- Nazwa oddziału
-
akademicki - kryminalistyka i nauki pokrewne
- Cykl kształcenia
-
4
- Języki obce
-
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- język obcy nowożytny , drugi język obcy nowożytny , historia , wiedza o społeczeństwie , biologia , geografia , chemia , fizyka , informatyka (zostaną wzięte dwie najlepsze oceny z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- wiedza o społeczeństwie
- biologia
- fizyka
- chemia
- matematyka
- informatyka
- język angielski
- język niemiecki
- Opis
-
Interesują cię kryminały i thrillery? Jesteś fanem CSI? Zawsze domyślasz się, kto stoi za popełnioną zbrodnią? Masz umysł lubujący się w tajemnicach i szczegółach? Witaj w klasie akademickiej - kryminalistyka i nauki pokrewne.
Przestępstwo, jako zjawisko społeczne wraz z mrokami umysłu przestępców różnych kategorii, to świat tak samo straszny jak i fascynujący. Poprzez odkrywanie motywów i poszlak w odniesieniu do popełnionego czynu, studiujesz psychikę przestępcy. Odnajdujesz i analizujesz ślady. Badasz sposoby zwalczania i zapobiegania zbrodni, oraz metody resocjalizacji w społeczeństwie. Pracujesz bezpośrednio w organach ścigania, bądź twarzą w twarz z osobami, których decyzje doprowadziły do ich uwięzienia. Powyższe cele realizowane są we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łańcucie, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą, Centrum Analiz Kryminalistycznych – Politechnika Rzeszowska, Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 – organizacja pozarządową z siedzibą w Warszawie.
Profil, w którym wszyscy uczniowie realizują wiedzę o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym. Drugie rozszerzenie wybierają spośród przedmiotów: fizyka, biologia, chemia, matematyka, informatyka oraz trzeci przedmiot rozszerzony język angielski lub język niemiecki.
Kierunki studiów, do których przygotowuje profil to m. in.: kryminalistyka i kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, cyberbezpieczeństwo.