Poznań
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego
Zespół szkół
Adres
ul.Podgórna 12, 62-020 Swarzędz
Telefon
618172026
Fax
618172026
E-mail
Strona www
Dyrektor
Tomasz Zandecki
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis
II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu działa od roku 1992. Jest jednym z lepszych liceów ogólnokształcących w rejonie Poznania i powiecie poznańskim. Zadaniem szkoły ponadgimnazjalnej jest dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia studiów wyższych. Aby możliwie najlepiej spełnić to zadanie uruchomiono klasy o różnorodnych profilach: humanistycznym - przygotowujące do podjęcia nauki na wydziałach nauk społecznych i filologicznych wyższych uczelni, przyrodniczym , matematyczno-geograficznym, oraz policyjnym. Zdecydowana większość absolwentów szkoły podejmuje naukę na wyższych uczelniach, w tym także na kierunkach studiów cieszących się największym zainteresowaniem. W szkole znajduje się gabinet lekarski z dyżurem pielęgniarki oraz dobrze zaopatrzony bufet szkolny. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo uczniom przebywającym na terenie szkoły w budynku zamontowano system monitoringu. Szkoła jest kameralna, bezpieczna i przyjazna uczniom. strona www
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Do szkoły jest bardzo dobry dojazd autobusami swarzędzkiej komunikacji miejskiej . W pobliżu szkoły, na Placu Niezłomnych, znajduje się końcowy przystanek linii autobusowych z Poznania i okolicznych miejscowości. W odległości 5 minut drogi znajduje się dworzec PKP - dojazdy z kierunku Wrześni i Poznania nie stanowią problemu.
Historia
Szkoła powstała w roku 1992 staraniem władz lokalnych. Mieści się w w Swarzędzu przy ul. Podgórnej 12. W ciągu minionych lat szkoła systematycznie się rozwijała, zwiększając liczbę rozszerzeń w uruchamianych oddziałach. W liceum uczy się języka angielskiego i języka niemieckiego w zwiększonej liczbie godzin. Szkoła jest dobrze wyposażona w pomoce naukowe, posiada pracownię komputerową wyposażoną w sprzęt firmy Apple, pracownię chemiczną, biologiczną i pracownie językowe. We wszystkich salach lekcyjnych zamontowano tablice interaktywne. Od wielu lat korzystamy z dzinnika elektronicznego. Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana. W szkole funkcjonuje centrum multimedialne z szybkim dostępem do internetu. Szkoła posiada bardzo dobre warunki lokalowe i dysponuje własną salą gimnastyczną, siłownią wewnętrzna i zewnętrzną.
Koła zainteresowań
Koła zainteresowań: Klub Debatancki (debaty oksfordzkie), Naukowe Koło Chemiczne, Koła sportowe (koszykówka, siatkówka, piłka nożna), Koło Młodych Biologów, Koło Taneczne, Koło Historyczne, Klub Angielski, Szkolny Klub Wolontariatu i inne.
Kontakty zagraniczne
Kontakty zagraniczne: Współpraca z Kooperative Gesamtschule w Ronnenbergu, wymiana młodzieży polsko-niemieckiej Swarzędz-Ronnenberg, Swarzędz-Ronneburg.
Osiągnięcia
Uczniowie szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w tym z: geografii, historii, wos, wiedzy ekonomicznej itp. Szkoła brała z powodzeniem udział w "Lidze Liceów" zdobywając w niej I miejsce.  Osiąga znaczące wyniki w konkursach sportowych, np. I miejsce zespołowo w Otwartych Mistrzostwach Polski w Show Dance, czołowe lokaty w powiatowych zawodach w szachach i zawodach lekkoatletycznych, piłki nożnej, siatkówki. Uczniowie biorą udział w projektach takich jak "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020" oraz "Informat".
Współpraca z pracodawcami
Klasa policyjne objęta są patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Współpracują również z Komisariatem Policji w Swarzędzu.
Drzwi otwarte
Zapraszamy na drzwi otwarte 6 lutego, 20 marca, 24 kwietnia od godz. 10.00.