zostaną również przybliżone zasady rekrutacji- dostępne także na stronie naszej szkoły w zakładce rekrutacja. Nasze spotkanie umilą występy uczniów.

Serdecznie zapraszamy!

Adres email IODO
iod@tmp.pl
Telefon IODO
882 155 218
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Szkoła Podstawowa nr 5 im. ptof. Adama Wodziczki w Swarzędzu
Telefon jednostki przetwarzającej dane
618175303
E-mail jednostki przetwarzającej dane
sekretariat@sp5szkola.pl
Zajęcia pozalekcyjne

Kółka zainteresowań udostępnione są na naszej stronie internetowej: www.sp5szkola.pl

w zakładce Strefa ucznia. W tym roku szkolnym w ramach bezpłatnych zajęć, uczniowie mogą uczęszczać na kółko kulinarne, historyczne, kółko nauk ścisłych, SKS, a także j. angielskiego, kółko muzyczne i kółko teatralne. Uczniowie mają możliwość trenować hokej na trawie.

Uczniowie mogą korzystać z kółek płatnych, miedzy innymi Rytmikolandii, nauki gdy na pianinie, karate, Taekwondo, j. angielskiego, robotyki.

Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe