Śrem
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
Adres
Dąbrowa, ul. Śremska 2, 63-100 Śrem
Telefon
61 28 34 581
Fax
61 28 34 581
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marcin Szydłowski
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie
Języki
angielski, niemiecki
Osiągnięcia
Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim odnosząc liczne sukcesy. Obecnie realizowane są także trzy projekty: SKS Wielkopolska, Ergonomia Pracy Nauczyciela oraz Cyfrowa Szkoła Wielkopolski . Dzięki projektom szkoła wzbogaciła się w nowe wyposażenie sal lekcyjnych, pomoce dydaktyczne oraz wzmacnia się zdrowie nauczycieli
Dojazd
Do placówki dzieci dowożone są liniami regularnymi , rozkład jazdy autobusów znajduje się na stronie szkoły w zakładce DOWOZY.
Zajęcia pozalekcyjne
W ramach zajęć pozalekcyjnych szkoła oferuje: zajęcia taneczne, kółko muzyczne, teatralne, rowerowe, szachy,  kółko przyrodniczo - łowieckie, wolontariat, sks, gry planszowe, taekwondo, "Klub Przyjaciół książki", "Międzyszkolna Współpraca Młodzieży Nieobojętnej" (pomoc dla Domu Dziecka w Górze oraz schroniska w Gaju.) 
Sześciolatek w pierwszej klasie
Uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat objęci są troskliwą opieką. Mają do dyspozycji wyposażoną w pomoce dydaktyczne i zabawki salę lekcyjną. Korzystają z własnego placu zabaw. Bliskie sąsiedztwo lasu i terenów zielonych umożliwia im częste spędzanie czasu na powietrzu. W trosce o dobro dziecka rozpoczynającego naukę w klasie pierwszej objęci są planem działań adaptacyjnych.
Historia

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dąbrowie istnieje od 2003 roku. W 2005 roku patronem szkoły został Jan Paweł II. W trakcie 18 lat funkcjonowania szkoły liczba uczniów wzrosła z 157 do 314. W czerwcu 2018 została oddana do użytku dobudówka szkoły z 4 salami lekcyjnymi, gabinetem psychologa i pedagoga oraz nowoczesny plac zabaw. W 2019 roku powstało Miasteczko Ruchu Drogowego oraz sala sensoryczna dla dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. W latach 2019-2020 wyremontowano wszystkie sale i pracownie . Wyposażono pomieszczenia w nowe meble i nowoczesny sprzęt multimedialny.  Szkolna kuchnia i stołówka zostały wyposażone i dostosowane do wydawania posiłków. W styczniu tego roku wykonano modernizację oświetlenia w system energooszczędny. Dzięki współpracy z ZSR w Grzybnie powstał Ogród Dydaktyczny na potrzeby naszej szkoły. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej www.zspigdabrowa.srem.pl oraz szkolnego Facebooka.

Drzwi otwarte
 04.02.2022
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
50
Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe