Zapraszamy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wyróżniają nas klasy liczące 15 osób.
Mamy indywidualne podejście do ucznia, rozumiemy jego potrzeby oraz dostosowujemy do nich formy i metody pracy. Przekazujemy młodemu człowiekowi wiedzę, umiejętności i narzędzia by mógł się w pełni rozwinąć.
Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na miarę swoich możliwości.
Budujemy atmosferę życzliwości i bezpieczeństwa. Stawiamy na zrozumienie i akceptację młodego człowieka oraz współprace z jego rodzicami.
Do klas terapeutycznych zapraszamy uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, przewlekle chorych, wymagających dostosowania procesu nauczania do ich specjalnych potrzeb edukacyjnych, w normie intelektualnej.
W pełni realizujemy podstawę programową obowiązującą w liceach w całej Polsce.
Warunkiem koniecznym przyjęcia jest posiadanie aktualnej opinii w sprawie potrzeby objęcia ucznia nauką w klasie terapeutycznej wydanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną na etap edukacyjny nauki w szkole ponadpodstawowej. Nie przyjmujemy uczniów z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera.
Szkoła znajduje się w odległości ok. 200 metrów od przystanku (tylko 3 przystanki od dworca PKP i PKS).
W 2017 roku w wyniku reformy w gmachu po gimnazjum zostaje powołane, z inicjatywy dyrektor Małgorzaty Sienkiewicz przy wsparciu Rady Pedagogicznej i władz oświatowych miasta, XXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II w Poznaniu. Jest to jedyne liceum terapeutyczne w Wielkopolsce.
Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, informatyczną i sportową. Posiada klasopracownie, dwie sale gimnastyczne, siłownię, boisko ze sztuczną nawierzchnią. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki z bogatym księgozbiorem.
Od 1 września 2021 roku funkcję dyrektora szkoły objęła Dorota Cichocka. Obecnie w liceum kształci się 212 uczniów.
Oferta kół zainteresowań wynika z indywidualnych potrzeb uczniów.
Naszym uczniom proponujemy m.in.: warsztaty literackie, klub filmowy, wolontariat - Klub Młodych’37, Szkolna Liga Wolontariacka ZOO, koło historyczno-fotograficzne Flesz przeszłości, Kulturalni.pl, zespół wokalny Modraki, konwersacje w języku niemieckim, English Tea Room, koło projektowe w ramach Akademii Kształcenia Wyprzedzającego (Cyfrowa Szkoła Wielkopolska@2020), Oikos = Dom - projekt ekologiczny, Klub młodego mediatora, Klub rówieśniczej interwencji kryzysowej.
Nagroda za projekt uczniowski: „Poznański Łazarz – od podmiejskiej osady do śródmiejskiej dzielnicy” przyznana w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020, podprojekt Akademia Kształcenia Wyprzedzającego.
Redemptoris missio
Wolontariat - ZOO
Koala
3 książki
Link do padletu: https://pl.padlet.com/historiasp/ksiolzncl71s27lg
• 1 kwietnia 2021 r. o godz. 16.3O zapraszamy na drzwi otwarte