Poznań
Liceum ogólnokształcące
XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące - 1 F Patronacka Klasa Społeczno-Europejska
Nazwa oddziału

 1 F Patronacka Klasa Społeczno-Europejska

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • wiedza o społeczeństwie
  • język obcy nowożytny ,  drugi język obcy nowożytny (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)

Przedmioty rozszerzone
  • wiedza o społeczeństwie
  • geografia
  • język angielski
Dodatkowe wymagania

 Test kompetencji z języka angielskiego

Opis

Dlaczego tę ofertę kierujemy do Ciebie?
Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi państwa, ustroju i prawa, polityki europejskiej? A może Twoją pasją jest nauka języków obcych na poziomie rozszerzonym ukierunkowana na biznes, dyplomację i turystykę? Marzysz o karierze w ramach Unii Europejskiej, chcesz zawodowo zająć się dyplomacją? Nauka na tym profilu pozwoli Ci pogłębić wiedzę z zakresu zagadnień ekonomicznych, kształtować przedsiębiorczą postawę, rozwijać kreatywność i zdolność planowania oraz działania w zespole. Podczas nauki będziesz uczestniczyć w wykładach i warsztatach w ramach umów partnerskich  oraz korzystać z zasobów bibliotecznych wyższych uczelni.

Patronaty
Profil społeczno-europejski objęty jest patronatem  Wydziału Anglistyki UAM, Wydziału Neofilologii UAM, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Ponadto uczniowie tego profilu współpracują ściśle z wieloma biurami poselskimi i europoselskimi. Klasa społeczno-europejska regularnie bierze udział w wielu wykładach naukowych w tym na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Możliwość kontynuowania nauki
Szczególny dobór przedmiotów w zakresie rozszerzonym przygotowuje do egzaminu maturalnego, a zdobyta wiedza teoretyczna i praktyczna pozwoli z powodzeniem na studiowanie kierunków, takich jak: ekonomia, gospodarka przestrzenna, inwestycje
i nieruchomości, polityka społeczna, praca socjalna, socjologia, historia, wojskoznawstwo, pedagogika, administracja, bezpieczeństwo narodowe, politologia, stosunki międzynarodowe, analityka biznesu, finanse i inwestycje, przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, zarządzanie, przyrodoznawstwo, geologia, geografia, astronomia, geofizyka, ochrona środowiska, oceanografia, gospodarka przestrzenna i architektura krajobrazu, turystyka i rekreacja. Matura  zdawana na poziomie dwujęzycznym zwiększy Twoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów.

Przedmioty rozszerzone
W klasie społeczno-europejskiej na poziomie rozszerzonym będziesz uczyć się wiedzy o społeczeństwie, geografii oraz języka angielskiego.

Przedmioty uzupełniające
Wśród przedmiotów uzupełniających znajdują się: kultura i społeczeństwo oraz  podstawa prawa i polityki europejskiej.

Nauczanie dwujęzyczne
W ofercie szkoły znajdują się następujące przedmioty nauczane dwujęzycznie: matematyka, geografia, biznes i zarządzanie, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia.
Ostateczna oferta nauczania dwujęzycznego będzie uzależniona od możliwości organizacyjnych szkoły. Matura zdawana na poziomie dwujęzycznym zwiększy Twoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów.

Języki obce
Język angielski nauczany na poziomie dwujęzycznym w wymiarze 6 godzin tygodniowo, w tym 1 godzina tygodniowo z native speakerem. Drugi język obcy (do wyboru)- język niemiecki (kontynuacja) lub hiszpański.

Dlaczego warto wybrać tę klasę?
Podczas nauki będziesz uczestniczyć w wykładach i warsztatach w ramach umów partnerskich oraz korzystać z zasobów bibliotecznych wyższych uczelni. Nauka na tym profilu pozwoli Ci pogłębić wiedzę z zakresu zagadnień społecznych i europejskich, rozwijać kreatywność i zdolność planowania oraz działania w zespole. Dodatkowym walorem jest nauka języków obcych na poziomie rozszerzonym ukierunkowana na biznes i dyplomację.