Zespół Szkół Łączności to szkoła z 80 letnią tradycją kształcenia w zawodach. Nasze motto: „Zespół Szkół Łączności szkołą przyszłości"”
Dlatego też stale się rozwijamy i wzbogacamy naszą ofertę kształcenia o nowe, atrakcyjne zawody zgodne z wymaganiami współczesnego rynku pracy.
Współpracujemy z kluczowymi przedsiębiorstwami, uczelniami wyższymi i organizacjami działającymi w branżach odpowiadających naszym zawodom, takimi jak: Kimball, Politechnika Poznańska, Simens, VML Commerce and Technology, Flexlink, MPK Poznań, Ever, Thales, Jednostka Wojskowa Rejonu Wsparcia Sił Powietrznych, Uniwersytet Adama Mickiewicza i inni.Dzięki współpracy międzynarodowej i programowi Erasmus+, wybrani uczniowie odbywają praktyki zawodowe za granicą.
Naszymi największymi atutami są: wysoka jakość kształcenia i wychowania, doświadczona kadra, bezpieczeństwo młodzieży, możliwość wszechstronnego rozwoju, nowoczesne pracownie, infrastruktura sportowa, zaplecze gastronomiczne oraz doskonała atmosfera która sprzyja nauce i rozwojowi osobistemu.
Możliwość zdobycia zewnętrznych certyfikatów potwierdzających kwalifikacje zawodowe: CISCO, Microsoft, SEP, Huawei, MTCNA – MikroTik Certfield Network Associate.
Przygotowujemy do państwowego egzaminu DSD I PRO – Deutsches Sprachdiplom na poziomie A2/B1 – certyfikat języka niemieckiego skierowany do uczniów szkół o charakterze zawodowym, egzamin odbywa się bezpłatnie w szkole.
W ramach nauczania języka niemieckiego współpracujemy z programem Kulturweit, Goethe Insitut, ZFA, Instytutem Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu, Polsko - Niemiecką Współpracą Młodzieży, Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, Wydziałem rozwoju Miasta i współpracy międzynarodowej oraz Instytutem Neofilologii/
Technikum Łączności jest partnerem Addvantage Centrum British Council. Szkoła jest centrum egzaminacyjnym, co pozwala na przeprowadzanie egzaminów FCE lub CAE w Technikum Łączności, w dogodnym terminie, w cenie niższej niż proponowana ogólnie na rynku. Zapewniamy bezpłatne materiały ćwiczeniowe dla uczniów. Egzamin FCE na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (B2), jest rozpoznawalny na całym świecie przez tysiące pracodawców oraz instytucji edukacyjnych. Egzamin jest ważny bezterminowo, pomaga w osiągnięciu sukcesu na dalszych etapach edukacji i kariery zawodowej. Egzamin językowy na poziomie C1, potwierdzający zaawansowaną znajomość języka angielskiego. CAE jest uznawany na całym świecie i jest ważny bezterminowo. Egzamin spełnia wymogi uniwersytetów i instytucji szkoleniowych za granicą. Stanowi doskonałe narzędzie pomocne w zdobyciu wymarzonej pracy w kraju i za granicą Dodatkowe infromacje
Dojazd do szkoły : linie autobusowe nr 174, 190, 183, 167, 911, tramwaj nr 3 i 10
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej : www.zsl.poznan.pl
W naszej szkole istnieje możliwość wszechstronnego rozwoju zdolności i pasji przez liczne koła zainteresowań odpowiadające potrzebom uczniów: fotograficzne, elektroniczne, informatyczne, językowe czy sportowe.
Organizujemy spotkania i warsztaty z absolwentami szkoły, ludźmi sukcesu w branżach odpowiadających kierunkom kształcenia. "Wolontariat z klasą" i "Wolontariat po sąsiedzku", to możliwość rozwijania kompetencji społecznych.
Wiele ciekawych imprez i uroczystości szkolnych organizowanych jest przez prężnie działający Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców.
Prowadzone są również zajęcia przygotowujące do zdobycia certyfikatów Microsoft, Cisco, SEP, a także Akademii MicroTik i Huawei.
.
W ramach programu Erasmus plus, Zespół Szkół Łączności realizuje projekty w sektorze: Kształcenie i szkolenie zawodowe dedykowane młodzieży uczącej się w Technikum Łączności.
Poprzez zagraniczną praktykę zawodową, odbywającą się w Hiszpanii młodzież ma niepowtarzalną szansę na zdobycie nowych kompetencji zawodowych i językowych za granicą. Udział młodzieży w zagranicznych praktykach zawodowych to przede wszystkim zdobycie wiedzy i doświadczenia na światowych rynkach pracy, doskonalenie własnych umiejętności oraz wszechstronny rozwój osobowy. Szkoła realizuje również projekty w sektorze partnerstwa strategicznego (Erasmus), dzięki którym znacznie wzrasta jakość kształcenia zawodowego, głównie dzięki wymianie doświadczeń z partnerami z zagranicy oraz zaangażowanie lokalnych i zagranicznych firm w proces kształcenia zawodowego.
Realizacja Projektów w ramach partnerstwa strategicznego programu Erasmus przyczyniła się do rozwoju umiejętności miękkich młodzieży i kadry ZSŁ. Uczniowie rozwinęli umiejętności i postawy przedsiębiorcze a plany pracy dydaktycznej zostały zmodyfikowane i uzupełnione o elementy praktycznego wykorzystania wiedzy niezbędnej do funkcjonowania na współczesnym rynku pracy oraz doskonalenia umiejętności miękkich i postaw przedsiębiorczości.
Współpraca międzynarodowa z partnerami projektów programu Erasmus jest kontynuowana, stale wymieniamy się doświadczeniami, doskonaląc techniki kształcenia zawodowego, promując edukację zawodową. W lutym 2023 ZSŁ jako pierwsza instytucja z Polski została wpisana na listę UNESCO-UNEVOC, która promuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie kształcenia zawodowego i jest platformą wymiany dobrych praktyk.
Rozbudowana i efektywna współpraca z przedsiębiorstwami w kraju i za granicą.
"Złota szkoła" magazynu Perspektywy - "Najlepsze technika w Polsce" 2 miejsce w Wielkopolsce w ciągu ostatnich pięciu lat.
Nowoczesne metody nauczania: blended learning, e-learning, praca z wykorzystaniem urządzeń i aplikacji mobilnych, grywalizacja, metoda projektu.
Szybki szerokopasmowy internet bezprzewodowy dostępny dla każdego na terenie szkoły.
W trakcie nauki możliwość uzyskania certyfikatów firm Microsoft, Cisco, Akademii MicroTik i Huawei które w przyszłości ułatwią start zawodowy Praktyki zawodowe w zakładach patronackich i za granicą.
Współpraca międzynarodowa z partnerami projektów programu Erasmus jest kontynuowana, stale wymieniamy się doświadczeniami, doskonaląc techniki kształcenia zawodowego, promując edukację zawodową. W lutym 2023 ZSŁ jako pierwsza instytucja z Polski została wpisana na listę UNESCO-UNEVOC, która promuje innowacyjne rozwiązania w dziedzinie kształcenia zawodowego i jest platformą wymiany dobrych praktyk.
Monitoring placówki w ramach programu „Bezpieczna szkoła”.
Upoważnienie OKE do organizowania etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
16 marca 2024 r. - godzina 10.00 (sobota)
20 kwietnia 2024 r. - godzina 10.00 (sobota)
09 maja 2024 r. - on line godzina 17.00 (czwartek)
Pamiętaj, że znajdziesz nas na Facebooku i Instagramie.
Zapraszamy !
Prowadzenie szerokiej oferty praktyk zawodowych, których głównym celem jest wzrost kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów Technikum Łączności.
Przykładowe miejsca praktyk to regionalne i krajowe przedsiębiorstwa takie jak: Kimball, Simens, VML Commerce and Technology, Flexlink, MPK Poznań, Ever, Thales, Jednostka Wojskowa Rejonu Wsparcia Sił Powietrznych i wiele innych.
Ponadto,
uczniowie odbywają praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i instytucjach
szkoleniowych w Sevilli i Maladze w ramach kontynuacji programu Erasmus plus.
Firmy Flexlink Link System, Kimball Electronics, Poznańskiej Centrum Superkomputerowo - Sieciowe Mentor Graphics, Wunderman Thompson Technology objęły patronatem 12 klas technikum.
Efektem współpracy z firmami partnerskimi jest również możliwość udziału młodzieży w płatnych stażach letnich w wybranych firmach. Jest to szansa na zdobycie nowych, cennych doświadczeń oraz zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy.
Realizowane projekty:
Projekt "czas zawodowców dla Wielkopolski" uruchomiony w ramach
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ realizowany przez
Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską.
Projekty - praktyki zagraniczne w ramach akredytacji programu Erasmus.