Staszów
Technikum
Technikum w ZS w Połańcu
Zespół szkół
Adres
ul.Ruszczańska 23, 28-230 Połaniec
Telefon
158650325
Fax
158650325
E-mail
Strona www
Dyrektor
Stanisław Rogala
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
 • Technikum w ZS w Połańcu
 • Technikum w ZS w Połańcu
 • Technikum w ZS w Połańcu
 • Technikum w ZS w Połańcu
 • Technikum w ZS w Połańcu
 • Nasi elektronicy to chluba szkoły
 • Fotowoltaika jest fascynująca
 • Najnowocześniejszy sprzęt to nasz atut
 • Wyjazdy naukowe to dla nas codzienność
 • Sukcesów nie brakuje, również tych na arenie międzynarodowej
 • Program TVN "Kreatywna Szkoła" - jedyna taka w powiecie!
 • Działa u nas stowarzyszenie SEP - zdobędziesz dzięki niemu uprawnienia cenione przez pracodawców
 • Współpracujemy z Elektrownią ENEA Połaniec i innymi cenionymi na rynku pracodawcami
 • Zdobądź zawód, który pozwoli Ci wieść beztroskie życie :)
 • Jesteśmy bardzo aktywni społecznie, współpracujemy z firmami, ale też z przedszkolakami :)
 • Technikum w ZS w Połańcu
Opis

W wyniku reformy edukacji kształcenie zawodowe zmieniło się zupełnie. Dzisiejszy ELEKTRONIK i ENERGETYK to zawody bez podziału na wąskie specjalności (jak przed laty), z szerokim zakresem umiejętności praktycznych. ELEKTRYK – to także już nie jest zawód naszych rodziców (z jedną wąską specjalnością), a nowoczesna, szeroka dziedzina wiedzy. Nasi technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE)  uczą się w sposób praktyczny tego, co najnowsze na rynku  odnawialnych źródeł energii. Każdy uczeń naszego technikum kończy naukę z uprawnieniami SEP w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych – kategoria E (pracodawcy docenią to od razu).

Fakty mówią za siebie! Od wielu lat pracodawcy na całym świecie „polują" na najlepszych absolwentów szkół technicznych. Tę sytuację potwierdza śledzenie zawodowego (dobrego) losu naszych absolwentów. Dane Powiatowego Urzędu Pracy rozwiewają wątpliwości – nie ma bezrobotnych wśród pracowników o nauczanych u nas specjalnościach! Nasi absolwenci studiują na najlepszych uczelniach i są znakomitymi inżynierami!

Technikum w Połańcu – to specjaliści w przekuwaniu umiejętności zdobytych na stażach w... światowe sukcesy, które stają się motorem napędowym dalszego rozwoju zawodowego. Na www.zspolaniec.pl znajdziesz szczegółowy opis zrealizowanych staży zawodowych, międzynarodowych i krajowych sukcesów oraz wszystkich osiągnięć naszych techników. Jeżeli chcesz podążać śladami naszych najlepszych absolwentów, chcesz zarabiać na swojej wiedzy, chcesz, abyś to Ty przebierał wśród ofert pracodawców – zdecyduj się na kształcenie zawodowe (zawodowcy mają po prostu LEPIEJ)! Medale światowych konkursów wynalazczości zdobyte w Bangkoku, Tajpej, Paryżu, Brukseli czy Bukareszcie, laury największego konkursu młodych naukowców E(x)plory i reprezentowanie Polski na światowym konkursie INFOMATRIX, zwycięstwa w Olimpiadzie Innowacji Technicznych – to wszystko osiągnęli uczniowie naszego TECHNIKUM. To wspólny sukces: „nadających z uczniami na jednych falach” nauczycieli – pasjonatów i pragnących sukcesu – uczniów. U nas SUKCES jest ... codziennością. Nie martw się, jeśli uważasz, że Twoje możliwości są nieco mniejsze – oferujemy wsparcie prowadzące do zdania egzaminów zawodowych i matury. U nas każdy znajdzie swoje miejsce! 

Każdy uczeń naszego technikum kończy naukę z uprawnieniami Stowarzyszenia Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych - kategoria E (pracodawcy docenią to od razu). Odbędziesz praktykę u wiodących pracodawców lub podniesiesz swoje umiejętności w trakcie zagranicznego stażu. W trakcie nauki będziesz wykorzystywał najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy i laboratoryjny – otworzyliśmy super nowoczesną pracownię ENEA (pomiary elektryczne i elektroniczne). Dzięki wsparciu  wielu firm (SATEL, DIPOL, BURY, ...) nasze pozostałe laboratoria są wyposażone na najwyższym, profesjonalnym poziomie. W naszym TECHNIKUM zostaniesz przygotowany  do założenia własnej działalności (gdy tylko zechcesz pracować na własny rachunek).

To, o czym inni marzą, u nas jest rzeczywistością od bardzo wielu lat. I na tyle nas to cieszy i napędza do dalszych działań, że oferta kolejnych podróży naukowych jest skierowana również dla Ciebie i Twoich rówieśników. Pamiętaj, wszystko to było możliwe... wyłącznie dla uczniów TECHNIKUM!

Jeżeli obawiasz się,  że nie dasz rady w technikum:

Po prostu spróbuj, gdyż  zdanie egzaminu z pierwszej kwalifikacji jest tożsame z uzyskaniem uprawnień do pracy w zawodzie ELEKTRONIK  lub ELEKTRYK - to tak jakbyś skończył szkołę branżową I-go stopnia!!! U nas w szkole zdawalność tego egzaminu jest od wielu lat (w ELEKTRONIKU) na poziomie > 90% (9 na 10 zdających), a wynik jest lepszy od średniej krajowej! ELEKRTYCY swój pierwszy egzamin będą zdawali w przyszłym roku (jest to nasz nowy kierunek).

 W ELEKTRONIKU i ELEKTRYKU masz 2 opcje:

- jesteś dobry = TECHNIKUM (bez problemu) + MATURA + wszelkie olimpiady, konkursy międzynarodowe itd.

- nie jesteś,... aż tak dobry =  egzamin ELEKTRONIK (po III klasie) i już możesz pracować w zawodzie!

A jak się przez 3 lata „rozkręcisz”, to TECHNIKUM + MATURA również będą Twoje! My o to zadbamy! 

Prezentowana opcja nie dotyczy ENERGETYKA i OZE (w systemie kształcenia nie ma szkoły branżowej w tych kierunkach!) 


Adres strony internetowej Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK "Jędrusie" w Połańcu Sukcesy uczniów i szkoły Oferta szkoły – informacje dla kandydatów Facebook ZS w Połańcu

Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła znajduje się w centrum miasta w pobliżu dworca autobusowego. Połączenia komunikacyjne z Połańcem i innymi miejscowościami regionu są bardzo dogodne (busy kursują często i we wszystkich kierunkach). W zależności od zapotrzebowania jest możliwość zoptymalizowania dojazdów. Szkoła położona jest w bliskim sąsiedztwie krzyżujących się dróg: krajowej nr 74 (Sandomierz - Kraków) i wojewódzkiej nr 786 (Kielce – Rzeszów).
Historia
Technikum w Połańcu zostało utworzone 1 września 1984 roku. Uczniowie kształcili się początkowo w zawodzie technik energetyk o profilu energetyka cieplna. 1 września 1985 r. powstał w technikum nowy kierunek, elektryczna i elektroniczna automatyka przemysłowa. 1 września 1996 roku uczniowie zaczęli naukę w nowej specjalności – technik elektronik. W 2000 roku w szkole rozpoczęliśmy kształcenie młodzieży w nowym kierunku – technik teleinformatyk. Nasza szkoła, podążając za zmianami na rynku pracy i mając na uwadze preferencje młodzieży, obecnie kształci w następujących kierunkach: technik elektronik, technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk. Wszystkie zawody, w których prowadzimy kształcenie, związane są energią lub jej przetwarzaniem. Rozwój energetyczny naszego regionu jest bardzo ważny i kierunki kształcenia związane z nim są strategiczne dla województwa świętokrzyskiego i kraju.
Koła zainteresowań
W szkole funkcjonują liczne koła zainteresowań. Popularnym i wiodącym od kilku lat jest KOŁO OLIPMIJSKIE (przygotowujące do startu w technicznych OLMPIADACH i KONKURSACH MIĘDZYNARODOWYCH). Z przedmiotów zawodowych: ROBOLAB – dla uczniów, którzy interesują się szeroko rozumianą automatyką, informatyką, a w szczególności programowaniem zachowań robotów; Informatyczne – dla uczniów, którzy interesują się programowaniem aplikacji użytkowych i webowych, Elektrotechnika i energetyka – dla uczniów, którzy interesują się energetyką i przetwarzaniem, transportowaniem energii, Zielona Energia – dla uczniów interesujących się czystą energią wytwarzaną z odnawialnych źródeł. W szkole funkcjonuje również innowacja pedagogiczna "Klasa naukowo-turystyczna", dzięki której możesz realizować swoje podróżnicze marzenia. Z przedmiotów ogólnokształcących można uczęszczać na koła: matematyczne, humanistyczne, językowe, historyczne, geograficzne, biologiczne, chemiczne, sportowe.
Kontakty zagraniczne
Szkoła współpracuje z instytucjami zagranicznymi zajmującymi się edukacją oraz firmami, w których realizowane są staże. Kraje, z których instytucje i firmy współpracują z naszą szkołą, to:  Portugalia, Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Irlandia, Holandia, Belgia, Tajlandia, Emiraty Arabskie. Poprzez zagraniczne kontakty z instytucjami zajmującymi się kształceniem zawodowym nasza szkoła wprowadza innowacyjne metody pracy z młodzieżą. Metody, które w innych krajach przynoszą bardzo dobre wyniki.
Osiągnięcia
Uczniowie naszej szkoły  co roku odnoszą sukcesy, poniżej przedstawiamy kilka przykładów z tylko z ostatnich miesięcy (lata 2020 i 2021)
2 uczniów i 2 absolwentów 2020 w finale międzynarodowego konkursu naukowego Global Young Scientist Challenge (Indian Innovators Association) - ZŁOTY MEDAL i NAGRODA SPECJALNA (bezpłatny udział w Światowych Targach Wynalazczości IPITEX 2021 w Bangkoku) oraz SREBRNY MEDAL, laureaci ogólnopolskiego  konkursu  ENEA "Moc na start" - 8 uczniów (2019 r. i 2020 r.), 2 tytuły finalistów szczebla centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych 2020, 2 tytuły laureatów i II miejsce w Polsce Konkursu „Młody Wynalazca 2020”,  2 wyróżnienia w  ogólnopolskim konkursie  „Młody Innowator 2019/2020”, 2 złote medale Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji INTARG 2020, dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej dla 2 absolwentów 2020, ogólnopolski konkurs naukowy E(x)plory 2020 (2 finalistów szczebla centralnego, 2 laureatów i 8 uczestników konkursów regionalnych), złoty medal w International Warsaw Invention Show  (2020 r.)

Ponadto: tytuł "Szkoły Dobrej Praktyki" w ogólnopolskim konkursie "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości", znak jakości Q - OK w konkursie "Szkoła Otwarta i Kreatywna".

Oraz np.: złoty medal na międzynarodowych targach IPITEX (International Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition 2017 i 2018 – Bangkok), brązowy medal na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS - 2018, tytuł laureata w Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Warszawie 2017/2018., tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie programowania "Pix Programming Challenge" 2019 r. Pełne i aktualne informacje o sukcesach uczniów naszego technikum można znaleźć na stornie internetowej naszej szkoły - http://zspolaniec.slaskdatacenter.pl

Od bardzo wielu lat nasi uczniowie zdobywają najwięcej TYTUŁÓW LAUREATA I FINALISTY konkursów ogólnopolskich i MEDALI konkursów międzynarodowych. Tytuły uczniowie zdobywają SYSTEMATYCZNIE każdego roku. Najwięcej z wymienionych sukcesów (99% zdobywają) ELEKTRONICY!


Współpraca z pracodawcami

Technikum w Połańcu współpracuje z wieloma pracodawcami, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza współpraca z firmą ENEA Elektrownia Połaniec oraz z Grupą Azoty, z którymi mamy podpisane umowy partnerskie. Dzięki temu szkoła pozyskuje środki na doposażenie pracowni, uczniowie mają okazję brać udział w licznych konkursach i wyjazdach edukacyjnych. Najlepsi absolwenci mają szansę na zatrudnienie w którejś z tych prestiżowych firm. Jako jedyni w województwie świętokrzyskim realizujemy program EduSatel, dzięki któremu uzyskasz certyfikat potwierdzający nabycie kwalifikacji w zakresie montażu i programowania inteligentnych systemów alarmowych.

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne odbywają się z każdego przedmiotu nauczanego w szkole. Nauczyciele spotykają się z uczniami, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub nadrobić zaległości. Szczególnie dużą wagę przykładamy do zajęć z maturzystami – każdy z nich uczęszcza na zajęcia pozalekcyjne z języka polskiego, matematyki, języków obcych, jak również z przedmiotów kształconych na poziomie rozszerzonym.

Drzwi otwarte

Dzień Otwarty Zespołu Szkół w Połańcu odbędzie się po zakończeniu zawieszenia zajęć, poinformujemy o terminie na stronie internetowej naszej szkoły.