- Nazwa oddziału
-
1C biologiczno-chemiczna MEDYK
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- chemia
- biologia
- Przedmioty rozszerzone
-
- chemia
- biologia
- Opis
-
KLASA MEDYCZNA MEDYK
klasa patronacka WOJEWÓDZKIEJ STACJI POGOTOWIA RATUNKOWEGO
W POZNANIU
Jeżeli pasjonujesz się biologią i chemią, to klasa MEDYK jest idealną propozycją dla Ciebie. Te dwa przedmioty są ściśle ze sobą związane i na poziomie molekularnym trudno powiedzieć, gdzie kończy się biologia, a zaczyna chemia i na odwrót.
Wiek XX był wiekiem fizyki, a XXI będzie wiekiem biochemii.
Wybierając klasę MEDYK, będziesz mógł uczestniczyć w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na poznańskich uczelniach (UAM, UP, PP). Weźmiesz udział w realizacji badawczych projektów chemicznych, zajęciach terenowych, lekcjach w Palmiarni, Ogrodzie Botanicznym i w Wielkopolskim Parku Narodowym oraz warsztatach w Centrum Symulacji Medycznej. Będziesz mógł zdobywać umiejętności z zakresu pomocy medycznej w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.
Dodatkowym atutem tej klasy są przedmioty uzupełniające który pomogą Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę. Na lekcjach biologii doświadczalnej i chemii doświadczalnej będziesz wykonywać doświadczenia oraz obserwacje niezbędne do praktycznego rozumienia otaczającego nas świata.
Nauka w klasie MEDYK i zdawanie biologii i chemii na egzaminie maturalnym da Tobie olbrzymie perspektywy. Uzyskasz możliwość wyboru kierunku studiów na praktycznie wszystkich uczelniach. Szczególnie na kierunkach biologicznych, chemicznych, biotechnologicznych, medycznych, farmacji, kosmetologii, ratownictwie medycznym, weterynarii, dietetycznym, kryminalistyce, fizjoterapii i wielu innych.
Absolwent klasy może wybrać następujące kierunki studiów:
nauki biologiczne i chemiczne: biologia, chemia, biologia medyczna, chemia medyczna, chemia diagnostyczna i kryminalistyczna,
inżynierie medyczne: inżynieria biomedyczna, techniki dentystyczne, analityka medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna,
przyrodnicze: biochemia, biotechnologia, mikrobiologia, ochrona środowiska,
techniczne: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna