Dlaczego my?
Po pierwsze - wysokie miejsca w zestawieniu EWD - najbardziej miarodajnej oceny skuteczności nauczania, badanej na podstawie osiągnięć uczniów na egzaminach zewnętrznych, co oznacza, że wybierając nas na pewno zyskasz.
Po drugie - możemy pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością matury.
Po trzecie - oferujemy ciekawe profile klas zarówno dla humanistów, jak i miłośników nauk ścisłych. Uczymy dynamicznie i z zapałem, w przyjaznej atmosferze.
Po czwarte - jesteśmy szkołą Równych Szans. Niezależnie od tego czy śpiewasz, grasz w koszykówkę lub na gitarze, pasjonuje Cię biologia, historia albo języki obce, poruszasz się na wózku czy akurat przygotowujesz do Igrzysk Olimpijskich w pływaniu, u nas na pewno znajdziesz swoje miejsce i wspierających, mądrych nauczycieli.
Po piąte - trzymamy poziom i jesteśmy od wielu lat Brązową Szkołą miesięcznika Perspektywy.
Po szóste - współpracujemy z wieloma instytucjami, np. Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, Instytutem Pamięci Narodowej, Związkiem Sybiraków, Centralnym Gabinetem Edukacji Filmowej, Polskim Czerwonym Krzyżem.
Wciąż młodzi duchem, otwarci na świat, kreatywni, śmiało patrzący w przyszłość, ale pamiętający o tradycji i historii, wrażliwi na potrzebujących pomocy - tacy jesteśmy.
Nasze liceum swoją działalność rozpoczęło w 1989 roku i przez kilka lat wchodziło w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Od 1 stycznia 1991 roku funkcjonuje samodzielnie. Pierwszym dyrektorem szkoły była pani magister Monika Wyrwich. Dzięki staraniom następnego dyrektora - pani mgr Marii Piotrowicz, Rady Pedagogicznej i uczniów szkoła w dziesiątą rocznicę powstania otrzymała imię Armii Krajowej.
Od 2018 funkcję dyrektora pełni pani mgr Anna Piotrowska. Co roku absolwentom szkół podstawowych (a wcześniej gimnazjów) proponujemy naukę w kilku klasach pierwszych. Od 2002 roku jedną z nich jest klasa integracyjna, w której na 20 uczniów kilkoro to młodzież z dysfunkcjami ruchowymi.
Aby ułatwić jej poruszanie się po szkole, sukcesywnie prowadzone były prace remontowe: budowa windy, przebudowa obu wejść, wymiana podłóg i montaż poręczy.
Za działalność na rzecz środowiska i pamięci o żołnierzach Armii Krajowej szkoła została odznaczona medalem "PRO MEMORIA" nadawanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
Otrzymaliśmy także złotą odznakę PCK za czynny udział w akcjach tej organizacji.
Szkoła posiada nową (2020!) pracownię informatyczną sfinansowaną z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łodzi.
Szkoła bez barier - taki jest nasz cel.
Politechnika Łódzka
- udział uczniów w wykładach, zajęciach praktycznych oraz dniach otwartych uczelni
- prowadzenie zajęć na terenie szkoły przez pracowników uczelni
- opieka nad praktykami studentów
Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Pracownia Fizyki Promieniowania Kosmicznego Zakładu Astrofizyki w Łodzi
- coroczny udział w Międzynarodowych Warsztatach MASTERCLASSES, Fizyka cząstek elementarnych
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
- w ramach praktyk studenci z kierunku Ratownictwa Medycznego prowadzą kurs ratownictwa medycznego zakończonym uzyskaniem świadectwa wydanego przez uczelnię dla uczniów klas z rozszerzonym programem biologii
- udział uczniów w wykładach, zajęciach praktycznych oraz dniach otwartych uczelni
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
- udział uczniów w wykładach, zajęciach praktycznych oraz dniach otwartych uczelni
- opieka nad praktykami studentów
- 20 kwietnia - na terenie szkoły (9.00-13.00)
- 27 kwietnia - online
tramwaje: 10, 12, 14, 18
autobusy: Z13, 76, 80, 86, 99
- fakultety przedmiotowe dla maturzystów
- klub filmowy
- chór szkolny