Oława
Przedszkole
Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
Adres
3 Maja 18 n/u, 55-200 Oława
Telefon
71/ 31-37-429
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Elżbieta Zborowska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • sala 1
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • sala 2
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • Miejskie Przedszkole nr 3 Bajka - ul. 3 Maja
  • jadalnia
Opis

Miejskie Przedszkole nr 3 "Bajka" w Oławie od września 2020r. posiada dwa nowe oddziały w lokalizacji przy ul. 3 Maja 18 n/u.

Jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie. Od 2005 roku posiadamy Certyfikat "Przedszkole Promujące Zdrowie" i należymy do Dolnośląskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Podejmujemy działania, które sprzyjają dobremu samopoczuciu każdego dziecka. Praca ukierunkowana jest na  wspomaganie rozwoju dziecka, zgodnie z jego indywidualnymi możliwościami i potrzebami rozwojowymi, w ścisłej integracji z rodzicami i środowiskiem.

Jesteśmy placówką, w której praca z dziećmi oparta jest m.in. na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, który twierdził, iż każde dziecko ma jakiś talent i to oda nas dorosłych zależy, które talenty rozkwitną, a które być może nigdy się nie ujawnią. My jednak dokładamy wielu starań, aby w każdym z naszych wychowanków odkryć tkwiący w nim talent, który następnie rozwijamy i pielęgnujemy.

W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom warunki do zabaw na świeżym powietrzu co jest bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju i zdrowia.
Ogród przedszkolny wyposażony jest w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe przyrządy terenowe, podzielony pasami zieleni, z dala od ruchu ulicznego.

Sale są jasne i przestronne, bogato wyposażone w gry edukacyjne, zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Nie posiadamy własnej kuchni ale korzystamy z usługi cateringowej "Chochelka", która oferuje naszym wychowankom bogatą ofertę dobrze zbilansowanych posiłków.  Przewidywany koszt posiłków opłacanych przez rodziców w roku szkolnym wynosić będzie 12,30 zł. dziennie za trzy posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek). Jednocześnie informujemy, że koszt ten może ulec zmianie za sprawą rosnących cen produktów.
Dodatkowe zajęcia

- język angielski

- zajęcia logopedyczne

Godziny otwarcia od
6.00-16.00
Organ prowadzący
Gmina Miasta Olawa
Osiągnięcia
- Certyfikat- Bezpieczne Przedszkole
- Certyfikat- Przedszkole w ruchu
- Certyfikat- Przedszkole Promujące Zdrowie
- Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka
- Certyfikat- Przedszkole Talentów
- Certyfikat- Zaczytane Przedszkole
- Certyfikat- Przytul Dziecko

Więcej na stronie internetowej przedszkola.


Personel
W przedszkolu pracuje 4 wykwalifikowanych, życzliwych i uśmiechniętych nauczycieli oraz 4 pracowników obsługi. Wszyscy są pogodni i wspólnie z kadrą pedagogiczną dbają o dobro naszych wychowanków.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Zajęcia komputerowe