- Nazwa oddziału
-
1D-dwujęzyczna
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- geografia
- historia
- Przedmioty rozszerzone
-
- geografia
- historia
- Opis
-
Nauczane języki obce:
I język: język angielski (kontynuacja) - poziom dwujęzyczny (dodatkowe godziny języka),
II język do wyboru: język francuski, język hiszpański, język niemieckiPATRONAT NAD KLASĄ SPRAWUJE:
- Wydział Anglistyki UAM w Poznaniu.
WSPÓŁPRACA, między innymi z:
- Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.
- Szkołą Językową Kontakt.
Wybrane przedmioty prowadzone są dwujęzyczne (po polsku i po angielsku), dzięki czemu uczeń zyskuje możliwość kontynuowania nauki na uczelniach polskich z językiem angielskim jako wykładowym i za granicą oraz zdawania egzaminów międzynarodowych: IELTS, FCE, CAE lub zdawać maturę z języka angielskiego, geografii i historii na poziomie dwujęzycznym.
Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach o języku angielskim organizowanych przez UAM oraz w lekcjach i warsztatach w języku angielskim w instytucjach miejskich, np. w Muzeum Narodowym.
Podczas zajęć z przedmiotów rozszerzonych wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne z zakresu geografii, historii i informatyki.W programie nauczania historii i geografii są przewidziane zajęcia w poznańskich muzeach oraz zajęcia terenowe dostosowane do zakresu materiału na danym poziomie edukacyjnym. Uczniowie korzystają z materiałów źródłowych w języku angielskim.
Lekcje języka angielskiego prowadzi również native speaker.
Dla uczniów chcących rozwijać umiejętności językowe w nieszablonowy sposób są organizowane letnie warsztaty językowo-kulturowe w Londynie.
Przedmioty nauczane dwujęzycznie:
- historia,
- geografia,
- informatyka.
Klasa dwujęzyczna przygotowuje do studiowania na kierunkach, między innymi: filologie języków obcych, w tym języki krajów azjatyckich, geografia, historia, geoinformacja, turystyka i rekreacja, geoanaliza społeczno-ekonomiczna, geo-grafika dwujęzycznie, ekonomia w wersji angielskiej, stosunki międzynarodowe, prawo europejskie, archeologia.
PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: historia (dwujęzycznie) i geografia (dwujęzycznie).