Pobiedziska
Przedszkole
Przedszkole Krasnal w Biskupicach
Adres
Witosa 4a, 62-007 Biskupice
Telefon
506 003 170
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Sala Żabek
  • Przedszkole Krasnal w Biskupicach
  • Przedszkole Krasnal w Biskupicach
  • Szatnie
  • Przedszkole Krasnal w Biskupicach
  • Przedszkole Krasnal w Biskupicach
  • Plac zabaw
  • Ogródek
  • Przedszkole Krasnal w Biskupicach
Opis

KRASNAL to placówka w której znajdują się:

Przedszkole Publiczne do którego uczęszczają dzieci 6-letnie (zerówka)

Przedszkole Niepubliczne dla dzieci 3, 4 i 5 - letnich - nabór poza systemem PCSS.

Przedszkole KRASNAL w Biskupicach rozpoczęło swoją działalność edukacyjną w 2012r. Położone jest w spokojnej i bezpiecznej okolicy, w zaciszu leśnych drzew.

Przedszkole jest wpisane do ewidencji szkół i placówek oświatowych realizujących PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO zgodny z podstawą programową MEN. Nadzór pedagogiczny na placówką sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty.

Obiekt przedszkola to nowy, wolnostojący budynek z przyległym do niego ogrodzonym placem zabaw. W budynku znajdują się przestronne, kolorowe sale zajęć dydaktycznych, szatnie. Bogate wyposażenie sal przystosowane jest do potrzeb rozwojowych dzieci - są miejsca do swobodnej zabawy, odpoczynku, poszerzania wiedzy, eksperymentowania oraz jedzenia. Wszystkie meble, zabawki, pomoce dydaktyczne oraz plac zabaw posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Kadrę tworzy zespół wykwalifikowanych, dynamicznych, twórczych i pełnych entuzjazmu nauczycieli, posiadających szeroką wiedzę pedagogiczną popartą doświadczeniem.
Nasi pedagodzy to
pełni akceptacji i ciepła specjaliści, którzy wiedzą jak ważną rolę odgrywa okres przedszkolny w rozwoju każdego dziecka. Wspierają ich zaangażowani i sumienni pracownicy obsługi.

Organizacja dnia wiąże się z przestrzeganiem zasad rytmiczności oraz powtarzalności. Dzień rozpoczyna się od swobodnej zabawy, ćwiczeń sensorycznych, gimnastyki.
Po śniadaniu
i czynnościach higienicznych dzieci uczą się i bawią. Stałym elementem dnia są spacery i zabawy na świeżym powietrzu.

W żywieniu dzieci partneruje nam sprawdzony catering. Posiłki są zróżnicowane i zbilansowane. Bazują na zdrowych i starannie wyselekcjonowanych produktach. Dzieci ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi mają zapewniane diety: bezmleczną, bezglutenową a także wykluczającą pojedyncze alergeny.

Wspierając wszechstronny rozwój dzieci korzystamy z wielu sprawdzonych, ale i też innowacyjnych metod nauczania. Doskonale sprawdzają się m.in. pedagogika zabawy, metoda projektu, elementy pedagogiki Marii Montessorii, metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, umuzykalnianie wg teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona. Aktywnie współpracujemy z bliższym i dalszym środowiskiem przedszkola.

Nasi nauczyciele dbają o budowanie dobrych relacji i więzi między dziećmi oraz odpowiedni poziom oferowanych zajęć dostosowanych do możliwości i wieku wychowanków.

Dużym zainteresowaniem i uznaniem cieszą się liczne imprezy i akcje organizowane we współpracy z rodzicami, które na stałe wpisały się w przedszkolny kalendarz wydarzeń.

Godziny otwarcia od
6.30 - 17.00
Organ prowadzący
Alicja Patalas
Dodatkowe zajęcia
- logopedia
- profilaktyka zdrowia i higieniczna (z pielęgniarką)
- zajęcia taneczne(zumba)
-język angielski
- robotyka
-balet
-religia
- zajęcia teatralne
-karate
-basen(wyjazdowo)
-rytmika
Drzwi otwarte

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe