- Nazwa oddziału
-
klasa A - matematyczno-fizyczno-angielska
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- fizyka
- język obcy nowożytny
- Przedmioty rozszerzone
-
- fizyka lub matematyka
- język angielski
- Opis
-
UWAGA!
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy IA (mat-fiz-ang)
Kandydaci do klasy 1A z rozszerzeniem z matematyki, fizyki i języka angielskiego są proszeni o potwierdzenie udziału w sprawdzianie uzdolnień kierunkowych z matematyki (warunek konieczny przystąpienia do sprawdzianu) drogą mailową na adres:
rekrutacja2023@lo12.elodz.edu.pl
do 31 maja 2023 r.
Termin sprawdzianu: 5 czerwca 2023 r. godz. 14.00
oraz 12 czerwca 2023 r. godz. 14.00 dla kandydatów, którzy z przyczyn losowych (potwierdzonych zwolnieniem lekarskim lub innym zaświadczeniem) nie mogli przystąpić do sprawdzianu w terminie głównym.
Sprawdzian odbędzie się w budynku XII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi, Al. Karola Anstadta 7.
Kandydaci proszeni są o przyniesienie legitymacji.
Kandydaci proszeni są o zaopatrzenie się w linijkę, cyrkiel z długopisem (nie ołówkiem) oraz kalkulator prosty.
Uzupełnienie: kultura i cywilizacja wybranego obszaru językowego
W klasie tej planujemy realizację eksperymentu pedagogicznego w zakresie nauczania matematyki. Eksperyment nasz ma na celu wyłonienie dzieci utalentowanych matematycznie dzięki wprowadzeniu zmian w kryteriach naboru – dodatkowego testu z matematyki. Wyniki testu zostaną dodane do punktacji uzyskanej przez Kandydata z egzaminu ósmoklasisty i świadectwa. Test nie jest obowiązkowy, przystąpienie do testu zwiększa szanse dostania się do klasy A.
- Pierwsza klasa – lekcje matematyki oprócz realizacji podstawy programowej mają na celu uzupełnienie braków i wyrównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów
- Po pierwszym roku nastąpi podział na dwie grupy pod kątem poziomu zaawansowania i umiejętności. Dla obydwu grup nauczyciele stworzą dostosowane do nich innowacyjne programy nauczania
W programie nauczania matematyki oprócz celów i treści obowiązujących w podstawie programowej znajdą się zagadnienia z matematyki akademickiej. Program nauczania matematyki w tej klasie będzie tak skonstruowany, aby świetnie przygotować uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz do konkursów, olimpiad i pisania prac naukowych.
Opiekę merytoryczną nad eksperymentem objął Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.
Dla kogo jest ten profil?
Dla ciebie! Bo matematyka jest twoją pasją, fizyka niespełnioną - do tej pory - miłością, a z angielskiego przodujesz w klasie i marzysz o C1 advanced (CAE).
Co oferuje?
- rzetelne przygotowanie do uzyskania bardzo dobrych wyników w zakresie rozszerzonym z matematyki, fizyki i j. angielskiego
- pomoc w zdobyciu atrakcyjnego wykształcenia, na które jest aktualnie największe zapotrzebowanie; to właśnie absolwenci studiów technicznych i informatycznych są poszukiwanymi specjalistami zarówno w kraju, jak i za granicą - a ta tendencja jeszcze przez długie lata nie ulegnie zmianie
- położenie specjalnego nacisku na uzyskanie optymalnego wyniku ucznia na egzaminie maturalnym
- zajęcia prowadzone przez nauczycieli mających duże doświadczenie i sukcesy w pracy z uczniami zdolnymi
- sprawdzony system przygotowań do udziału w olimpiadach, w szczególności Olimpiadzie Matematycznej i Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz konkursach przedmiotowych
Klasa przygotowuje do studiowania na wszystkich kierunkach politechnicznych, w szczególności tych, które wymagają dobrej i bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (IFE).
W klasie 1A planujemy realizację eksperymentu pedagogicznego w zakresie nauczania matematyki. Eksperyment nasz ma na celu wyłonienie dzieci utalentowanych matematycznie dzięki wprowadzeniu zmian w kryteriach naboru – dodatkowego testu z matematyki. Wyniki testu zostaną dodane do punktacji uzyskanej przez Kandydata z egzaminu ósmoklasisty i świadectwa. Test nie jest obowiązkowy, przystąpienie do testu zwiększa szanse dostania się do klasy A.
W pierwszej klasie – lekcje matematyki oprócz realizacji podstawy programowej będą miały na celu uzupełnienie braków i wyrównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów.
Po pierwszym roku nauki, czyli od klasy drugiej na lekcjach matematyki nastąpi podział na dwie grupy pod kątem poziomu zaawansowania i umiejętności. Dla obydwu grup nauczyciele stworzą dostosowane do nich innowacyjne programy nauczania
W programie nauczania matematyki oprócz celów i treści obowiązujących w podstawie programowej znajdą się zagadnienia z matematyki akademickiej. Program nauczania matematyki w tej klasie będzie tak skonstruowany, aby świetnie przygotować uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz do konkursów, olimpiad i pisania prac naukowych.
Opiekę merytoryczną nad eksperymentem objął Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.