Poznań
Technikum
Technikum Ekonomiczno -Handlowe - T1A - technik handlowiec
Nazwa oddziału

 T1A - technik handlowiec

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • geografia
  • informatyka

Przedmioty rozszerzone

język obcy nowożytny

Zawody

 Technik handlowiec

Opis

TECHNIK HANDLOWIEC

Technik handlowiec to wciąż atrakcyjny  zawód na rynku pracy. 

Podstawowym zadaniem handlowca jest przekonanie, sprzedanie i utrzymanie długotrwałej współpracy z odbiorcą. Handlowiec pracuje w pojedynkę.

Handlowiec ma za zadanie sprzedanie jak największej ilości produktów i usług firmy w której pracuje. Dba o to, aby w miejscu, gdzie sprzedaje swoje towary lub usługi nigdy nie zabrakło towarów.

Zawód technika handlowca wykształci w Tobie orientację marketingową, nauczy posługiwania się narzędziami marketingowymi, korzystania ze zdobyczy technik komputerowych, posługiwania się przydatnymi w zawodzie programami komputerowymi, poznasz zasady prawa i współpracy z kontrahentami krajowymi
i zagranicznymi.

Poznasz nowoczesne trendy dotyczące problematyki handlowej.

Zdobyta wiedza i umiejętności sprawią, że na rynku pracy będziesz prezentować postawę przedsiębiorczą, elastyczną odważną i otwartą na nowe wyzwania.


Najwięcej ofert pracy przeznaczonych jest dla przedstawiciela handlowego (sales representative). Można też znaleźć zatrudnienie jako merchandiser (dystrybutor produktów), telemarketer, sales manager (szef działu sprzedaży, dystrybutor produktów wśród większych klientów).

Jako technik handlowiec możesz znaleźć pracę w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach handlowych, w instytucjach promocji i marketingu,
w punktach sprzedaży detalicznej, w hurtowniach i magazynach. Nauka w tym zawodzie  przygotuje Cię również do zorganizowania i prowadzenia własnej firmy handlowej.