Ostróda
Technikum
Technikum Nr 1 (ZSZiO) w Morągu
Zespół szkół
Adres
Kujawska 1, 14-300 Morąg
Telefon
897572670, 506185064
Fax
897572670
E-mail
Strona www
Dyrektor
Beata Skiba
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Technikum Nr 1 (ZSZiO) w Morągu
  • Technikum Nr 1 (ZSZiO) w Morągu
  • Recepcja
  • Pokój hotelowy
  • Obsługa gości hotelowych
  • Pracownia gastronomiczna
  • Sala obsługi konsumenta
  • Biblioteka
  • Zajęcia kulinarne
  • Lizbona- praktyka
  • Salka TH
  • Zajęcia praktyczne TD
  • Wycieczka
  • Egzamin TD
  • Wycieczka TD
  • Na praktykach w Lizbonie
  • ,,Wielka powtórka przed maturą z matematyki”, które odbyły się w auli Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.
  • Promocja szkoły-  I Morąskie Targi Pracy
  • Promocja szkoły
  • Erasmus+
  • Malaga
  • Erasmus+
Opis




Nabór 2024/2025

do Technikum Nr 1
w

Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących
im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii
i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Morągu



Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji zawierają dokumenty:

OLS-3A-KONICA-20240130131157

zalacznik-nr-1-do-zarzadzenia_lic._techn._bist.doc (live.com)







Podstawa prawna:

  • rozdział 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (t.. Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.) – zwanej dalej u.p.o.,

  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 listopada2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. z 2022 r. poz. 2431) oraz Zarządzenie Nr 8 Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2023r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2023/2024 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

OFERTA EDUKACYJNA 2024/2025

Ukończenie technikum pozwala uzyskać świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie (osobne świadectwo dla każdej kwalifikacji) po zdanym egzaminie - dyplom technika, świadectwo dojrzałości.

Dzięki zajęciom praktycznym, dodatkowym kursom i obowiązkowym praktykom będziesz świetnie przygotowany do rozpoczęcia pracy. Po ukończeniu technikum będziesz idealnym pracownikiem, bo pracodawcy szukają osób młodych z doświadczeniem i coraz chętniej inwestują w ich rozwój. W technikum kształcimy uczniów na przedmiotach ogólnokształcących i zawodowych. Praktyczna nauka zawodu odbywa się u pracodawców, a chętni mogą wyjeżdżać na zagraniczne miesięczne staże.


Prowadzimy nabór do klas


Technik hotelarstwa

Zapewniamy kształcenie umiejętności związanych z fachową i kompleksową obsługą gości. Technik hotelarstwa organizuje usługi hotelarskie nabywając umiejętności w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji i dziale służby pięter, przygotowuje oferty i prowadzi sprzedaż usług hotelarskich, prowadzi korespondencję oraz biegle posługuje się językiem obcym w zakresie słownictwa zawodowego.

Absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy w obiektach hotelarskich na całym świecie tj. hotelach , motelach, pensjonatach, Resortach SPA & Wellness; w ruchomej bazie hotelarskiej na promach i statkach pasażerskich oraz samolotach, jako rezydent turystyczny w hotelach na całym świecie, w organach administracji samorządowej, branżowych organizacjach turystycznych i hotelarskich. Ukończenie technikum pozwala na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, w tym agroturystyki. To zawód dla kreatywnych, komunikatywnych, operatywnych i życzliwych. Daje możliwości rozwoju osobistego i zwiedzania świata.

rozszerzenia: geografia, język angielski,

przedmioty z których będą przeliczane oceny na punkty podczas rekrutacji:język polski, matematyka, język obcy, geografia



Technik żywienia i usług gastronomicznych

Zdobędziesz umiejętność organizacji pracy w zakresie produkcji gastronomicznej i obsługi konsumentów. Poznasz zasady układania jadłospisów i zestawów potraw oraz prowadzenia dokumentacji rachunkowej zakładu gastronomicznego. To zawód dla komunikatywnych, odpowiedzialnych, mających predyspozycje do kierowania zespołem i posiadających wysoką kulturę osobistą.

Ukończenia technikum daje możliwość podjęcia pracy jako szef kuchni, kucharz, menadżer zakładu gastronomicznego, kierownik do spraw żywienia, organizator imprez okolicznościowych, pracownik firmy cateringowej, doradcy w zakresie prawidłowego żywienia, pracownik ruchomej bazy gastronomicznej lotniczej, morskiej i kolejowej, daje możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

rozszerzenia: biologia, język angielski,

przedmioty z których będą przeliczane oceny na punkty podczas rekrutacji:

język polski, matematyka, język obcy, biologia



Technik technologii drewna

Klasa pod patronatem Fabryki Mebli TARANKO. Absolwent potrafi organizować i prowadzić procesy przetwarzania drewna i materiałów drewnopodobnych, wykonuje wyroby z drewna, zajmuje się naprawą, renowacją i konserwacją wyrobów stolarskich, programuje i obsługuje urządzenia stosowane w przetwarzaniu drewna, prowadzi nadzór nad procesami produkcyjnymi.

Rozwój branży meblarskiej w naszym regionie spowodował ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z zakresu technologii obróbki drewna, jak również na roboty wykończeniowe w budownictwie. Istnieje zatem zapotrzebowanie na technologów drewna w przemyśle meblarskim, tartacznym i zabawkarskim. Zawód daje możliwość prowadzenia własnej działalności usługowo – gospodarczej.


rozszerzenia: biologia, język angielski

przedmioty z których będą przeliczane oceny na punkty podczas rekrutacji:język polski, matematyka, język obcy, biologia


Technik handlowiec

Kształcenie w zawodzie technik handlowiec pozwoli przygotować absolwentów do pracy w działach handlowych podmiotów gospodarczych, w firmach handlowych, w instytucjach promocji i marketingu, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowo-marketingowej.

Uczniowie podczas nauki zdobywają kursy i kwalifikacje zawodowe:

K1 - HAN.01. Prowadzenie sprzedaży – absolwent

K2 - HAN.02. Prowadzenie działań handlowych - absolwent

rozszerzenia: geografia, język angielski

przedmioty z których będą przeliczane oceny na punkty podczas rekrutacji:język polski, matematyka, język obcy, geografia


HARMONOGRAM

postępowania rekrutacyjnego

20 maja–19 czerwca 2024r.(do godz. 1500)złożenie wniosku o przyjęcie do wybranej szkoły (wygenerowanego z systemu naboru elektronicznego)

8 lipca 2024r.(do godz. 1200)uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty

do 9 lipca 2024r.–weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczonych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.

10 lipca 2024r.–podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

do 11 lipca 2024r.–wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowanie na badania lekarskie

od 21 czerwca–15 lipca 2024r.(do godz. 1500)potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, (o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły),

16 lipca 2024r.(do godz. 1000)–podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły

Dokumenty, które należy złożyć do szkoły pierwszego wyboru

  • wypełniony wniosek o przyjęcie do szkoły (wygenerowany z systemu naboru elektronicznego)
  • oryginał lub kopia (potwierdzona przez dyrektora) świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • karta zdrowia
  • dwa zdjęcia legitymacyjne
  • dodatkowe posiadane dokumenty (orzeczenie/opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej)

Kandydaci muszą dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie. Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły ul. Kujawska1 Morąg.


Oferta
Historia

Szkoła istnieje od 1947 roku, powołana do życia zarządzeniem Mazurskiego Kuratorium Okręgu Szkolnego w Olsztynie Nr 13311/47 z dnia 15 marca 1947 roku. 

więcej http://strona.zszio.webd.pl/index.php/category/o-szkole/historia/


Koła zainteresowań

W zależności od Waszych oczekiwań :)

wolontariat, koła wokalne, sportowe, plastyczne, turystyki rowerowej, historyczne, językowe etc.

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne organizujemy po zbadaniu potrzeb uczniów

np. Koło wokalne, sportowe, plastyczne, turystyki rowerowej, historyczne, językowe etc.

Dojazd
https://www.google.com/maps/dir/53.9164672,19.9368704/Zesp%C3%B3%C5%82+Szk%C3%B3%C5%82+Zawodowych+i+Og%C3%B3lnokszta%C5%82c%C4%85cych+Mor%C4%85g,+Szkolna,+14-300+Mor%C4%85g/@53.9148054,19.9337106,17z/data=!3m1!4b1!4m10!4m9!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x46e298d497b1f183:0xc36e5d935c22d596!2m2!1d19.9352329!2d53.9131954!3e0
Współpraca z pracodawcami

Na wysoką jakość kształcenia zawodowego wpływa efektywna współpraca szkół z pracodawcami. Zarówno w szkole, jak i w zakładach pracy młodzi ludzie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy. Ta współpraca jest korzystna dla każdej ze stron. Szkoła zawodowa kształci młodych ludzi, którzy po opuszczeniu jej murów powinni dobrze poruszać się na rynku pracy. Uczniowie powinni być wyposażeni zarówno w wiedzę i umiejętności z zakresu zawodu, którego się uczą, ale także w szereg innych ważnych z punktu widzenia pracodawcy, umiejętności. Pracodawcy mogą także wspierać kształcenie ogólne i podejmować szereg działań z zakresu promocji określonej branży, zawodu czy przedsiębiorstwa wśród społeczności lokalnej.

Korzyści wynikające ze współpracy:
 podnoszenie poziomu praktycznej nauki zawodu, w tym praktyk zawodowych,
 popularyzowanie zawodów niezbędnych dla lokalnego rynku pracy (np. w ramach dni otwartych, organizowanie wycieczek zawodoznawczych, praktyk, staży dla uczniów i nauczycieli),
 pomoc w doskonaleniu nauczycieli przedmiotów zawodowych,
 współorganizowanie konferencji poświęconych kształceniu zawodowemu,
 umożliwianie odbywania stażów absolwenckich,
 informowanie o trendach społecznych, gospodarczych i technologicznych oraz dostosowywanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb stale zmieniającego się rynku pracy,
 inicjowanie, kreowanie i wdrażanie zawodowych projektów edukacyjnych,
 wspieranie transferu wiedzy i doświadczenia pomiędzy partnerami,
 podejmowanie działań zmierzających do tworzenia i właściwego wyposażenia ośrodków egzaminacyjnych,
 udział w organizowaniu dodatkowych zajęć i kursów w formach pozaszkolnych dla uczniów klas szkół zawodowych w celu zwiększenia szansy ich zatrudnienia po ukończeniu szkoły,
 podejmowanie inicjatyw służących podnoszeniu umiejętności posługiwania się językami obcymi przez uczniów i nauczycieli,
 współorganizowanie przedsięwzięć motywujących uczniów do rozwijania kompetencji zawodowych m. in. konkursów, quizów.

http://zszio.webd.pl/pliki/pracodawcy_w_t.pdf


Kontakty zagraniczne
Osiągnięcia

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej

http://zszio.webd.pl/index.php?id=strona_glowna