Śrem
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
Adres
ul. Stefana Grota Roweckiego 10, 63-100 Śrem
Telefon
612835070, 889552254
Fax
612835070
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Arleta Krysztofiak
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Zdjęcia
  • Budynek szkoły
  • Boisko szkolne
  • Boisko
  • Plac zabaw
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
Opis

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie mieści się w dwupiętrowym budynku , ma 22 sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe, bibliotekę z czytelnią , stołówkę oraz gabinety pedagoga, psychologa, logopedy i higienistki, trzyizbową świetlicę ( czynną od godz. 645 do 1615), salkę terapeutyczną do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, salę gimnastyczną, 2 pracownie komputerowe.

Języki
angielski, niemiecki, hiszpański
Osiągnięcia
Nasi uczniowie mają liczne osiągnięcia z zakresu wiedzy szkolnej i sportu na poziomie szkoły, gminy, województwa i regionu. Każdy sukces jest promowany w społeczności szkolnej i na stronie www. szkoły. Dyplomy i nagrody wręczane są podczas apeli i uroczystości szkolnych. Podobnie honorowani są uczniowie otrzymujący stypendia burmistrza i dyrektora szkoły za wybitne osiągnięcia w nauce i w sporcie. Udział w wielu programach edukacyjnych i unijnych pozwala osiągać również sukcesy zbiorowe - np. EURO NET 50/50
Dojazd
Do szkoły można wygodnie dojechać liniami komunikacji podmiejskiej. Dzieciom zamieszkałym w Grzymysławiu Gmina Śrem zapewnia bezpłatny dowóz.
Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła prowadzi wiele bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Są to zajęcia przedmiotowe - polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, historyczne; w klasach III - nauka pływania. Druga grupa zajęć pozalekcyjnych to zajęcia artystyczne - plastyczne, taneczne, chór, teatralne, sportowe, strzeleckie,
Sześciolatek w pierwszej klasie
W klasach pierwszych w latach ubiegłych  dobrze funkcjonowały dzieci sześcioletnie. Obecnie obowiązek szkolny dotyczy siedmiolatków, ale rodzice mogą zapisać do szkoły również dziecko sześcioletnie.  Sale lekcyjne i łazienki dostosowane są do potrzeb uczniów klas I - III. Liczne pomoce dydaktyczne i sportowe umożliwiają rozwój dziecka w budynku szkoły, a plac zabaw zbudowany w ramach programu "Radosna szkoła" zapewnia ciekawe spędzanie czasu na powietrzu. Każda wychowawczyni prowadzi zajęcia dodatkowe dla klasy: integrujące i rozwijające uczniów. Świetlica szkolna czynna jest w godz. 6.45 - 16.15.
Kontakty zagraniczne

 Szkoła realizowała projekty unijne w ramach programu Comenius.


Drzwi otwarte


Historia
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie rozpoczęła swą działalność 1 września 1971 r.
  • 1 września 1971 r. nasza szkoła otrzymała imię Marii Konopnickiej.              Dodatkowe cechy

 Zajęcia komputerowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych