- Nazwa oddziału
-
I Z/3 mechanik precyzyjny
- Cykl kształcenia
-
3
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny , drugi język obcy nowożytny (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- informatyka
- Zawody
-
Mechanik precyzyjny
- Opis
-
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy, informatyka
Języki: język angielski- kontynuacja.
Zdrowa gospodarka potrzebuje nowoczesnego przemysłu, a ten potrzebuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Jednym z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych zawodów jest zawód mechanika, ponieważ mechanicy potrzebni są w każdej branży przemysłu, począwszy od małych firm produkcyjnych, a kończąc na dużych fabrykach przemysłu samochodowego, samolotowego, obrabiarkowego, hutniczego, odlewniczego, urządzeń agd, budowy maszyn, maszyn rolniczych i wielu innych. Mechanicy potrzebni są także w firmach zajmujących się produkcją, przetwarzaniem, pakowaniem żywności oraz produkcją i rozlewaniem napoi. Zatrudniani są w obszarach bezpośrednio produkcyjnych, jak i w obszarach pośrednio produkcyjnych, takich jak utrzymanie ruchu i przygotowanie produkcji. Specjaliści mechanicy znajdują też często pracę w firmach handlowych specjalizujących się w sprzedaży i serwisie różnego rodzaju maszyn i urządzeń.
W dobie galopującego postępu technologicznego rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią pracować z bardzo dokładnym sprzętem i którzy mają kompetencje do tego, aby robić to na najwyższym poziomie.Dlatego jednym z najbardziej poszukiwanych obecnie zawodów jest mechanik precyzyjny.
Z powyższych faktów wynika, że osoby kształcące się w zawodzie mechanik precyzyjny mają bardzo dobrą pozycję na rynku pracy, który oferuje im nieograniczone możliwości. Są wieloaspektowo przygotowane do podjęcia pracy w obszarach mechaniki i mechatroniki.W przyszłości zapotrzebowanie na usługi mechaników precyzyjnych będzie rosło jeszcze szybciej, ponieważ obecnie stosowane technologie w szybkim tempie się starzeją, każda kolejna jest doskonalsza, a więc i bardziej precyzyjna od poprzedniej.
Nasi uczniowie odbywać będą praktyki w znanych i cenionych zakładach:
- Steelpress,
- MPK Poznań,
- Rexel,
- Flexlink,
- HCP,
- Thermotronic,
- Fabryka Narzędzi Specjalnych.
Praktyczna nauka zawodu odbywać się będzie w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w podmiotach gospodarczych na terenie Poznania i najbliższej okolicy zainteresowanych pozyskaniem kandydatów do nauki tego zawodu. Ponadto nauka będzie uzupełniana zajęciami praktycznymi w szkole.
Szkoła posiada odpowiednie pomieszczenia dydaktyczne do nauki zawodu:
- skomputeryzowaną pracownię rysunku technicznego,
- pracownię technologii mechanicznej,
- pracownię pneumatyki,
- pracownię maszyn i urządzeń elektrycznych,
- pracownię sterowania maszyn i urządzeń.