- Nazwa oddziału
-
Ib BSIs
- Cykl kształcenia
-
3
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- fizyka
- chemia
- Zawody
-
Magazynier-logistyk
Mechanik pojazdów samochodowych
Monter sieci i instalacji sanitarnych
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Murarz-tynkarz
Ogrodnik
Piekarz
Rolnik
Sprzedawca
Stolarz
Ślusarz
Tapicer
- Opis
-
Oddział jest dla uczniów - pracowników młodocianych odbywających praktykę na podstawie umowy o pracę z zakładem pracy.
Szkoła branżowa daje możliwość szybkiego zdobycia konkretnego zawodu, np. kucharza, fryzjerki, mechanika samochodowego, elektryka czy krawca. Kształcenie w szkole branżowej dzieli się na dwa stopnie – I i II.
Szkołę I stopnia rozpoczyna się po zakończeniu szkoły podstawowej. Zajęcia trwają trzy lata i łączą zdobywanie wiedzy z praktyką w zakładach pracy.
Do klasy tej mogą uczęszczać wszyscy uczniowie chcący zdobywać wiedzę na poziomie szkoły branżowej i odbywać praktykę poza terenem szkoły. W szkole uczęszczają oni tylko na zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących (2-3 dni w tygodniu), a przedmiotów zawodowych uczą się na kursach dokształcających organizowanych w każdym zawodzie przez Centrum Kształcenia Zawodowego. Wybór zawodów jest nieograniczony. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w rzemieślniczych zakładach pracy w pozostałe dni tygodnia.
Uczniowie podpisują z pracodawcą umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego. Szkoła pomaga w znalezieniu odpowiednich pracodawców, dzięki którym uczniowie po zakończeniu nauki będą mieli większe możliwości uzyskania zatrudnienia.
Podejmując naukę w branżowej szkole od pierwszego dnia nauki masz kontakt z pracodawcą, uczysz się zawodu i zarabiasz. W branżowej szkole uczysz się tego, co jest potrzebne pracodawcom. W szkole nabywasz umiejętności i wiadomości, które sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie.