Łódź
Liceum ogólnokształcące
VI Liceum Ogólnokształcące - 1bt teatralna
Nazwa oddziału

 1bt teatralna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • historia

Przedmioty rozszerzone
  • język polski
  • historia
Dodatkowe wymagania

 Sprawdzian uzdolnień kierunkowych teatralnych

Opis

W klasie o profilu teatralnym, pod fachowym okiem specjalistów, odbywają się warsztaty teatralne, zajęcia z emisji głosu oraz  wiedzy o teatrze. Integralną częścią programu są również zajęcia w chórze i zespole szantowym "Piranie" zajęcia taneczne oraz praca w szkolnym kole teatralnym.

Uczniowie profilu teatralnego uczestniczą w różnych konkursach teatralnych, np. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych, na których uzyskują liczne nagrody. Młodzież uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane w naszym mieście, na przykład podsumowanie konkursów o randze wojewódzkiej, uroczyste zakończenia roku szkolnego z udziałem władz miasta i władz oświatowych, Dni Morza w Łodzi.

Kandydaci do klasy pierwszej z edukacją teatralną powinni przystąpić do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, który odbędzie się w szkole (ul. Deotymy 1) w dniu 6 czerwca 2024 r. (czwartek). 

Sprawdzian polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu krótkiego programu artystycznego, który powinien zawierać fragment prozy lub poezji i piosenkę. Kandydat dodatkowo może pochwalić się swoimi umiejętnościami (gra na instrumencie, taniec, monolog i inne dodatkowe osiągnięcia). Kandydaci proszeni są o kontakt z sekretariatem liceum w celu ustalenia godziny sprawdzianu. Telefon do sekretariatu liceum: 42 684-22-20.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klas z edukacją teatralną pozwoli zorientować się, czy zdający posiada predyspozycje konieczne do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych.


Absolwenci klas „b” mają ułatwiony start na studia związane z profilem teatralnym. Ponadto mogą podjąć studia uniwersyteckie na kierunkach: kulturoznawstwo, filologia polska, romanistyka, dziennikarstwo, historia, socjologia, etnologia, psychologia i pedagogika.

Zajęcia dodatkowe: warsztaty teatralne, impostacja głosu, chór, muzyka, wiedza o teatrze i filmie