Staszów
Technikum
Technikum w ZSE w Staszowie - 1d Technik żywienia i usług gastronomicznych
Nazwa oddziału

 1d Technik żywienia i usług gastronomicznych

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Język obcy nowożytny
  • Informatyka

Przedmioty rozszerzone

 Geografia

Opis

    Technik żywienia i usług gastronomicznych to kierunek dla ludzi z pasją, którzy chcą dbać o siebie i innych, żyć zdrowo, ale również dla młodzieży poszukującej dopiero pomysłu na siebie. Sztuka kulinarna może stać się Twoim sposobem na życie, dostarczyć Ci satysfakcji i zapewnić wysokie zarobki.
    Nauczymy Cię , jak być lepszym od konkurencji, jak dostać wymarzoną pracę w restauracjach w Polsce, we Włoszech, Anglii czy Niemczech. Doradzimy, w jaki sposób odnieść sukces w branży gastronomicznej.
    Nie będziesz tylko kucharzem, możesz być biznesmenem, który kieruje własną firmą cateringową, pracownią cukierniczą czy firmą organizującą eventy kulinarne. Zdobędziesz umiejętności i sam zajmiesz się szkoleniami, organizowaniem pokazów np. z dziedziny kuchni molekularnej, baristyki, barmaństwa czy carvingu.
Interesujesz się zdrową żywnością, dbasz o figurę? Nauczymy Cię jak układać poprawnie jadłospisy czy diety odchudzające.
    Przychodząc do staszowskiego Ekonomika, zakładasz uniform i przenosisz się w świat nieznanych zapachów i smaków. Zdradzimy Ci tajemnice kuchni molekularnej,  sous vide czy stylu angielskiego w cukiernictwie.
    Nie chcesz poprzestać na szkole średniej, pomyśl o studiach w Lublinie, Olsztynie, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu na kierunkach: gastronomia i sztuka kulinarna, żywienie człowieka, dietetyka, technologia żywności.