- Przedsięwzięcie „Praktyki w Europie – droga do doskonałości zawodowej” nr 2025-1-PL01-KA122-VET-000323818 w ramach Programu FERS
Uczniowie naszej szkoły odbywają 2 tygodniowe praktyki zawodowe w Grecji w miejscowości Leptokaria.
- W roku 2024 uczniowie brali udział w programie „Moja historia, Twoja historia” realizowanym przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Projekt zakładał wymianę młodzieży ze szkołą partnerską Lichtenberg Gymnasium w Cuxhaven w Niemczech.
W 2025 Zespół Szkół nr 3 w Jaśle brał udział w projekcie wraz z młodzieżą ze szkoły partnerskiej Lichtenberg Gymnasium w Cuxhaven w Niemczech - „Natura, Kultura i My” realizowanym przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
- W dniach 18-25 kwietnia 2026 r. Zespół Szkół nr 3 w
Jaśle będzie gościł grupę młodzieży wraz z opiekunami ze szkoły partnerskiej
Lichtenberg Gymnasium w Cuxhaven w Niemczech w ramach projektu „Out of the Box”
realizowanego przy wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Na wysoką jakość kształcenia zawodowego wpływa efektywna współpraca szkoły z pracodawcami. Zarówno w szkole, jak i w przedsiębiorstwach. Młodzi ludzie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy. Ta współpraca jest korzystna dla każdej ze stron. Współpracujemy z pracodawcami, głównie w zakresie organizacji i programu praktyk zawodowych.
Współpraca dotycząca praktyk zawodowych uczniów:
Szpital Specjalistyczny w Jaśle
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle
Petrogeo - Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych w Jaśle
Gamrat Jasło
Herbstreith &Fox w Jaśle
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jaśle
Fabryka Armatur Jafar w Przysiekach
Samodzielny Publiczny Miejsko-Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle
Gamart Jasło
Erko Czeluśnica
Brooklyn Boutique Jasło
Lucas Tour Jasło
Igmar Jasło
Nowy Styl Jasło
F.H.U. Duo-Cretive Papier Jasło
Kronospan Jasło
Zajazd pod "Małym Laskiem" Nowy Żmigród
"Sepia"Jasło
Zakład „Cukierniczy u Zofii" Jasło
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej – patronat nad klasami technik robotyk
- Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie - Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki – patronat nad klasami technik robotyk i technik mechatronik
- Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie - Zakład Mechaniki i Budowy Maszyn – patronat nad klasami technik robotyk
- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – patronat nad klasami technik logistyk
Zespół Szkół nr 3 w Jaśle angażuje się w nastepujące akcje i projekty:
- RJS – Robo Jaslo Squad Koło pasjonatów robotyki w Zespole Szkół nr 3 Jasło oraz Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 Jasło
- „Łemko-My”. Podle sady, bo tamady neje kady/Idź tędy, bo tamtędy nie ma którędy”. Projekt Samorządu Uczniowskiego
- Projekt: Przystanek - Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024-2026
Organizator: Fundacja Misji Obywatelskiej
„Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033"
- Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
- NAUKOLATEK - nastoletni naukowiec- Politechniczna Sieć VIA CARPATIA
- Szkolne Koło Caritas
- Szkoła z Klasą!
- Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week Poland) globalne wydarzenie promujące korzyści wynikające z aktywnego stylu życia i regularnej aktywności fizycznej
- "Hazard - nie daj się wciągnąć" przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Krajową Izbę Skarbową. Młodszy aspirant Piotr Suski z Izby Celno -Skarbowej w rzeczowej i ciekawej prelekcji przybliżał działania służące profilaktyce ryzyka nielegalnego hazardu oraz związanych z tym konsekwencji finansowych i karnych.
- Uczniowie z klasy technik robotyk, Trzej Pancerni i Robocopy prowadzą warsztaty dla młodszych kolegów i koleżanek szkół podstawowych z powiatu jasielskiego.
- Kursy baristy i barmańskie
- Operator dronów