- Nazwa oddziału
-
I aL klasa psychologiczna - psychologia i resocjalizacja
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- historia
- język obcy nowożytny , drugi język obcy nowożytny (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- język polski
- historia
- język angielski
- Opis
-
KLASA PSYCHOLOGICZNA – PSYCHOLOGIA I RESOCJALIZACJA
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy, historia.
Rozszerzony program nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego.
Przedmioty uzupełniające: prawo a społeczeństwo, wybrane zagadnieniaz psychologii i resocjalizacji.
Języki obce: język angielski w zakresie rozszerzonym będzie prowadzony w grupie dla średniozaawansowanych i dla zaawansowanych, drugi język – do wyboru niemiecki lub hiszpański.Jest to klasa patronacka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Wydziału Studiów Edukacyjnych, kierunku: pedagogika, specjalności: resocjalizacja. Szkoła ma także podpisane porozumienie o współpracy z Sądem Rejonowym Poznań- Grunwald i Jeżyce.
W tej klasie dajemy możliwość zdobycia wiedzy o oddziaływaniach psychologicznych, terapeutycznych, coachingowych i resocjalizacyjnych oraz pracy takich instytucji jak poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej, Policja czy Służba Więzienna.
Umożliwiamy zdobycie wiedzy w zakresie pracy z osobami potrzebującymi wsparcia psychologicznego, uzależnionymi i osadzonymi w placówkach więziennych. Gwarantujemy pogłębienie wiedzy z przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym, co umożliwi podjęcie dalszej nauki nie tylko na studiach związanych z psychologią i resocjalizacją, ale także na innych kierunkach uniwersyteckich. Zapewniamy udział w wykładach Uniwersytetu im. A. Mickiewicza na kierunku: pedagogika – resocjalizacja oraz zajęciach organizowanych w szkole przez pracowników UAM.
Możliwość zatrudnienia: po ukończeniu liceum absolwenci mogą podjąć pracę w Policji, Służbie Więziennej oraz kontynuować naukę na uczelniach wyższych.