Łódź
Placówka
Szkoła Podstawowa nr 125 im. Janusza Korczaka
Adres
ul. Dzwonowa 18/20, 93-429 Łódź
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marzena Rybowska
Opis

Szkoła Podstawowa Nr 125 mieści się przy ul. Dzwonowej 18/20 w Łodzi nieopodal Rudzkiej Góry.

Położona jest w północnej, zielonej części miasta. Zajmuje dwukondygnacyjny budynek. Dookoła szkoły znajduje się duży, ogrodzony teren zielony. Na nim są dwa place zabaw, miasteczko ruchu drogowego. Przed budynkiem zamontowane są stojaki na rowery. Na wprost szkoły znajduje się zewnętrzna siłownia.

Szkoła jest jednozmianowa. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 8.00 lub 8.50. Klasy I-III zajmują drugie piętro budynku, a klasy IV-VIII są na piętrze pierwszym i parterze. Wejście do szkoły możliwe jest przy użyciu karty magnetycznej, którą posiada ze swoim numerem każdy uczeń. Szatnia wyposażona jest w zamykaną dla każdego ucznia szafkę. Zainstalowany jest monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

W naszej szkole nie stresujemy dzieci szkolnymi dzwonkami. Uczniowie mogą uczyć się w kolorowych, przyjaznych odpowiednio wyposażonych salach lekcyjnych. Priorytetem są dla Nas relacje: uczeń - rodzic - nauczyciel. Proponujemy w edukacji wczesnoszkolnej pracę w grupach sprzyjającą integracji zespołu, metodę zielonego długopisu, brak punktowego oceniania a w zamian proponujemy informację zwrotną nakierowaną na mocne strony ucznia. Wszystkie klasy uczestniczą w szkolnych wyjściach i wycieczkach. Współpracujemy z kinem Helios i łódzkimi teatrami. Dzieci biorą udział w lekcjach muzycznych odbywających się na terenie szkoły. Dla klas 1-3 prowadzona jest gimnastyka korekcyjna i dodatkowe zajęcia sportowe. 

Chcąc zadbać o komfort ucznia, nie stosujemy odpowiedzi przy tablicy.

Przerwy śródlekcyjne uczniowie spędzają w kącikach zainteresowań pod opieką wychowawcy. Tworzymy warunki aby uczniowie uczyli się od siebie, pracujemy nad sobą i określamy dalsze kierunki rozwoju naszej szkoły. Chcemy aby uczniowie byli samodzielni, potrafili pokonywać trudności, a przede wszystkim uczyli się odpowiedzialności za siebie i innych.

Dzieci uczą się w 16 oddziałach pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

Istnieje możliwość, aby Państwa dzieci korzystały z naszej stołówki. Urozmaicone posiłki gotowane są nowoczesnej szkolnej kuchni. Bardzo smaczny obiad składa się z domowej zupy, drugiego dania, kompotu i deseru.

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6,45 -17.00. Nauczyciel świetlicy zapewniają organizację wolnego czasu oraz starają się rozbudować zainteresowania uczniów. U Nas dzieci mogą się bawić, rozwijać swoje umiejętności i korzystać z pomocy w nauce.

Na terenie szkoły można skorzystać z pomocy pedagoga szkolnego, psychologa i pedagoga specjalnego.

W czasie wakacji i ferii zimowych organizujemy półkolonie.

Zapraszamy do Nas.