Powiat krotoszyński
Technikum
Technikum nr 2 w Krotoszynie
Zespół szkół
Adres
Plac Jana Pawła II 5, 63-700 Krotoszyn
E-mail
Strona www
Dyrektor
Roman Olejnik
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Młodzież naszej szkoły
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie
  • Uczniowie na zajęciach z przedmiotów zawodowych
  • Zajęcia sportowe w naszej szkole
Opis

Nasza szkoła to nowoczesna i przyjazna uczniowi placówka o ponad 65-letniej tradycji w kształceniu ludzi kreatywnych i odpowiedzialnych. Zapewniamy młodzieży wszechstronny i harmonijny rozwój, oraz stymulujemy najlepsze cechy, aby właściwie przygotować ich do wyboru dalszej drogi życiowej. Nasza propozycja to technikum kształcące w ciekawych i potrzebnych na rynku pracy zawodach.


JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA

O wysokiej jakości świadczą bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów na egzaminie maturalnym i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Nasza szkoła uzyskała tytuł "Srebrna Szkoła" w rankingu fundacji Perspektywy w 2024 r.

MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

Plan pracy szkoły został opracowany tak, by każdy uczeń miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji uczestnicząc w różnych wycieczkach, przedsięwzięciach i zajęciach pozalekcyjnych oraz kołach zainteresowań. Jesteśmy otwarci na potrzeby uczniów w tym zakresie i dynamicznie reagujemy na wszelkie propozycje w tym zakresie.


AKTYWIZACJA UCZNIÓW

Uczniowie mają możliwość włączania się w podejmowanie decyzji dotyczących życia szkolnego, które bezpośrednio ich dotyczą. Niezależnie od tego, czy związane są one z organizacją pracy szkoły czy jej życiem kulturalnym. Mogą także aktywnie włączać się w działania różnych organizacji uczniowskich.


DORADZTWO ZAWODOWE

Obejmujemy naszych uczniów Wewnątrzszkolnym Systemem Doradztwa Zawodowego, który wspiera uczniów w procesie wyboru dalszego kształcenia i planowania kariery zawodowej. Po ukończeniu szkoły masz dużą pewność zatrudnienia. Nasi absolwenci bez problemu znajdują pracę lub podejmują dalszą naukę.


SZKOŁA BEZ BARIER

Nic nie stoi na przeszkodzie aby osoby niepełnosprawne, o różnym stopniu niepełnosprawności mogły uczyć się w naszej szkole. Także organizacja zajęć uwzględnienia ich potrzeby.

Oferta
Historia

Rodowód szkół mających swoją siedzibę przy placu Jana Pawła II nr 5 (dawniej Placu Wolności) w Krotoszynie sięga 1850r., kiedy rozpoczęto w tym miejscu budowę gmachu dla Wyższej Szkoły dla Dziewcząt (Höher Mädschensschule), która została przeniesiona do nowego budynku w 1865r.
W 1912r. gmach szkoły został rozbudowany o skrzydło wzdłuż ulicy Piastowskiej. Na przełomie 1919 i 1920r., po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, utworzono w budynku dotychczasowej niemieckiej Wyższej Szkoły dla Dziewcząt Szkołę Wydziałową, a w 1933r. koedukacyjną Szkołę Powszechną. Po opanowaniu podczas II Wojny Światowej miasta przez niemieckie władze okupacyjne, polskie szkolnictwo uległo całkowitej likwidacji. Po zakończeniu wojny w 1945r. w gmachu przy Placu Wolności 5 powołano Gimnazjum Kupieckie i Liceum Handlowe, a w 1947r. Liceum Drogistowskie. 

W 1951r. przeniesiono z łodzi do Krotoszyna jedyną wówczas szkołę w kraju kształcącą pracowników dla potrzeb branży mięsnej i utworzono Technikum Przemysłu Mięsnego. Utworzenie Technikum zapoczątkowało ponad 60 letnią już historię dzisiejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uruchomienie TPM zapoczątkowało jednocześnie proces likwidacji działających w gmachu innych szkół, a mianowicie Gimnazjum Kupieckiego, Liceum Handlowego i Liceum Drogistowskiego, które ostatecznie zakończyły działalność w 1953r.

Od 1975r. szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Zawodowych nr 2, zaś w 1976r. nadano jej imię wybitnego Wielkopolanina Karola Fryderyka Libelta. W 2002r. w wyniku kolejnej reformy szkoła została przemianowana na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i tę nazwę nosiła przez 17 lat. 1 września 2019r., w wyniku reformy z 2017r., szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie.

Drzwi otwarte
12 kwietnia 2024 r. godz. 17.00 (piątek)
Adres email IODO
biuro@msvs.com.pl
Telefon IODO
782661551
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie
Telefon jednostki przetwarzającej dane
62 7252228
E-mail jednostki przetwarzającej dane
sekretariat@zsp2-krotoszyn.pl
Kontakty zagraniczne
Istotne miejsce w działalności szkoły zajmuje współpraca zagraniczna. Polega ona na wymianie doświadczeń pedagogicznych, dydaktycznych, pogłębieniu znajomości języków obcych oraz poznawaniu kultury i obyczajów
w krajach, z których pochodzą nasze szkoły partnerskie. Młodzież ma możliwość odbywania praktyk zawodowych, wspólnej realizacji projektów, udziału w szkoleniach, wycieczkach krajoznawczych, zajęciach szkolnych i warsztatach. Nawiązywane są kontakty między młodzieżą i rodzinami u których mieszkają uczniowie podczas wymiany, które niejednokrotnie przeradzają się w przyjaźnie. Wszystkie formy współpracy zagranicznej wzbogacają proces dydaktyczno-wychowawczy naszej szkoły, a także szkoł partnerskich. W chwili obecnej najintensywniej współpracujemy z 
Berufsbildende Schulen w niemieckim Lingen. Koordynatorami tej współpracy są p. Gerhild Baumann oraz p. Elwira Kaczmarek. W roku 2015 obchodziliśmy jubileusz 10-lecia wymian i praktyk uczniowskich, w których przez ten czas wzięło udział 150 uczniów polskich i niemieckich. Realizacja tego zadania jest w dużej mierze możliwa dzięki wsparciu fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).
Zajęcia pozalekcyjne
Co roku oferujemy szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych adresowanych do wszystkich uczniów naszej szkoły. Dobierając ich tematykę zawsze staramy się wyjść na przeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, dlatego są one bardzo zróżnicowane. Począwszy od zajęć, które mają rozwijać Wasze pasje, zdolności i zainteresowania, po zajęcia wyrównawcze i te mające przygotować Was do zdania matury czy egzaminu zawodowego. Mimo, że nieobowiązkowe, nasze zajęcia niezmiennie cieszą się wielką popularnością wśród uczniów, którzy chętnie na nie uczęszczają.
Dojazd
Wygodna lokalizacja szkoły w ścisłym centrum miasta pozwala na łatwy dojazd. Obok szkoły znajdują się liczne przystanki autobusowe, w tym główny przystanek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, na którym krzyżują się drogi większości autobusów.